اخبار داغ

دانا گزارش می دهد؛

جریان غربگرا از ادامه حمایت از غزه شانه خالی کرد/به جای مقاومت دنبال توافق باشید!

جریان غربگرا از ادامه حمایت از غزه شانه خالی کرد/به جای مقاومت دنبال توافق باشید!
در حالی جریان رسانه ای غربگرا از ادامه حمایت از مردم مظلوم غزه دچار رخوت و خستگی شده است که در تازه ترین مواضع خود نسخه توافق ایران و آمریکا برای حل بحران فلسطین را پیشنهاد کرده است!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جنگ در غزه و اخبار کشتار مردم مظلوم فلسطین به دست رژیم کودک کش صهیونیستی به طور گسترده ای طی روزها و هفته های اخیر مورد توجه جدی افکار عمومی جهان و رسانه های بین المللی قرار گرفته است به طوری که می توان گفت کمتر انسان آزاده خواهی نسبت به این مسئله واکنش نشان نداده است.

این میان رسانه های داخلی ایران نیز به طور جدی به مسئله فلسطین به عنوان آرمان اصلی جهان اسلام پرداختند تا جایی که برخی رسانه ها در کنار به تصویر کشیدن ظلمی که به مردم غزه روا شده است از آمادگی داوطلبانه بسیاری از مردم ایران برای اعزام به غزه و نبرد با رژیم اشغالگر قدس خبر دادند.

جریان رسانه ای غربگرا در کشور اگرچه در روزهای ابتدایی آغاز درگیری ها بین نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی با ژست حقوق بشری تلاش کرد خود را به خیل عظیم محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی برساند، اما به نظر می رسد از ادامه راه خسته شده و ساز ناسازگاری با جامعه اسلامی را کوک کرده است.

رسانه های اصلاح طلب که همچنان سودای توافق با آمریکا را در سر می پرورانند از ادامه حمایت از مردم غزه خسته شده و به دنبال ساختن کلاه از نمد توافقات برجامی هستند.

پیشنهاد شکست خورده روزنامه شرق برای پایان جنگ در غزه

روزنامه شرق در مطلبی نوشته است: تنها راهی که پیش پای این منطقه مانده است تا از چرخه خشونت خارج شود، فشار قدرت‌های دیگر برای به تفاهم رساندن دو طرف است. ولی عجیب اینجاست که هیچ‌کدام از قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی نیز خواهان چنین تفاهمی نیستند، حتی برعکس به نوعی مستقیم یا ضمنی یا در عمل از تداوم خشونت‌های موجود دفاع می‌کنند، در نتیجه یا حامی یک طرف چرخه خشونت هستند یا زیرپوستی به گونه‌ای عمل می‌کنند که ماجرا حل نشود. در واقع مهم‌ترین ایده توافق که باید روی میز باشد، ایده دو دولتی است که به نظر می‌رسد اسراییل و حامیان غربی آن و نیز بخش مهمی از کشورهای منطقه آن را از دستور کار خود خارج کرده‌اند، حالا یا به دلیل عملی نبودن یا به دلیل منافع اسراییل یا هر دلیل دیگر!

پیشنهاد شکست خورده دو دولت در فلسطین که روزنامه اصلاح طلب شرق به آن اشاره کرده است، پیشنهادی است که در جریان قرارداد اسلو بین دولت خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی امضا شد، اما هیچ گاه ملت فلسطین حاضر به پذیرش آن نشدند.

جهان اسلام در حمایت از ملت مظلوم فلسطین بر این باور است که اراضی اشغالی باید بدون کم و کاست و تماما به فلسطینیان برگردد چرا که رژیم صهیونیستی یک عنصر بیگانه و مزاحم در منطقه است که باید بی قید و شرط اخراج شود.

پایان جنگ در غزه از طریق توافق ایران و آمریکا

روزنامه هم میهن یکی دیگر از پایگاه های خبری جریان غربگرا هم در گزارشی نوشت: در نظام حقوقی آمریکا اکنون سه قانون تحریمی اینارا، ایسا و کاتسا و دو لایحه که آماده تبدیل به قانون هستند بالقوه می‌توانند از نظر حقوقی مانع پیشرفت فرآیند مذاکرات و یا هر گونه روابط اقتصادی بین جمهوری اسلامی و آمریکا بشوند و دست دولت آمریکا را در انجام امور محدود ساخته‌اند و همچنین فرآیندهای حقوقی وجود دارند که می‌توانند در صورتی که دولت آمریکا قوانین مذکور را نادیده بگیرند، ساختار سیاسی آمریکا را مسئول بشناسند.

این روزنامه با وام گرفتن از قوانین و ساختار سیاسی آمریکا تلاش کرده است بستر را برای حل منازعات غزه از مسیر توافق ایران و آمریکا هموار کند.  به طوری که در ادامه گزارش خود آورده است: فاجعه جنگ بین اسرائیل و حماس نیاز به کنترل و مدیریت بحران دارد که بیش از همه در روابط دو طرف ایران و آمریکا باید به‌وجود بیاید. به نظر می‌رسد که اگر طرفین بتوانند از گذرگاه مهم این فاجعه عبور کنند، حتی اگر دولت بعدی جمهوری‌خواه هم باشد نگاه و تمایل به ایجاد ثبات امنیتی در منطقه نیز وزن بیشتری خواهد گرفت.

به نظر می رسد جریان غربگرا در میانه بحبوحه جنگ نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی هم دست به دنبال احیا برجام و توافق بین ایران و آمریکا است تا شاید به بهانه حل مسئله فلسطین مطالبات سیاسی این جریان نیز برآورده شود.

دغدغه برای پیشرفت ایران نه، مخالفت با جبهه مقاومت!

در ادامه سناریوی رسانه های اصلاح طلب، روزنامه اعتماد تکه نهایی پازل غربگراها را کامل کرد و در گفتگو با حسین مرعشی، دبیر کل حزب کارگزاران نوشت: چرا جمهوری اسلامی به همان اندازه که به موضوعات امنیتی و دفاعی و مسائل حوزه مقاومت در خاورمیانه اهمیت می‌دهد به توسعه ایران اهمیت نمی‌دهد.

بدون شک آنچه خواسته همه ملت ایران است، پیشرفت و رفاه هر چه بیشتر کشور و مردم در تمام زمینه ها است، اما طرح این قبیل مطالب آن هم زمانی که برای محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی نوعی همگرایی نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا شکل گرفته است، نشان می دهد که شعار برای پیشرفت ایران بیش از هر چیز برای مقابله با جبهه مقاومت و خلاف جریان ملت حرکت کردن است نه دغدغه برای آبادانی ایران!

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه