اخبار داغ

مربی و پینگ پنگ باز ایران چه گفتند؟

لطف الله نسبی: باید به اندازه امکانات توقع داشته باشیم/ هدایی: بازی در این سطح مملو از شگفتی و‌ سورپرایز است

لطف الله نسبی: باید به اندازه امکانات توقع داشته باشیم/ هدایی: بازی در این سطح مملو از شگفتی و‌ سورپرایز است
مربی و پینگ پنگ باز ایران پس از برتری در نخستی بازی انفرادی تینس روی میز بازیهای آسیایی صحبت کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی شبکه اطلاع رسانی راه دانا به هانگژو؛ مسابقات تنیس روی میز انفرادی بازیهای آسیایی هانگژو از امروز آغاز شد و در نخستین بازی امیرحسین هدایی به مصاف حریف تاجیکستانی خود رفت و او را شکست داد. پس از این مبارزه هدایی و لطف الله نسبی صحبت کردند.

لطف الله نسبی: باید به اندازه امکانات توقع داشته باشیم

جمیل لطف الله نسبی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بعد از پیروزی امیرحسین هدایی مقابل عبیدالله سلطانف تاجیکستانی در مرحله یک‌سی‌ودوم نهایی مسابقات بخش انفرادی بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار داشت: امیرحسین بازی سختی نداشت، چرا که حریف تاجیکستانی بازیکن مطرحی نبود. امیرحسین هدایی در حال تمرین تاکتیک‌های خود برای بازی بعدی بود و همچنین می‌خواست از لحاظ روانی برای دیدار بعد آماده شود. خوشبختانه بازی را راحت تمام کرد و ان‌شاءالله در بازی بعدی که دیدار مشکلی است هم برنده شود. رقیب بعدی او «آیزاک» سنگاپوری است.

وی در خصوص بالا رفتن انتظارات از تنیس روی میز با توجه به کسب مدال برنز بخش تیمی و احتمال تکرار مدال در بخش انفرادی بازی‌های آسیایی گفت: در بازی مقابل ژاپن، هم امیرحسین هدایی و هم نیما عالمیان از حریفان خود عقب بودند اما در نهایت پیروز شدند؛ این اتفاق در مرحله نیمه‌نهایی به سود کره جنوبی رخ داد و بچه‌های ما جلو بودند ولی باختند. این موضوع نشان از حساسیت و نزدیکی بازی‌ها دارد و لحظات، تعیین‌کننده نتیجه هستند.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز خاطرنشان کرد: درست است که انتظارات از تنیس روی میز بالا رفته ولی باید به اندازه امکانات، توقع داشته باشیم. فکر نکنیم از لحاظ امکانات به سطح کره، ژاپن و چین رسیده‌ایم. مسائلی داریم که باید رفع و رجوع شوند اما به هر حال در بخش انفرادی هم شانس کسب مدال داریم.

لطف الله نسبی تصریح کرد: خوشبختانه نوشاد عالمیان در جدول خوبی قرار گرفته و اینکه تا فینال به چین برخورد نمی‌کند، شانس بزرگی است. جدول امیرحسین هم خوب بوده و امیدواریم او یا نوشاد، مدال دوره گذشته را تکرار کنند.

وی درباره حمایت پرشور تماشاگران چینی از پینگ‌پنگ‌بازان ایرانی در سالن گونگشو گفت: این اتفاق به‌ویژه در دیدار مقابل ژاپن، پیشینه تاریخی دارد. چین در گذشته از سوی ژاپن اشغال شده و خصومت و دشمنی میان آنها وجود دارد. بچه‌های ما هم خوب بازی کردند و طبیعی بود چینی‌ها حمایت کنند. ملی‌پوشان ما بازی خوب و باکیفیتی انجام دادند که انگیزه تشویق را در تماشاگران چینی ایجاد کرد. از دوستانی که در چین دارم، شنیدم که مردم این کشور از پیروزی ایران مقابل ژاپن خیلی خوشحال شدند.

هدایی: بازی در این سطح مملو از شگفتی و‌ سورپرایز است

امیرحسین هدایی پینگ پنگ باز ایران پس از پیروزی برابر حریف تاجیکستانی با اشاره به سطح بازی ها اظهار داشت: بازی سبکی بود اما نباید هیچ حریفی را دست کم گرفت چون این سطح مملو از شگفتی و‌ سورپرایز است.

وی در خصوص دیدارش با عبیدالله سلطان اف توضیح داد: در این رویداد بیشتر به دنبال اجرای تکنیک‌ها و تاکتیک هایم بودم، چرا که در بازی بعدی باید برابر حریف سنگاپوریرقرار بگیرم و با او مبارزه کنم.

عضو تیم ملی تنیس روی میز با حساس خواندن مسابقه بعدی اش برابر حریف سنگاپوری یادآور شد: باید روی بازی بعدی متمرکز شوم و به لحاظ ذهنی، تاکتیکی و تکنیکی خوب کار کنم و امروز فرصت تمرین هم در اختیار دارم.

وی در ارتباط با نتایج کسب شده توسط ملی پوشان تنیس روی میز در بازی های  آسیایی اظهار داشت: خوشبختانه نتایج بسیار خوبی کسب کردیم و توانستیم آن تاکتیکها را در بازی هایمان پیاده کنیم.

هدایی افزود: به امید خدا امروز تمرکزم را روی بازی بعدی می گذارم، خود را ریکاوری خواهم کرد، ان‌شاءالله پله پله مسابقات را پیش خواهیم برد تا بتوانیم مثل مسابقات قبلی شگفتی آفرین باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش تامین امکانات بیشتر برای ملی پوشان تنیس روی میز کشورمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: با وجود اینکه به نسبت سایر کشور امکانات کمتری در اختیار داریم، خوشبختانه در این رویداد به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کردیم.

عضو تیم ملی تنیس روی میز با اشاره به پیروزی ملی پوشان کشورمان برابر ژاپن افزود: هم اکنون ما در شرایط خوبی قرار داریم. دیگر دست و پا بسته نیستیم، در میادین بزرگ حرف های  زیادی برای گفتن داریم و برای رقبایمان حریف قدرتمندی محسوب می شویم.

وی ادامه داد: دیگر پینگ پنگ بازان سایر کشور از رویا رویی با ما ترس دارند، چون ما ژاپن را که یکی از قدرتهای دنیاست توانستیم به راحتی شکست دهیم و همین مسأله انتظارات را بسیار بالا برده است.

هدایی لازمه تداوم موفقیتهای تنیس روی میز را تامین امکانات و تجهیزات بیشتر دانست و گفت: برای رشد بیشتر نیازمند زیرساختها و امکانات مناسب هستیم و باید این رشته بیشتر مورد حمایت قرار بگیرد چرا که دیگر جزو رشته های مدال آور راکتی شده است.

وی در خصوص علاقه‌مندی چینی ها به ورزشکاران ایرانی اظهار داشت: برای ما هم بسیار جالب که در تمام رویدادها از سوی تعدادی زیادی از تماشاچیان حاضر در مسابقات مورد تشویق قرار می گیریم.

عضو تیم ملی تنیس روی میز با بیان اینکه شناخت خوبی از حریف سنگاپوری دارم، توضیح داد: کوئک آیزاک رنکینگ بهتری نسبت به من دارد. بازی هایش را آنالیز کرده ام و امروز هم چند تاکتیک را در دیدار با حریف تاجیکستانی ام پیاده کردم.

وی همچنین گفت: برای بازی فردا یک تمرین کوتاهی هم خواهم داشت. ان‌شاءالله فردا یک بازی خوب را به نمایش خواهم گذشت.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه