اخبار داغ

واكنش رئيس فدراسيون تيراندازی به مشكل تجهيزات در اين رشته؛

قربانی: سلاح هندی ها، كره ای ها و ژاپنی ها با سلاح تیراندازان ایران ١٨٠ درجه تفاوت دارد

قربانی: سلاح هندی ها، كره ای ها و ژاپنی ها با سلاح تیراندازان ایران ١٨٠ درجه تفاوت دارد
رئيس فدراسيون تيراندازی گفت: سلاحی كه در دست هندی ها، كره ای ها و ژاپنی ها است را با سلاح ورزشكاران خودمان مقايسه كنيد، ١٨٠ درجه تفاوت دارد.

به گزارش خبرنگار اعزامی شبکه اطلاع رسانی راه دانا به هانگژو؛ مرتضی قربانی رئيس فدراسيون تيراندازی در حاشيه مسابقات بازي هاي آسيایی هانگژو اظهار داشت: تيراندازان طي هفت هشت ماه گذشته تمرينات سنگينی را داشتند، در مسابقات جهانی مقام گرفتيم و حتي شرمينه چهل اميرانی صاحب سهميه المپیک هم شد.

وي ادامه داد: اين شرايط تمريني و اردويي به طور پيوسته ادامه داشته و همزمان تلاش اين بوده در مسابقات مختلفي هم شركت داشته باشيم.

رئيس فدراسيون تيراندازی با بيان اينكه مشكل عمده ورزشكاران در اين رشته سلاح است، خاطرنشان كرد: سلاحي كه در دست هندي ها، كره اي ها و ژاپني ها است را با سلاح ورزشكاران خودمان مقايسه كنيد، واقعا ١٨٠ درجه تفاوت دارد. با اين شرايط ملي پوشان ما در بازي ها شركت داشتند و با یک دهم و دو دهم و سه دهم اختلاف امتياز به فينال نرسيدند. البته كه هانيه رستميان در تپانچه ٢٥ متر فيناليست شده است.

قرباني با ابراز اميدواري از اينكه تيراندازان طي روزهاي آينده مدال آور شوند، تصريح كرد: البته مسئله مهم اين است كه سطح عملكرد و امتيازات مان نسبت به قبل بالا رفته است.

وي با تاكيد بر اينكه ورزشكاران مان نه تنها افت نكرده اند بلكه ارتقا هم داشته اند، يادآور شد: رقيبان ما سرسخت هستند. چين كه اول است و بعد هم ژاپن و كره جنوبي دوم و سوم هستند و ما هم چهارم به حساب مي آييم.

رئيس فدراسيون تيراندازي خاطر نشان كرد: ما شانه به شانه اين رقيبان هستيم كه تجهيزات و امكانات بالايي دارند. تحريم خصمانه امريكا برای ما مشكل ايجاد مي كُند در حاليكه سلاح ورزشي نبايد مورد تحريم قرار بگيرد. ما براي تهيه تجهيزات با مشكلات زيادي جهت خريد، انتقال، ورود، گمرک و … مواجه مي شويم.

قرباني با تاكيد بر اينكه وزارت ورزش و كميته ملي المپیک پيش از ورود به اين بازی ها و از خيلي وقت پيش به فكر تهيه تجهيزات و برطرف كردن مشكلات باشند نه يك ماه مانده به رقابت ها، ادامه داد: اينجا هزاران نفر مربي و ورزشكار و … حضور دارند، ما بايد از ٦ ماه پيش به فكر بوده و پيش بيني هاي لازم را انجام مي داديم.

رئيس فدراسيون تيراندازي يادآور شد: در رقابت هاي امروز زينب طوماری به خاطر مشكلي كه در سلاحش وجود داشت ٣٠ امتياز را از دست داد. اينها براي ورزشكاری كه با زحمت و سختی تمرين مي كُند، مشكل است.

قرباني با بيان اينكه از همه كمال تشكر را دارم، خاطرنشان كرد: تيراندازي برخلاف رشته هاي ديگر ريزه كاری دارد، در هر صورت اميدوارم طي روزهاي آينده مدال آور شويم، از مردم هم مي خواهم دعا كنند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه