اخبار داغ

امام جمعه موقت تهران:

عامل وحدت مسلمانان محبت پیامبر، قبله و قرآن واحد است

عامل وحدت مسلمانان محبت پیامبر، قبله و قرآن واحد است
حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه گفت: وجود ۳ عامل محبت رسول الله (ص) و قبله و قرآن واحد برای مسلمانان وحدت آفرین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته( ۷ مهر) تهران، با تبریک هفته وحدت، خاطرنشان کرد: رمز وحدت، قرآن و قبله است اما قرآن و قبله، مبیّن و راهنما می خواهد تا خط کعبه را به ما نشان دهد.

وی افزود: تبیین آیات قرآن راهنما می خواهد اما محبت پیامبر در دل ها اینچنین نیست و این ۳ ایجاد وحدت می کنند.

حجت الاسلام صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به سازمان ملل اظهار کرد: سفر رئیس جمهور عالم ربانی جهادگر به سازمان ملل، افتخار آفرید و ایشان با یک ابتکار کم سابقه، قرآن را به عنوان پرچم وحدت و عزت جامعه اسلامی بالا برد و به جهانیان گفت که سوزاندن قرآن، مفاهیم و معارف قرآن و انسان سازی و منشأ وحدت بودن قرآن را نمی‌سوزاند.

وی ادامه داد: همچنین مسئله خانواده را که امروز دنیا آن را نشانه گرفته و این قانون آزاد بودن همجنس گرایی که مایه شرمندگی بشریت است و اشاعه فحشا و آزاد گذاشتن بی بندوباری‌ها، عملاً کانون خانواده را به هم ریخته، این مسئله مهم را در حساس‌ترین جای ممکن فریاد فطرت ملت ما را به گوش جهانیان رساند.

پرتاب ماهواره نور ۳ برگ زرین جدیدی است که به دست سپاهیان قهرمان رقم خورد

حجت‌الاسلام صدیقی در ادامه به اقدام سپاه طی چند روز گذشته مبنی بر پرتاب ماهواره نور ۳ به فضا اشاره کرد و گفت: برگ زرین جدیدی به دست سپاهیان قهرمان و افتخارآفرین ما رقم خورد که ارسال ماهواره نور به فضا بود و در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت، همچنین از سربازان گمنام امام زمان (عج)  که موفق به کشف باندهای ترور و کشف ۳۰ مورد بمبگذاری شدند، تقدیر می کنم که مانع شهادت جمع کثیری از مردم شدند.

وی افزود: از نیروهای انتظامی و امنیتی ما که الحق و الانصاف در سالگرد آشوب ها کاری کردند که آب از آب تکان نخورد تقدیر می کنم؛ این اقدام مثبتی بود و امنیت را به ارمغان آورد و درود خدا و شهیدان بر آنها باد که باعث شدند مردم ما از نظر روحی و زندگی در امان باشند از نظر اقتصادی هم امید است مشکلات برطرف شود.

دفاع مقدس ادامه عاشورای سید الشهداست

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هفته دفاع مقدس، تاکید کرد: دفاع مقدس ادامه عاشورای سید الشهداست؛ عاشورا یک روز نبود کل یوم عاشوراست و در یک زمان و مکان محدود نشد کل ارض کربلا؛ جبهه برای ما شکوفایی استعدادها، معرفی شیران، و وسیله فتوحات علمی و عرفانی بود، مرکز تربیت عارف بود، آن‌ قدر که عارفان عاشق جبهه به وصال محبوب دست یافتند عارفان سالخورده ما نتوانستند به این سرعت به مقامات بالا دست یابند.

وی ادامه داد: شهدای عزیز ما به مقامی رسیدند که آن مقام بالاتر از مسأله رفاه و لذایذ بهشتی است بلکه مقام عند ربهم یرزقون است؛ آن‌ها به مقاماتی بالاتر از مقامات بهشت دست یافتند، این دفاع مقدس بود که تفاوت جایگاه رهبری ولی فقیه با سایر رهبری‌ها را به وضوح در میان نگاه عالمیان قرار داد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه