شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:24 منتشر شده در مورخ: 1396/02/16 شناسه خبر: 1099522
تکرار سریال تجمع کارگران قطب صنعت کشور مقابل استانداری مرکزی

کارگران بزرگترین تولید کننده شیرآلات گاز کشور اعتراض کردند+عکس

کارگران بزرگترین تولید کننده شیرآلات گاز کشور اعتراض کردند+عکس
روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه تعدادی از کارگران شرکت صنایع شیرآلات گاز گداختار اراک با تجمع در مقابل استانداری مرکزی خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اراک امروز؛به علت رکود حاکم بر بخش اقتصاد کشور و استان وضعیت تولید استان مرکزی اسفبار است و این روزها تولید در قطب صنعت کشور  شرایط سختی را پشت سر می گذارد.

photo_2017-05-06_10-23-58

در سال های اخیر  شرایط واحدهای تولیدی استان مرکزی به گونه ای بود که بارها شاهد تجمعات کارگری (هپکو، واگن پارس، آونگان، کمبیان سازی و …) در سطح اراک بوده ایم.

امروز هم تعدادی از کارگران شرکت صنایع شیرآلات گاز گداختار اراک با تجمع در مقابل استانداری مرکزی خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند.

کارگران بین ۶ تا ۸ ماه است حقوق نگرفته اند

یکی از کارگران تجمع کننده شرکت صنایع شیرآلات گاز گداختار اراک در مقابل استانداری مرکزی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: کارگران این شرکت  هرکدام بین ۶، ۷ و ۸ ماه حقوق دریافت نکرده اند و همچنین بیمه کلیه کارگران ۸ ماه و بیمه تکمیلی کارگران یکسال است پرداخت نشده است.

وی با اشاره به اینکه کارگران این شرکت حداقل حقوق(زیر یک میلیون تومان) را دریافت می کنند ادامه داد: حتی این میزان هم به صورت ۲۰۰ هزار تومان، ۲۰۰ هزار تومان و به صورت مرحله و خرد پرداخت می شود.

آیا مسئولین با این شرایط اقتصادی با ۲۰۰ هزار تومان می توانید زندگی کنید

کارگر شرکت صنایع شیرآلات گاز گداختار اراک بیان کرد: سوال ما از مسئولین استان این است که با این حداقل حقوق و پرداخت ۲۰۰ هزار تومانی می توانند زندگی خودشان را اداره کنند.

وی با اشاره به اینکه این شرکت بیش از ۱۲۰ نفر کارگر دارد بیان کرد: تعدادی از این کارگران اخراج شده اند.

کارگر شرکت صنایع شیرآلات گاز گداختار اراک با اشاره به اینکه کارگران این شرکت امنیت شغلی ندارند افزود: کارگران این شرکت ماهانه قرار داد دارند و این موضوع باعث شده است که کارگران با دلهره به سرکار بیایند.

دریافت وام به اسم کارگران توسط مدیر شرکت

وی ادامه داد: موضوع قابل توجه دیگر این است که مدیر شرکت به بهانه پرداخت حقوق و عیدی کارگران به اسم هر یک از کارگران مبلغ ۳۰ میلیون تومان وام دریافت کرده است و همه کارگران به صورت زنجیره ای ضامن یکدیگر هستند و به دلیل پرداخت نشدن اقساط وام ها هر روز برایمان پیامک پرداخت نکردن اقساط ارسال می شود.

شرکت صنایع شیرآلات گاز گداختار با هدف تولید شیرآلات مخروطی مورد استفاده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در کارخانه ای به مساحت ۱۲۰۰۰ مترمربع واقع در منطقه صنعتی حاجی آباد شهرستان اراک فعالیت دارد.

این شرکت در سال ۱۳۷۸ با تکیه بر توانایی و دانش فنی متخصصین ایرانی موفق شد برای اولین بار در ایران، قرار داد ساخت داخل این شیرآلات را با شرکت ملی گاز ایران منعقدکند.

این شرکت در حال حاضر با توان تولید بیش از ۷۰ نوع شیر مخروطی در سایزها و کلاسهای مختلف بزرگترین تولید کننده این نوع شیرآلات در داخل کشور محسوب می گردد.

طراحی و تولید شیرهای صنعتی مورد کاربرد در نفت، گاز و پتروشیمی به ویژه شیرهای مخروطی Plug Valve و شیرهای توپی Ball Valve و خدمات تعمیر و بازسازی شیر آلات و آموزشهای تخصصی و نرم افزار مدیریت بر شیرآلات از محصولات این شرکت است.

photo_2017-05-06_10-24-01 photo_2017-05-06_10-24-00 photo_2017-05-06_10-23-51

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1099522
ارسال نظر
نظرات