اخبار داغ

جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح:

اقدام دانشمندان ایرانی در ساخت و پرتاب ماهواره ستودنی است

اقدام دانشمندان ایرانی در ساخت و پرتاب ماهواره ستودنی است
امیر نصیرزاده با تاکید بر اینکه پرتاب ماهواره اقدامی مهم و اساسی بوده و تعداد کشورهایی که از این قابلیت برخوردارند محدود است، گفت: اینکه جمهوری اسلامی هم ماهواره می سازد و هم پرتاب می کند و در مدار قرار می دهد، اقدام بزرگی است و افتخار می کنیم که این مهم توسط دانشمندان جوان ما صورت گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاه نیوز، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح پس از پرتاب و در مدار قرار گرفتن موفق ماهواره نور ۳ با تبریک این اقدام غرور آفرین به ملت شریف ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز شاهد تزریق موفقیت آمیز ماهواره نور ۳ با ماهواره بر بومی توسط نیروی هوا فضای سپاه بودیم که این ماهواره با چند ماموریت پرتاب و با موفقیت در مدار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه علوم و شاخه های متعدد دانشی در پرتاب یک ماهواره نقش دارند، گفت: به این مهم افتخار می کنیم که دانشمندان جوان ما و چهره هایی شاداب و با انگیزه تمامی مراحل طراحی و ساخت و پرتاب این ماهواره را بر عهده دارند.

امیر نصیر زاده با بیان اینکه در عرصه های مختلف نیازمند حضور در فضا هستیم گفت: این موفقیت سرآغازی برای ماهواره های مختلف در سطوح، ابعاد و مأموریت های مختلف می باشد.

جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید برا ینکه پرتاب ماهواره اقدامی مهم و اساسی است که تعداد کشورهایی که از این قابلیت برخوردارند محدود است گفت: اینکه جمهوری اسلامی هم ماهواره می سازد و هم پرتاب می کند و در مدار قرار می دهد اقدام بزرگی است که افتخار می کنیم که این مهم توسط دانشمندان جوان ما صورت گرفته است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه