شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:48 منتشر شده در مورخ: 1399/07/29 شناسه خبر: 1659122
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

استیضاح رئیس جمهور خروجی مناسبی به نفع مردم ندارد/ ورود میدانی مجلس و نظارت بر وزارتخانه ها راهکار خروج دولت از انفعال کنونی

استیضاح رئیس جمهور خروجی مناسبی به نفع مردم ندارد/ ورود میدانی مجلس و نظارت بر وزارتخانه ها راهکار خروج دولت از انفعال کنونی
محمد سرگزی گفت: با توجه به اینکه در صورت استضاح رئیس جمهور، معاون اول وی سرپرست می شود و تغییری در کابینه و سیاست های دولت اتفاق نخواهد افتاد، این اقدام خروجی مناسبی به نفع مردم ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد سرگزی، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون درباره موضوع استیضاح رئیس جمهور گفت: زمانی از دولت فعلی نمانده است و اگر الان موضوع استیضاح کلید بخورد تا زمانی که در کمیسیون مربوطه ارجاع شود و سپس به صحن بیاید دو ماه زمان می برد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که هنوز امضاها به حد کافی نرسیده است، علاوه بر آن 2 ماه هم تعطیلات و ایام عید را باید در نظر گرفت و با این حساب کلا دولت کنونی چهار ماه تا پایان کار و آغاز کار دولت بعدی زمان ندارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نکته بعدی این است که رئیس جمهور برود، معاون اول وی سرپرست می شود که عملا تغییری در کابینه و سیاست های این دولت اتفاق نخواهد افتاد.

وی اظهار کرد: با این کار زمان مجلس را برای امری که خروجی مناسب ندارد تلف کردیم، باید در مجلس موضوعاتی پیگیری شود که نتیجه مثبتی به نفع مردم داشته باشد و وقتی این اتفاق نیفتد قاعدتا نباید مجلس به دنبال آن برود.

سرگزی گفت: متاسفانه انفعال در دولت فعلی به نوعی جزء لاینفک آن شده است و اعتقاد دارم مجلس شورای اسلامی برای حل این موضوع تمام وقت خود را متناسب با موضوعاتی که پیش آمده جهت اصلاح ساختار بودجه بگذارد و موضوعاتی که باید در سال بعد حل شود، زیرا قانون بودجه یکی از مهمترین قوانین سالیانه ماست.

وی بیان کرد: علاوه بر آن برنامه هفتم توسعه هم به مجلس می آید و برنامه پنج ساله ای که قرار است دولت تمام احکام را براساس آن برنامه ریزی کند.

سرگزی ادامه داد: از طرف دیگر اگر مجلس ورود میدانی و نظارت جدی خود را بر وزارتخانه ها داشته باشد و دستگاه های متولی امر و ناظر را وارد کند و هرجا کوتاهی وجود دارد با مدیران مربوطه برخورد کند، می توان دولت را به ریل خود تا حدی برگرداند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1659122
ارسال نظر
نظرات