اخبار داغ
 1. گفت‌وگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و سوریه
 2. فوتبال ساحلی قهرمانی آسیا| قهرمانی تیم ملی ایران با گل‌باران چشم‌بادامی‌ها!
 3. انیمیشن های پرفروش سینمای ایران/ سایه پر مهر شعر و ادب
 4. فوتبال؛ ستاره های سربی
 5. کمک ۱۵ میلیارد ریالی رهبر انقلاب به جشن گلریزان ستاد دیه
 6. امروز وظیفه ماست که مردم را پای‌کار علم و فناوری بیاوریم
 7. انسان در زندگی خود نباید تسلیم محدودیت‌ها شود
 8. هیچ کدام از راه‌های کشور مسدود نیست/ترافیک سنگین در محورهای شمالی
 9. جزئیات و شرایط جذب سرباز معلم براساس سازمان نظام وظیفه
 10. فیلم‌های سینمایی که امروز از تلویزیون پخش می‌شود
 11. جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا| پرواز ساحلی بازان به فینال با کشتن گربه سیاه
 12. وضعیت شاخص بورس در اولین روز کاری سال ۱۴۰۲/ عیدی بورس به سهامداران
 13. کشتی؛ پرچم بالاست
 14. اصول تغذیه مناسب در ماه مبارک رمضان/ چه غذاهایی برای سحر و افطار باید خورد؟
 15. اولویت مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۲ برنامه هفتم توسعه است
 16. سند تحول سازمان صداوسیما در سال ۱۴۰۲ به شکل موثرتر و کارآمدتر دنبال خواهد شد
 17. بررسی بازار مسکن در ۱۴۰۱/ چشم‌انداز روند بازار در سال جاری
 18. حمله به پایگاه‌های آمریکا در سوریه با پهپاد و راکت انجام گرفت
 19. بی‌نصیب از لمس جام؛ عقب‌گرد پرسپولیس در سال حسرت!
 20. عشق به موسیقی مرا زنده نگه داشته/ همیشه از دبیرستان فراری بودم

گفتگوی یک نماینده با دانا در خصوص احضار پروانه سلحشوری به دادگاه؛

مصونیت نمایندگان به آنها حق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی را نمی‌دهد

news-details
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به احضار پروانه سلحشوری به دادگاه اشاره کرد و گفت: اتفاقاتی که در مجلس می افتد و اظهارنظرها و نطق هایی که برخی نمایندگان می کنند از لحاظ عقلی و عرفی بالاتر از هیئت نظارت است و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس نمی تواند اینگونه جرائم و اینگونه اتهامات را مدیریت کند.
[

«احد آزادی خواه» نماینده مردم ملایر در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به احضار پروانه سلحشوری به دادگاه به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، اظهار داشت: برخی ها در مجلس یک سری اتفاقاتی در کشور رغم می زنند و به راحتی به انقلاب و امنیت کشور هزینه هایی تحمیل می کنند.

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا,

وی با بیان این که نمایندگان مصونیت هایی دارند، گفت: این مصونیت ها را باید برابر قانون تعریف کنیم؛ این که نمایندگان مصونیت دارند معنایش این است حق هر گونه اظهار نظر منطقی و معقول دارند و در واقع حق هر گونه پرخاشگری، شایعه پراکنی، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی را ندارند، بر همین اساس طبیعی است که نمایندگان در این گونه مسائل مصونیتی نخواهند داشت.

,

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: متاسفانه برای نمایندگان یک حصار امنی ایجاد شده است، انگار نمایندگان از آسمان هفتم نازل شده اند و فکر می کنند می توانند هر اقدامی، هر کلامی، هر حرفی و هر افترایی را به دیگران ببندند، اما در حقیقت این مسئله سزاوار نیست و باید برابر با قانون رفتار کنند.

,

نمایندگان باید قانون مند رفتار کنند/ سیستم قضایی با ناامن کنندگان کشور قاطعانه برخورد کند 

, نمایندگان باید قانون مند رفتار کنند/ سیستم قضایی با ناامن کنندگان کشور قاطعانه برخورد کند , نمایندگان باید قانون مند رفتار کنند/ سیستم قضایی با ناامن کنندگان کشور قاطعانه برخورد کند ,

آزادی خواه خاطر نشان کرد: نماینده باید قانون مند حرف بزند، قانون مند عمل کند و بتواند برای بیانات خودش ادله قابل قبول و محکمه پسند ارائه کند.

,

وی افزود: در مجلس دهم برخی از نمایندگان اظهارات و نطق هایی داشتند که حتی جریان ضد انقلاب هم این گونه اظهاراتی نمی کرد و این جای تاسف دارد که برخی ها از انقلاب و خون شهدا می گذرند.

,

نماینده مردم ملایر ضمن تشکر از دستگاه قضا گفت: سیستم قضایی نه با فرد مشخص بلکه با هر فردی که خارج از روال قانون سخن می گوید و فضا را ناامن می کند و مقدمات جریان سازی سیاسی را در کشور ایجاد می کند، باید قاطعانه برخورد کند.

,

هیئت نظارت بر نمایندگان به اشتباهات سهوی تذکر می دهد/ قوه قضائیه باید به مصادیق مجرمانه نمایندگان ورود کند 

, هیئت نظارت بر نمایندگان به اشتباهات سهوی تذکر می دهد/ قوه قضائیه باید به مصادیق مجرمانه نمایندگان ورود کند , هیئت نظارت بر نمایندگان به اشتباهات سهوی تذکر می دهد/ قوه قضائیه باید به مصادیق مجرمانه نمایندگان ورود کند ,

آزادی خواه در خصوص واکنش هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در خصوص احضار پروانه سلحشوری گفت: هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان درست است که از نظر قانونی برابر آیین نامه داخلی مجلس یک جایگاهی دارد، اما وقتی سیستم قضایی مستقل از قوای دوگانه دیگر وجود دارد، نقش این هیئت کمرنگ می شود.

,

وی ادامه داد: هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مانند شورای حل اختلاف عمل می کند یعنی وظیفه بازدارندگی دارد و باید بتواند برخی از انحرافات، اشتباهات سهوی و احتمالی و قابل پیش بینی نمایندگان را کنترل و تذکر دهد و در مقابل اقدامات انحرافی بازداراندگی ایجاد کند.

,

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: برخی از موضع گیری های نمایندگان فراتر از اشتباهات سهوی و انحرافات سیاسی است؛ اگر فردی قتلی انجام دهد یا مقدار زیادی مواد مخدر حمل کند و یا برخی از مصادیق مجرمانه را مرتکب شود، او را هرگز به شورای حل اختلاف ارجاع نمی دهند بلکه او را مستقیم به دستگاه قضایی معرفی می کنند و انتظار می رود که برای متهم حکم صادر کنند.

,

وی در پایان گفت: اتفاقاتی که در مجلس می افتد و اظهارنظرها و نطق هایی که برخی نمایندگان می کنند از لحاظ عقلی و عرفی بالاتر از هیئت نظارت است و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس نمی تواند اینگونه جرائم و اینگونه اتهامات را مدیریت کند.

,

انتهای پیام/

,

 

]

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه