اخبار داغ

گزارش دانا از آئین آغاز رزمایش بسیج اصناف؛

حسن‌پور: آغاز فعالیت ۱۰۰۰ گروه جهادی تخصصی بسیج اصناف/ سردار توکلی: بسیج موجب بیمه‌شدن انقلاب اسلامی شد

حسن‌پور: آغاز فعالیت ۱۰۰۰ گروه جهادی تخصصی بسیج اصناف/ سردار توکلی: بسیج موجب بیمه‌شدن انقلاب اسلامی شد
رئیس سازمان بسیج اصناف امروز هم‌زمان با آغاز هفته بسیج، از انجام یک‌صد هزار فعالیت در قالب هزار گروه جهادی تخصصی - فنی بسیج اصناف، در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ امروز دوشنبه ۲۹ آبان‌ماه ۱۴۰۲ آیین اعزام هزار گروه جهادی به هزار نقطه محروم کشور به همت بسیج اصناف و بازاریان تهران در سالن شهید رشادی با حضور رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان و جانشین سپاه تهران و اصناف مختلف برگزار شد.

غلامرضا حسن‌پور، به‌عنوان متولی و برگزارکننده این مراسم ضمن اشاره به اتفاقاتی که امروز در فلسطین در حال وقوع است، اظهار کرد: مسلمانان که ادعای مسلمانی دارند نگاهی به آیه ۴۱ و ۴۲ شوره شورا داشته باشند، مفهوم آیه آن است که کسانی که پس از ستم دیدن به‌حکم حق و برابر قوانین اسلام در مقام انتقام برآیند، ایرادی بر آنان نیست، لذا وقتی طوفان الاقصی شکل می‌گیرد نمی‌توانیم حماس را شماتت کنیم زیرا مانند آن است که ما خرمشهر را از دست صدام آزاد کنیم؛ اما درحالی‌که خرمشهر متعلق به ما و ایران است به ما بگویند شما متجاوز هستید.

رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور، اظهار داشت: ظلم‌هایی که رژیم صهیونیستی در ۷۵ سال گذشته مرتکب شدند منجر به طوفان الاقصی شده است که پیچیده‌ترین عملیات است و آبروی نداشته این رژیم را بر باد داد.

وی افزود: برای جبران، صهیونیست‌ها قدرت مقابله با رزمندگان را ندارند و لذا اقدام به بمباران می‌کنند و ۱۲ هزار نفر را به شهادت می‌رسانند که نیمی از آنها کودک و زنان هستند، این بزدلی از سر و پای رژیم صهیونیستی می‌بارد و این کارنامه حقوق بشر آمریکا و حامیان آن است؛ اما بااین‌وجود ما امیدواریم که صهیونیست‌ها آواره شوند.

رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی اظهار در ادامه به اقدامات بسیج اصناف اشاره کرد و اظهار داشت: اقدام اول توانمندسازی واحدهای صنفی تولیدی و بر اساس تلاش می‌کنیم تا ۶۰۰ هزار واحد تولیدی - صنفی را در زمینه صادرات توانمند کنیم.

وی افزود: دومین اقدام ما کمک به بازارسازی محصولات دانش‌بنیان و سومین اقدام نیز توسعه گروه‌های جهادی، تخصصی و فنی است.

حسن‌پور بیان داشت: در مجموعه بسیج گروه‌های جهادی شکل‌گرفته است و از ۵ سال پیش مجموعه بسیج راه‌اندازی گروه‌های جهادی تخصصی و فنی را در دستور کار قرار داده است.

رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی بیان داشت: بسیج در خدمت‌رسانی جهشی با عنوان گروه‌های جهادی کارآفرین داشته است که این گروه‌های جهادی با مراجعه به نقاط مختلف از جمله حاشیه تهران توانمندی‌های و استعدادهای افراد و مجموعه‌ها را شناسایی می‌کند و شغل‌های موردنیاز را ارزیابی می‌کنند و لذا با این اقدامات برای این گروه‌ها کار تعریف می‌شود با اقدامات انجام شده از هفته بسیج سال گذشته تاکنون ۲۰ هزار شغل پایدار ایجاد شده است.

حسن‌پور با اشاره به آغاز به کار یک‌صد هزار خدمت در هزار نقطه توسط ۱۰۰۰ گروه جهادی تخصصی - فنی بسیج اصناف در هفته بسیج گفت: این گروه‌های جهادی با یاد حاج اسماعیل رضایی (طیب) ایجاد شده است و هر خدمتی با یاد این شهید انجام می‌شود و این گروه‌ها ترویج‌دهنده فرهنگ شهادت هستند.

در این مراسم بخشی از زندگی شهید حاج‌رضایی به‌عنوان شهید شاخص سال تبیین شد و از خانواده این شهید تجلیل به عمل آمد و داماد این خانواده از کرامات این شهید بزرگ برای حضار گفت.

بسیج موجب بیمه‌شدن انقلاب اسلامی شد

محمود توکلی، جانشین فرمانده سپاه تهران بزرگ به‌عنوان سخنران بعدی این مراسم اظهار کرد: بسیج به نفس گرم حضرت امام (ره) آغاز به کارکرد و باعث بیمه‌شدن انقلاب اسلامی ما در پیچ‌وخم‌های گوناگون در ۴۵ سال گذشته شد و مملکت را از سراشیبی‌ها خارج کرد و باعث بیمه‌شدن کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی شد.

جانشین فرمانده سپاه تهران بزرگ اظهار داشت: در آستانه هفته بسیج قرار داریم حضرت امام (ره) در ۴ آذرماه ۱۳۵۹ و چند ماه پس از اینکه عراق به ایران حمله کرد فرمان تشکیل بسیج را صادر فرمودند، در شرایط خاصی که ما در دفاع مقدس درگیر بودیم و نیروهای نظامی ما به دلایل مختلف دچار مشکلات عدیده‌ای بودند. ارتش، نیروی انتظامی و سپاه و کمیته‌ها همه دارای مشکلات داخلی، کمبود نیرو و سوءمدیریت بودند امام با یک دوراندیشی حکیمانه، فرمان تشکیل بسیج را صادر فرمودند.

وی بیان داشت: شجره طیبه بسیج علاوه بر اینکه در صحنه‌های دفاعی و امنیتی طی سال‌های دفاع مقدس و اتفاقات اوایل انقلاب در برقراری نظم در سرحدات مرزی و به‌ویژه در کردستان بسیار نقش‌آفرین بود و روزها و سال‌های دفاع مقدس را بااخلاص و فداکاری مدیریت و پشت سر گذاشت روزبه‌روز به شاخه‌های این شجره طیبه افزوده و بر برگ و بار آن اضافه شد. هر روز در عرصه جدیدی بسیجان ورود کردند و هر روز بارهای بر زمین‌مانده جدیدی را بر دوش کشاندند و در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرین شدند.

توکلی بیان داشت: بنابراین امروزه به توفیق الهی، هیچ عرصه‌ای نیست که بسیج در آن حضور مؤثر نداشته باشد. از میدان‌های بسیار پیچیده در حوزه علم و فناوری، اقتصاد، بازار تا موضوعات مربوط به‌سلامت، بهداشت، دفاع، امنیت، اطلاعات بسیج نقش‌های بسیار متکثری را عده‌دار شده است و در این مسیر مشکلات فراوانی را حل کرده است و امروز ما باید به‌عنوان بسیجی به خودمان افتخار کنیم که خداوند به ما توفیق ارزانی داشته که در سایه این شجره طیبه مشغول فعالیت و خدمت‌رسانی هستیم.

جانشین فرمانده سپاه تهران بزرگ  اظهار داشت: امروز نیز در غالب این آیین و همایش گرامیداشت شهید، رزمایشی را برای خدمت‌رسانی در کشور و تهران بزرگ طراحی کرده‌اند که از امروز فعالیت این رزمایش آغاز می‌شود.

وی افزود: با آغاز به کارگروه‌های جهادی، این گروه‌ها به کمک مردم می‌شتابند و دست زمین افتادگان را می‌گیرند و آن‌ها را بلند می‌کنند و لذا از امروز شاهد خدمات جهادی توسط این گروه‌ها خواهیم بود و امیدواریم خداوند توفیق بفرماید تا ذیل پرچم مقدس و فرهنگ نورانی و فرهنگ ناب بسیجی خدمتگزار مردم، دین و مملکتمان باشیم.

در پایان این برنامه از نمایشگاه گروه‌های جهادی اصناف رونمایی شد و این گروه‌ها به‌صورت نمادین به محل خدمت خود اعزام شدند.

گزارش تصویری/ آغاز رزمایش جهادگران فاطمی بسیج

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه