شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:15 منتشر شده در مورخ: 1398/10/23 شناسه خبر: 1563593
گزارشی از امدادرسانی به سیل‌زدگان جنوب شرق کشور؛

سیل کمک‌های بسیج و سپاه به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان/ از ارسال بسته مواد غذایی تا بازگشایی مسیرهای مسدود

سیل کمک‌های بسیج و سپاه به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان/ از ارسال بسته مواد غذایی تا بازگشایی مسیرهای مسدود
از آغازین ساعات وقوع سیل در سیستان و بلوچستان بسیج و سپاه همچون همیشه در میدان حاضر بوده و به یاری مردم شتافتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، بارش شدید باران در چند روز اخیر در سیستان و بلوچستان موجب جاری شدن سیل در برخی مناطق جنوبی این استان شده و خسارات زیادی به مناطق روستایی و شهری وارد کرد اما در کنار تمامی مشکلات موجود بازهم بسیج و سپاه در کوتاه ترین زمان با حضور در میدان به یاری مردم شتافته و در کنار امداد رسانی به سیل زدگان و حل مشکلات آنان برای بازسازی مناطق آسیب دیده اعلام آمادگی کرد.امدادرسانی بسیجیان به سیل زده‌ها در ساعات اولیه وقوع سیل در دلگان

در همین رابطه فداحسین سرگلزایی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران و احتمال وقوع سیلاب، تمامی بسیجیان و پاسداران این شهرستان به حالت آماده باش صد در صد در آمدند.

وی ادامه داد: پس از وقوع سیلاب در شهرستان دلگان، پاسداران و بسیجیان جز اولین گروه هایی بودند که به کمک سیل زدگان این منطقه محروم شتافتند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان افزود: با توجه به پیشبینی احتمال وقوع سیلاب و مسدود شدن مسیرهای مواصلاتی، به همه پایگاههای مقاومت در روستاها ابلاغ شده بود تا نسبت به امداد و کمک به سیل زده های حوزه سرزمینی خود اقدام کنند.

سرگلزایی عنوان کرد: در همان ابتدای وقوع سیلاب پاسداران سپاه این شهرستان با همکاری شهردار گلمورتی نسبت به بازگشایی مسیرهای سیل در مرکز این شهر اقدام کردند و در صورتی که اقدام و امدادرسانی اولیه آنان نبود شاهد فاجعه و خسارت گسترده می بودیم.

وی گفت: پس از گرفتاری صدها مسافر پشت رودخانه ها در محور مواصلاتی دلگان به ایرانشهر که به دلیل وقوع سیلاب مسدود شده بود، پاسداران و بسیجیان سپاه این شهرستان به کمک آنان شافتند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: پس از فروکش کردن سیلاب در حال ارزیابی برای ارسال کمک ها و بسته های مواد غذایی به مناطق سیل زده شهرستان دلگان هستیم.
 


کمک رسانی ۲۶ گروه جهادی بسیج و سه گردان بیت المقدس در سیل چابهار

سرهنگ محمد علی پوراحمدیان نیز در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اقدامات سپاه در سیل اخیر، گفت: قبل از اتفاقات سیل و شروع بارندگی کلیه حوزه ها و پایگاه های بسیج ما در منطقه اعلام آماده باش شده و در حال حاضر ۲۶ گروه جهادی به همراه سه گردان بیت المقدس ما در سیل دشتیاری مشغول امداد به مردم سیل زده می باشند.

فرمانده سپاه شهرستان چابهار بیان کرد: نیروهای ما از دو روز گذشته و قبل از شروع سیل در منطقه حضور داشتند تا از بروز حوادث انسانی جلوگیری شود و هم اکنون خدمات کمک رسانی به مردم در منطقه ادامه دارد.

پوراحمدیان با اشاره به باز کردن تعدادی بند آب در منطقه افزود: به منظور آزاد سازی آب چندین بند خاکی برای هدایت و رها سازی آب های راکد بازگشایی و نیروهای بسیجی در محور چابهار به سرباز برای اعمال اقدامات پیشگیرانه از ورود مردم به مناطق خطرناک گماشته شده است.

فرمانده سپاه شهرستان چابهار ادامه داد: استفاده از تجهیزات نظامی شامل خودروهای نظامی، سه قایق از دریابانی سپاه و یک فروند بالگرد به منظور گشت هوایی در منطقه مشغول به امداد رسانی به سیل زدگان می باشند.

وی با اشاره به تداوم کمک رسانی به مردم تشریح کرد: خوشبختانه همه نیروهای نظامی، دولتی و مردمی به صورت متحد و یکپارچه مشغول کمک رسانی به مردم می باشند و تا رفع کامل خطر در منطقه حضور خواهند داشت.

 پوراحمدیان خاطرنشان کرد: از روز جمعه با شروع بارش ها در منطقه و پر شدن دو سد اصلی چابهار خطر سیل به کلیه بسیجیان اعلام شد و از با اعلام هشدارها و امداد رسانی از وقوع حوادث جانی جلوگیری شده است.سپاه و بسیج تا آخرین لحظه در کنار مردم ایستاده اند

سرهنگ علی اکبر ولی نژاد نیز در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: سپاه و بسیج همچون همیشه و مواقع نیاز در کنار مردم حضور فعال داشته و دارد در سیل اخیر نیز از چند روز قبل تمامی نیروهای تحت امر در آماده باش کامل بودند که از مهمترین اقداماتی صورت گرفته می توان به مواردی چون کمک به تخلیه منازل تخریب شده، توجیه مردم در خصوص شدت سیل و بارندگی اخیر، فعال نمودن پایگاههای بسیج جهت مردم یاری در منطقه بازگشایی معابر از طریق تعامل با کارگاههای راه آهن و در اختیار قرار دادن دستگاههای سنگین راه سازی به بخشداری ها نام برد.

وی افزود: اسکان سیل زدگان در سوله صالحین، جمع آوری برآورد خسارات سیل، ایجاد سیستم ارتباطی بیسیم بین بخش بنت و فرمانداری در زمانی که هیچ ارتباطی وجود نداشت و فیبر نوری قطع بود در کنار فعال نگهداشتن تیم های احتیاط جهادی حوزه ها و آمادگی در جهت تهیه و توزیع بسته غذایی با کمک قرارگاه معمار گوشه دیگری از اقدامات سپاه در شهرستان نیکشهر است.

فرمانده سپاه نیکشهربا تاکید بر اینکه تا آخرین لحظه در کنار سیل زدگان ایستاده ایم، گفت: توزیع بسته های معیشتی و تخلیه منازل آسیب دیده در کنار اسکان موقت سیل زدگان در اولویت کاری ماست و در ادامه و پس از فروکش کردن آب نیز در کنار مردم برای بازسازی مناطق آسیب دیده هستیم.

 

توزیع هزار پرس غذای گرم میان سیل زدگان مهرستان

حسین نکویی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به آماده باش گروه های جهادی در پی وقع سیل در منطقه مهرستان، بیان کرد: نیروهای بسیجی و جهادی سپاه شهرستان مهرستان در کنار سایر نیروی های امدادی و کمکی به ارائه خدمات به افراد سیل زده در نقاط روستایی مهرستان پرداختند.

 وی افزود: در راستای کمک به سیل زدگان هزار پرس غذای گرم در چند روستا از توابع مهرستان توزیع شد.

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان گفت: همچنین بهداری سپاه مهرستان اقدام به تهیه و توزیع دارو و همچنین ویزیت رایگان سیل زدگان این منطقه کرد.

نکویی خاطر نشان کرد: تمام ظرفیت و امکانات ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان در خدمت رسانی به مردم و آسیب دیدگان سیل در نقاط مختلف مهرستان قرار گرفته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1563593
ارسال نظر
نظرات