اخبار داغ

در ششمین روز جنگ غزه؛

رژیم صهیونیستی آب و برق اسرای فلسطینی را هم قطع کرد

رژیم صهیونیستی آب و برق اسرای فلسطینی را هم قطع کرد
باشگاه اسرای فلسطینی امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که رژیم اسرائیل آب و برق اسرای فلسطینی در زندان‌های خود را قطع کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ باشگاه اسرای فلسطینی امروز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که رژیم صهیونیستی آب و برق بیش از 5000 زندانی فلسطینی را در زندان‌های خود قطع کرد.

باشگاه اسرای فلسطینی در این بیانیه آورده است که بیش از 5000 هزار اسیر فلسطینی در 23 زندان رژیم صهیونیستی توزیع شده‌اند.

بر اساس بیانیه باشگاه اسرای فلسطینی، در میان بازداشت‌شدگان 31 زندانی زن وجود دارد که در زندان «دامون» زندانی هستند و هچنین در میان بازداشت‌شدگان 160 کودک و نوجوان و 17 روزنامه‌نگار وجود دارد.

در همین راستا، «اسرائیل کاتص» وزیر انرژی رژیم اسرائیل در اقدامی غیرانسانی و خلاف حقوق و موازین بشری با شروع درگیری‌ها بین مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی گفت که دستور داده است آب غزه به کلی قطع شود.

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در ادامه افزود: اجازه ارسال کمک‌های اولیه به غزه تا زمانی که حماس گروگان‌های اسرائیلی را آزاد نکند صادر نخواهد شد.

کاتص در بیانیه‌ای گفت: «کمک‌های انسانی به غزه؟ هیچ کلید برقی روشن نخواهد شد، شیر آبی باز نخواهد شد و کامیون حامل سوختی وارد نخواهد شد مگر آنکه گروگان‌های اسرائیلی به خانه بازگردند.»

رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه با شروع عملیات طوفان الاقصی توسط مقاومت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی، باریکه غزه را در محاصره کامل قرار داده است. این اقدام با مخالفت نهادهای حقوق بشری و برخی از مقام‌های غربی روبرو شده است.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه