اخبار داغ

دانا گزارش می دهد؛

آمریکا در میان جنگ اوکراین و اسرائیل؛ فشارهای بین‌المللی و داخلی بر بایدن

آمریکا در میان جنگ اوکراین و اسرائیل؛ فشارهای بین‌المللی و داخلی بر بایدن
ماشین جنگی آمریکا در دو جبهه جنگ اوکراین و رژیم صهیونیستی در حال غرق شدن است و به زودی فشارهای بین‌المللی و داخلی بایدن را مجبور به پایان دادن به جنگ خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار بین الملل شبکه اطلاع رسانی راه دانا، هیچ طوفانی بزرگتر از عملیات طوفان الاقصی در دهه‌های اخیر وجود نداشته است. از آن زمان تاکنون، رژیم صهیونیستی با شدیدترین حملات هوایی به فلسطینی‌ها پاسخ داده و با تشویق آمریکا که به سرعت محموله‌های هولناک اسلحه فرستادند، صدها قتل عام علیه فلسطینیان انجام داده و خانه‌های ساکنان غزه را ویران کرده است.

در واقع ۷۵ سال است که رژیم صهیونیستی به عنوان ناو هواپیمابر غرق نشدنی امپریالیسم آمریکا به حساب می آید و کاملاً به ایالات متحده وابسته است، این رژيم به طور مداوم بزرگترین دریافت کننده کمک های نظامی ایالات متحده بوده است.

چندی پیش، دولت جو بایدن برای حمایت از رژیم صهیونیستی و جنگ اوکراین، از کنگره خواست نزدیک به ۱۰۶ میلیارد دلار برای تامین مالی طرح‌های امنیت مرزی اوکراین، رژیم اسرائیل به آمریکا اختصاص دهد، اما رسانه‌های آمریکا اعلام کردند که به علت اختلاف نظرها در حزب جمهوری‌ خواه، کنگره آمریکا احتمالاً درخواست جو بایدن برای کمک‌های مالی بیشتر به اوکراین و اسرائیل را رد می‌کند.

برخی از قانون‌گذاران جمهوری‌خواه نیز نسبت به تامین مالی جنگ اوکراین با روسیه بدبین شده اند و تهدید کرده‌اند که کمک‌های دولت آمریکا را به طور کامل متوقف خواهند کرد تا بدهی آمریکا کاهش یابد.

این در حالی است که ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان) به عنوان مهلت نهایی برای جلوگیری از تعطیلی دولت آمریکا تعیین شده است و جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها همچنان مسیر روشنی برای توافق ندارند و همچنین اختلافات بر سر کمک‌های بین‌المللی واشنگتن، تامین بودجه امنیت مرزی و مسیر سیاست مالی کشور وجود دارد.

به گفته مقامات آمریکایی، به زودی فشارهای بین المللی و داخلی بایدن را مجبور به پافشاری بر آتش بس خواهد کرد. با این حال، هرگونه توقف خصومت‌ها از سوی رژيم قاصب قبل از «نابودی کامل حماس» در سراسر جهان به عنوان یک پیروزی برای حماس و یک شکست برای رژيم صهیونیستی و ایالات متحده تلقی خواهد شد. 

از آن طرف بایدن رییس جمهور ایالت متحده بیش از ۲۰ ماه پیش وعده داده بود که جنگ اوکراین ظرف چند هفته پایان خواهد یافت و رژیم مسکو تغییر خواهد کرد، اما اکنون رهبری اوکراین تلاش می کند تا بر مبارزه وجودی خود متمرکز بماند و جنگ اوکراین نیز در نوع خود، نمونه غم انگیز دیگری از شکاف فزاینده بین تعهدات امپریالیستی آمریکا و توانایی های رو به کاهش آن است. اوکراینی‌ها باید باور کنند که وعده‌های دروغین بایدن مبنی بر حمایت نامحدود آمریکا فقط باعث ضربه به دولت زلنسکی شده است.

این در حالی است که چندی پیش وزير خزانه‌ داری آمريكا اعلام كرد كه كشورش قادر است به صورت همزمان در دو جنگ حامی اوكراين و اسراييل باشد، اما شواهد نشان می دهد وعده‌های آنها محقق نخواهد شد و ماشین جنگی آمریکا در دو جبهه در حال غرق شدن است. آمریکا برای جمع آوری مهمات و بودجه برای رژیم صهیونیستی و اوکراین تحت فشار قرار دارد و به زودی فشارهای بین‌المللی و داخلی بایدن را مجبور به پایان دادن به جنگ خواهد کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه