شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 12:12 منتشر شده در مورخ: 1399/06/12 شناسه خبر: 1642993

چگونه ماژیک وایت برد خشک شده را درست کنیم؟

چگونه ماژیک وایت برد خشک شده را درست کنیم؟
با به وجود آمدن تخته وایت برد استفاده از ماژیک های مخصوص این کالا رونق فراوانی گرفت و امروزه از آن‌ها به میزان زیادی استفاده می‌گردد، ساختار این ماژیک با ساختار ابزار نوشتاری دیگر تا حدود زیادی متفاوت است از طرفی کیفیت هر کدام با دیگری نیز متفاوت است، این محصول با توجه به ساختاری که دارد به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و با کوچک‌ترین فشار شروع به نوشتن می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با به وجود آمدن تخته وایت برد استفاده از ماژیک های مخصوص این کالا رونق فراوانی گرفت و امروزه از آن‌ها به میزان زیادی استفاده می‌گردد، ساختار این ماژیک با ساختار ابزار نوشتاری دیگر تا حدود زیادی متفاوت است از طرفی کیفیت هر کدام با دیگری نیز متفاوت است، این محصول با توجه به ساختاری که دارد به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و با کوچک‌ترین فشار شروع به نوشتن می‌کند.

ساختار ماژیک وایت برد

قطعا بعد از تهیه کردن ماژیک وایت برد به این نکته دقت کرده‌اید که چرا سر ماژیک در ابتدا سفید رنگ است، این موضوع به دلیل ساختار کالای ذکر شده است.

در درون ماژیک وایت برد یک نوع مخلوط از جوهر رنگی و حلال وجود دارد در واقع به این حلال الکل نیز می‌گویند البته با الکل‌های معمولی تفاوت دارد، این حلال در واقع برای ترکیب شدن با جوهر و پدید آمدن رنگ در حین نوشتن است این مخلوطی که بدست می‌آید به این دلیل است در هنگام نوشتن نوک ماژیک را تغذیه می‌نماید تا عمل نوشتن را پدید آورد.

آیا ماژیک وایت برد خشک شده درست می‌شود؟

حلال سرعت بالایی در تبخیر دارد و در حین نوشتن سریعا تبخیر شده و جوهر به صورت پودر درآمده و بر روی سطح رنگی از خود بر جای می‌گذارد، ماژیک‌ها بر خلاف خودکارها پس از اتمام جوهر دیگر نمی‌نویسند، اما در ماژیک ‌های وایت برد این گونه نبوده و با تمام شدن حلال اگر ماژیک دارای جوهر باشد همانند روز اول کار می‌کند اما به دلیل نبود حلال جوهر بر روی سطح تخته پخش شده و آثاری کم رنگ از خودت بر جای می‌گذارد.

چرا باید از ماژیک وایت برد خشک شده دوباره استفاده کنیم؟

در حال حاضر استفاده از ماژیک های وایت برد در جهان و سطح کشور توسعه‌ی زیادی پیدا کرده است، سالانه مراکز آموزشی و پژوهشی، دانشگاه‌ها، مدارس و ... در حال استفاده از این ابزار می‌باشند و این محصول کارآمد به خوبی جایگزین تخته و گچ شده است، این کالا به طور معمول از خارج وارد می‌شوند و این کار امری هزینه بر و مشکل است، با روش احیای ماژیک وایت برد فرسوده هزینه‌های مربوط به تامین این ابزار کمک آموزشی به نصف کاهش می‌یابد.

ماژیک وایت برد خشک شده

چگونه ماژیک وایت برد خشک شده را درست کنیم؟

 

قطعا برای شما هم پیش آمده است که بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی از تهیه ماژیک، با خشک شدن و غیر قابل استفاده شدن آن مواجه شده‌اید؛ یا در حین نوشتن قطع شده و کارایی لازم را برای شما نداشته است. آیا می‌دانستید چاره‌ای برای ترمیم اصولی ماژیک‌ خشک شده وجود دارد تا بتوانید در طولانی مدت از آن استفاده کنید. راه حل های ذکر شده در این مقاله برای ماژیک‌‌های وایت برد قابل استفاده است و بستگی به نوع و مارک آن دارد.

در این سه مرحله به شما خواهیم گفت که از چه روش‌هایی برای احیای ماژیک خشک شده استفاده کنید.

1- نخی را به ماژیک ببندید:

 تعمیر ماژیک‌های وایت برد مانند ماژیک های نقاشی نمی‌باشد و راه حل احیای این ماژیک‌ها مرطوب کردن آنها نیست، به جای آن باید سعی کرد از تمام جوهر درون آن نهایت استفاده کرد برای این کار نخی را به ماژیک گره زده از روش سانتیریفیوژ استفاده کنید، روشی است که در آن ذرات با سرعت بسیار بالایی به شکل دایره‌ای تاب می‌خورند و یک نیروی مرکز آن ها را به سمت خارج از مرکز دایره هدایت می‌کند، این کار باعث می‌شود تمامی جوهر‌ها در ماژیک پخش شده و از ماژیک خارج می‌شوند.

استفاده از ماژیک خشک شده

2- به کمک نخ متصل شده به ماژیک، آن را بچرخانید.

ابتدا از محکم بودن درپوش مطمئن شده، نخ ماژیک را روی انگشت خود بپیچید و آن به صورت دایره‌ای برای یک تا دو دقیقه سریع بچرخانید، (مانند چرخاندن تسبیح در روی انگشت) این حرکت باعث می‌شود جوهر ماژیک خارج شده و به سمت نوک ماژیک سرازیر شود.

3- نوک ماژیک را سر و ته کنید، با یک انبردستی نوک ماژیک را گرفته و به سمت خود بکشید تا خارج شود، سپس آن را سر و ته کرده و داخل ماژیک بگذارید، طرف دیگر آن حتما جوهر داشته و خواهد نوشت.

سخن آخر

ماژیک وایت برد با توجه به فضای کمی که از کیف و کوله پشتی اشغال می‌کند برای دانش‌آموزان، معلمین و پژوهش‌گران یک ابزار پر کاربرد است که آموزش را برای آنها راحت تر کرده است، این ماژیک ها را می‌توانید در طرح ، رنگ های مختلف و برندهای گوناگون از فروشگاه اینترنتی گاج مارکت تهیه کنید.

 

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1642993
ارسال نظر
نظرات