اخبار داغ

ضمن معرفی سرپرست جدید؛

والیبال انتخابی المپیک| اعلام ترکیب ۱۴ نفره تیم ملی ایران برای شرکت در رقابت‌ها

والیبال انتخابی المپیک| اعلام ترکیب ۱۴ نفره تیم ملی ایران برای شرکت در رقابت‌ها
ترکیب ۱۴ نفره تیم ملی والیبال برای شرکت در رقابت‌های انتخابی المپیک توسط سرمربی تیم مشخص شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تیم ملی والیبال ایران پس از کسب مقام قهرمانی بازی‌های آسیایی هانگژو راهی برزیل می شود تا در رقابت‌های انتخابی المپیک پاریس در این کشور شرکت کند. محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در حکمی میلاد دارابی را به عنوان سرپرست تیم ملی والیبال در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس منصوب کرد.
همچنین مصطفی کارخانه به عنوان مدیر کاروان اعزامی تیم ملی به برزیل، ملی‌پوشان را در این رقابت‌ها همراهی می‌کند.

دارابی در رویدادهای اخیر تیم ملی والیبال، به عنوان کمک سرپرست تیم ملی را همراهی کرده بود تا تجربه لازم را کسب کند. رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک 2024 از 8 تا 16 مهرماه با حضور 24 تیم در سه گروه و در کشورهای برزیل، ژاپن و چین برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران با 14 بازیکن در این مسابقات شرکت می‌کند.

تیم ملی والیبال ایران در گروه اول این مسابقات با تیم‌های برزیل (میزبان)، ایتالیا، کوبا، اوکراین، آلمان، جمهوری چک و قطر دیدار خواهد کرد؛ گروهی که ایتالیا و برزیل از مدعیان اصلی این گروه محسوب می‌شوند و با توجه حساسیت و نزدیکی تیم‌ها، به عنوان گروه مرگ رقابت‌های انتخابی المپیک نام گرفت.

سیدمحمد موسوی عراقی، امیرحسین اسفندیار، شهروز همایونفرمنش، میثم صالحی، پوریا حسین‌خانزاده، محمدطاهر وادی، جواد کریمی، امین اسماعیل‌نژاد، صابر کاظمی، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، محمدرضا حضرت‌پور، مبین نصری و آرمان صالحی ۱۴ بازیکن تیم ملی والیبال ایران در این رقابت‌ها هستند.

مصطفی کارخانه (مدیر کاروان)، میلاد دارابی (سرپرست تیم)، بهروز عطایی (سرمربی)، علیرضا طلوع‌کیان (مربی)، مسعود آرمات (مربی)، یاناس ویچیچ (کمک مربی و بدنساز)، امین علی اکبری (آنالیزور)، نیما ده‌پناه (فیزیوتراپ)، رضا قلی‌پور (پزشک) و مهدی فتحی (ماساژور) کادر فنی تیم ملی ایران را در این رقابت‌ها تشکیل می‌دهند.

تیم ملی والیبال ایران در کمتر از 6 ساعت پس از حضور بازیهای آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو با سفری طولانی و بی‌سابقه به لحاظ مدت زمان سفر در دو گروه راهی برزیل می‌شود.

گروه اول کاروان والیبال ایران شامل ۱۲ بازیکن و 7 عضو کادر فنی ساعت ۷:۱۵ دقیقه صبح فردا (چهارشنبه پنجم مهر) از هانگژو راهی این کشور خواهد شد و بامداد روز جمعه هفتم مهرماه به وقت محلی وارد شهر ریودوژانیرو می‌شود.

گروه دوم نیز ساعت ۴۵ دقیقه بامداد چهارشنبه پنجم مهر از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به سمت برزیل حرکت می‌کند که شامل 2 بازیکن به نام‌های آرمان صالحی و مبین نصری و سه نفر از اعضای کادر فنی شامل میلاد دارابی، مسعود آرمات و رضا قلی‌پور امشب تهران را به مقصد ریو دوژانیرو ترک خواهند کرد و چهارشنبه شب وارد محل برگزاری مسابقات انتخابی المپیک می‌شوند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه