اخبار داغ

این فدراسیون را تعیین تکلیف کنید؛

بلاتکلیفی فدراسیون جانبازان و توان یابان/ موفقیت در پارالمپیک رئیس تمام وقت می خواهد

بلاتکلیفی فدراسیون جانبازان و توان یابان/ موفقیت در پارالمپیک رئیس تمام وقت می خواهد
با توجه به شرایط حساس فدراسیون جانبازان و توان یابان و در پیش بودن بازیهای پارالمپیک پاریس باید رئیسی تمام وقت داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نخستین تصمیم و انتصاب مدیریتی کیومرث هاشمی در جایگاه وزیر ورزش و جوانان انتخاب مدیرکل حوزه وزارتی بود و وزیر ورزش محمدشروین اسبقیان رئیس فدراسیون جانبازان و توان یابان را به عنوان مدیرکل حوزه وزارتی منصوب کرد.

این انتصاب بلافاصله پس از پایان بازیهای پاراآسیایی هانگژو صورت گرفت تا مشخص شود وزیر انتخاب خود را از پیش انجام داده و تنها منتظر پایان کار کاروان ایران در هانگژو بوده. انتخابی که البته با اعتراض نرم و کنایه غفور کارگری رئیس کمیته ملی پارالمپیک همراه شد و وی آن  را به جایزه وزیر بابت موفقیت کاروان ایران در هانگژو تعبیر کرد. آنچه واکنش وزیر ورزش را نیز در پی داشت و وی مدعی شد که برای سپردن پست جدید به اسبقیان از اختیارات خود استفاده کرده.

اسبقیان در شرایطی بار سفر بست که از ابتدا هم به نظر می رسید اهل ماندن در این فدراسیون نیست و قصد و سودای پست های دیگر و وزارتی دارد. هر از چند گاهی نامش برای سمتی در وزارت ورزش یا کمیته ملی پارالمپیک شنیده می شد و می شد دریافت که این فدراسیون، محلی نیست که در آن بماند و سوداهای دیگری دارد. اکنون نیز به آنچه می خواست رسید و نشان داد که از ابتدا هم یک میهمان بوده که چند صباحی را بر مسند مدیریت تکیه زد و به دنبال رویاهایش رفت.

البته، می توان دوره مدیریت اسبقیان را مورد ارزیابی های مختلفی قرار داد اما هر چه بود، این خانواده نتوانست مسیر توسعه و گسترش خود را ادامه دهد و شاید، فقط شاید، حفظ وضعیت موجود صورت گرفت و هیچ پیشرفت و حرکت رو به جلو در این فدراسیون اتفاق نیفتاد.

وضعیت بلاتکلیف فدراسیون جانبازان و توان یابان

در شرایطی که زمان چندانی تا برگزاری پارالمپیک پاریس باقی نمانده و هنوز وضعیت سهمیه ها نیز مشخص نیست، سایه بلاتکلیفی و رهاشدگی در فدراسیون ورزش های جانبازان و توان یابان همه را نگران کرده.

اسبقیان البته پس از پذیرش سمت جدید مدعی شد که تا پایان دوره ریاست خود در این فدراسیون باقی خواهد ماند و به نوعی دوشغله خواهد شد اما با توجه به شرایط حساس این فدراسیون و در پیش بودن بازیهای پارالمپیک پاریس به نظر می رسد باید تکلیف این فدراسیون هر چه زودتر مشخص شده و رئیسی تمام وقت داشته باشد که در مسیر کسب سهمیه و حضور موفق در بازیهای پارالمپیک پاریس لطمه نبیند.

با این انتصاب اسبقیان به عنوان مدیرکل وزارتی یکی از محورهای اصلی ورزش پارالمپیک در کشورمان دچار معضلاتی شده که به نظر می رسد نوعی بلاتکلیفی و رهاشدگی نیز در آن دیده می شود. اکنون که کمتر از یک سال تا برگزاری بازیهای پارالمپیک باقی مانده، این فدراسیون دچار وضعیتی شده که حتی ممکن است روند کسب سهمیه نیز آسیب جدی ببیند. الان این نگرانی وجود دارد که تداوم این وضعیت، آسیب های جبران ناپذیری وارد کند که بازیهای پاریس را هم متاثر از خود کند.

همین می طلبد تا ورود جدی توسط کمیته ملی پارالمپیک صورت گیرد و مانع از تداوم وضعیت کنونی شود که این ورزش را به شدت تهدید می کند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه