اخبار داغ

دانا گزارش می دهد؛

آیا صلاحیت حسن روحانی برای خبرگان رهبری تایید می شود؟

آیا صلاحیت حسن روحانی برای خبرگان رهبری تایید می شود؟
در حالی سخنگوی قوه قضائیه از بررسی پرونده تخلفات رئیس جمهور سابق در دادگاه ویژه روحانیت خبر داده بود که این روزها حسن روحانی خود را برای رقابت انتخابات خبرگان رهبری آماده می کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از پایان ثبت نام داوطلبان انتخابات خبرگان رهبری، بررسی صلاحیت ثبت نام کنندگان برای این دوره از انتخابات مجلس خبرگان رهبری آغاز شد.

حسن روحانی، یکی از چهره های ثبت نام کننده در انتخابات مجلس خبرگان است. چهره ای که عملکردش در طول 8 سال دوران ریاست جمهوری هنوز از خاطره مردم پاک نشده است.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که بخش عمده مشکلات امروز اقتصادی کشور ناشی از عملکرد دولت قبل در طول 8 سال مسئولیتش است عملکردی که کشور را معطل توافقی به نام برجام کرد تا با دیپلماسی التماسی مشکلات کشور را حل کند، اما هیچ دستاوردی برای کشور به دنبال نداشت.

پرونده های قضایی که علیه روحانی در دادگاه در جریان است

رئیس جمهور سابق که این روزها به دنبال حفظ کرسی مسئولیت آن هم در مجلس خبرگان رهبری است، پس از پایان دوران ریاست جمهوری، تخلفات بسیاری داشت که پرونده های آن در محاکم قضایی در جریان است.

به گفته سخنگوی قوه قضائیه، پرونده تخلفات حسن روحانی در حال حاضر در دادگاه ویژه روحانیت در حال بررسی است.

«مداخلات روحانی در حوزه بورس و ارز» ، افتتاح پیش از موعد و تکمیل خط لوله گوره-جاسک در سال 1398 و «ایراد خسارت» به دلیل نواقص موجود در این خط لوله، «سوءمدیریت در ستاد ملی کرونا» از جمله پرونده های قضایی است که علیه روحانی تشکیل شده و در دادگاه در جریان است.

علاوه بر عملکرد وی در دوران مسئولیت 8 ساله اش، حوادثی همچون گرانی بنزین و واکنش تمسخر آمیز روحانی به آن با این عبارت که « من هم صبح جمعه فهمیدم بنزین گران شده!» خاطره ای تلخی است که هنوز از ذهن مردم پاک نشده است.

حمایت از روحانی خطای استراتژیک اصلاح طلبان

جریان اصلاحات در سالهای 92 و 96 اصلی ترین حامی حسن روحانی برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری بود، جریانی که تمام قد پشت روحانی ایستاد و از او حمایت کرد، اما تنها چندماه پس از انتخابات دچار سرخوردگی شد و وعده هایی که به آن دل خوش کرده بود را بر باد رفته دید.

اصلاح طلبان که از حسن روحانی به عنوان کاندیدای اجاره ای خود یاد می کند امروز، حمایت از او را بزرگترین خطای استراتژیک جریان خود می دانند.حالا نه این جریان به روحانی دلخوش است و نه رئیس جمهور سابق امیدی به حمایت دوباره آنها دارد.

اینک با ثبت نام روحانی برای انتخابات خبرگان رهبری، یک سوال مهم و اساسی در بین افکار عمومی مطرح است که آیا صلاحیت وی برای خبرگان رهبری از سوی شورای نگهبان تایید خواهد شد یا نه؟

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه