اخبار داغ

سرهنگ جوانبخت:

۵۰ درصد از تصادفات فوتی پایتخت مربوط به موتورسیکلت سواران است

۵۰ درصد از تصادفات فوتی پایتخت مربوط به موتورسیکلت سواران است
رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ۵۰ درصد از تصادفات فوتی پایتخت مربوط به موتورسیکلت سواران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ رابعه جوانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: همیشه در خصوص موتورسیکلت سواران این جمله مطرح است که اگر اشتباه و تخلفی که منجر به حادثه شود از سوی راکب موتورسیکلت روی دهد شاید آخرین اشتباه او باشد و دیگر فرصت جبران را نخواهد داشت و به عبارتی باید بگوییم که اولین اشتباه او آخرین اشتباه است و فرصتی برای جبران ندارد.

وی بیان داشت: در واقع تصمیماتی که راکب موتورسیکلت می‌گیرد بسیار حائز اهمیت است و لازم است؛ راکبین موتورسیکلت در ترددهای روزانه خود احتیاط لازم را داشته باشند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: بررسی آمار شش ماه سال جاری شهر تهران حکایت از این موضوع دارد که ۵۰ درصد از تصادفات فوتی پایتخت فقط به موتورسیکلت سواران اختصاص دارد.

سرهنگ جوانبخت افزود: همچنین در همین مدت ۶۴ درصد از تصادفات جرحی و ۱۳ درصد از تصادفات خسارتی نیز به راکبین موتورسیکلت در شهر تهران باز می‌گردد.

وی گفت: این اعداد، قابل توجه و مهم هستند و همه راکبین موتورسیکلت باید با توجه قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی تردد کرده و از عجله و شتاب و سرعت و حرکات خطرناک جدا خودداری کنند.

سرهنگ جوانبخت بیان داشت: اگر بخواهیم این آمار را بر اساس نوع راه رصد کنیم می‌بینیم که ۵۹ درصد از تصادفات موتورسواران در معابر بزرگراهی شهر تهران روی می‌دهد. بارها گوشزد کرده‌ایم که معابر بزرگراهی مناسب تردد موتورسواران نیست و طراحی نشده‌اند چرا که سرعت در بزرگراه‌ها بالاست و موتور سیکلت نیز به علت عدم پایداری و نداشتن ایمنی لازم در سرعت‌های بالا بحث عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه و واژگونی روی داده و باعث حوادث ناگوار می‌شود.

وی به راکبین موتورسیکلت توصیه داشت که از معابر بزرگراهی به دلیل عدم پایداری و برهم خوردن تعادل و همچنین عدم دید کافی دیگر رانندگان و بحث واژگونی‌ها تردد نکنند.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه