شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 12:17 منتشر شده در مورخ: 1399/06/20 شناسه خبر: 1645700
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم:

ضرورت توزیع متوازن علم و فناوری در استان اردبیل/ ایجاد دانشگاه صنعتی توجیهی ندارد

ضرورت توزیع متوازن علم و فناوری در استان اردبیل/ ایجاد دانشگاه صنعتی توجیهی ندارد
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: توزیع متوزان علم وفناوری در کل استان بواسطه پاک علم و فناوری و دانشگاه باید صورت بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامحسین رحیمی شعرباف در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،در سفر به اردبیل اظهار داشت: به منظور بازید از دانشگاه محقق اردبیلی و  دانشکده فناوری های نوین نمین، پارک علم و فناروی استان و طرح های جدید همچون کتابخانه که اخیرا به بهره برداری رسیده است به این استان سفر کردیم.

وی به برنامه های خود در این سفر یکروزه اشاره کرد و افزود: تجهیز آزمایشگاه مرکزی جهت ارائه خدمات بهتر به سراسر کشور و گسنرش پارک علم و فناوری استان اردبیل از جمله برنامه های این سفر است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به پتانسیل استان نیز گفت: وجود کارخانه ها و بخش کشاورزی گسترده اردبیل و همچنین تولید عسل که اردبیل را به قطب این محصول تبدیل کرده است  ما را ملزم می کند تا حرکت های فناورانه در استان اردبیل را گسترش دهیم.

وی تصریح کرد: در شهرهای کوچک شرکت هایی داریم که  محصولات در حد ملی تولید می کنند و از این رو با توجه به پتانسیل های موجود در استان باید به  کشش جغرافیایی و برای صادرات هم  فکر کر .

رحیمی ابراز داشت: دانشگاه اردبیل در سطح بین المللی باید برای خود جایگاه ایجاد کند و در سطح کشور تاثیر گذار باشداز این رو خوش بین هستم و دانشگاه اردبیل رشد کیفی بسیار خوبی داشته است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: هر شهرستانی در استان اردبیل که دارای پتانسیل رشد علمی است باید  مرکز علم و فناروی در آن منطقه تاسیس شود و توزیع متوزان علم وفناوری در کل استان بواسطه پاک علم و فناوری و دانشگاه باید صورت بگیرد.

وی اظهار داشت: ظرفیت آموزش عالی با وجود محقق اردبیلی و واحدهای مختلف نیاز به گسترش دانشگاه حضوری وابسته به وزارت علوم را نداردو باید کمک کنیم دانشکده ها فنی توسعه یابد و در دانشگاه محقق یک پردیس بزرگ فنی و مهندسی داشته باشیم.

وی در پایان تاکید کرد: ایجاد دانشگاه صنعتی از نظر منایع انسانی و تعداد داوطبیان و اقتصادی اصلا توجیهی ندارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1645700
ارسال نظر
نظرات