اخبار داغ

نیویورک تایمز:

محبوبیت حماس با آزادی اسرا افزایش یافته است

محبوبیت حماس با آزادی اسرا افزایش یافته است
روزنامه نیویورک تایمز پنجشنبه نوشت که با آزادی اسرای فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی محبوبیت حماس در کرانه باختری افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نیویورک تایمز، این روزنامه آمریکایی نوشت: آزادی هر روزه زندانیان محبوبیت حماس را در کرانه باختری اشغال‌شده توسط اسرائیل بالا برده است.

نیویورک تایمز افزود: وقفه طولانی در جنگ شتاب حمله اسرائیل را کاهش می‌دهد و اهدف اعلامی مبنی بر کنار زدن حماس از قدرت را به خطر می‌اندازد.

بر اساس این گزارش، مقام‌های دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا می‌گویند که با افزایش فشار بین‌المللی بر رژیم صهیونیستی برای توقف کامل حملات خود، اسرائیل را تحت فشار قرار داده‌اند تا پس از بازگشت به تهاجم خود، با دقت بیشتری بجنگد.

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بست و منطقه را بمباران کرد.

آتش‌بس ابتدا روز جمعه سوم آذرماه میان حماس و رژیم صهیونیستی و به مدت ۴ روز اجرا و با تلاش قطر و مصر این آتش‌بس دو روز دیگر نیز تمدید شد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب اعلام کردند که احتمال آزادی گروهی دیگر از اسرای اسرائیلی جمعه وجود دارد و اما هنوز قطعی نیست و مذاکرات برای تمدید آتش‌بس ممکن است تا صبح ادامه داشته باشد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه