اخبار داغ

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس مطرح کرد؛

حقوق معوقه؛ گلایه بزرگ این روزهای پزشکان و پرستاران ایران/دولت موظف به پرداخت یک میلیارد یورو است

حقوق معوقه؛ گلایه بزرگ این روزهای پزشکان و پرستاران ایران/دولت موظف به پرداخت یک میلیارد یورو است
درخشان گفت: حقوق معوقه گلایه بزرگ این روزهای پزشکان و پرستاران است، از سویی دولت پرداخت یک میلیارد یورو را به وزارت بهد اشت تقبل کرده که باید محقق شود.
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالناصر درخشان، نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: ابتدای امسال با موافقت مقام معظم رهبری یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا اختصاص پیدا کرد، اما طبق گفته وزیر بهداشت کمتر از 30 درصد این اعتبار تخصیص یافته، در حالی که کشور درگیر این اپیدمی عجیب است.
 
وی با بیان این که خیلی از کشورها رقم های بسیار بالایی را برای کنترل و مهار این بیماری منحوس هزینه کردند، ادامه داد: سیستم بهداشت و درمان، پزشکان و پرستان ایران هم که در خط مقدم جبهه سلامت تلاش می کنند، نیاز به توجه و انجام پژوهش و کارهای تحقیقاتی برای مهار این ویروس دارند.
 
درخشان اضافه کرد: کشور ما از نظر اقتصادی نیز شرایط مطلوبی ندارد و به طور کامل در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، اما به هر حال دولت پرداخت این اعتبار را تقبل کرده است، باید محقق شود و به وزارت بهداشت تخصیص پیدا کند که با پیگیری های مجلس و وزارت متبوع عملی خواهد شد.
 
وی افزود: اکثر پزشک ها و پرستاران همچنان به دفتر ما می آیند و اذعان و گلایه می کنند که معوقات زیادی دارند، مزایا که جای خود دارد، حتی حقوق شان پرداخت نشده و سوال این است که چنین افرادی با چه انگیزه ای آن هم در این شرایط بسیار سخت به فعالیت خود ادامه دهند؟
 
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس اذعان کرد: چنانچه پزشک حقوق اولیه اش را نداشته باشد، انگیزه ای برای کار کردن نخواهد داشت که امیدواریم این مهم محقق شود.
 
انتهای پیام/
 
 

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا, عصرهامون ,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه