شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:45 منتشر شده در مورخ: 1399/11/20 شناسه خبر: 1706057

ارسال اولین محموله واکسن آسترازنکا به پنج کشور اتحادیه اروپا

ارسال اولین محموله واکسن آسترازنکا به پنج کشور اتحادیه اروپا
پنج کشور فرانسه، مجارستان، اتریش، ایتالیا و جمهوری چک اولین محموله واکسن آسترازنکا را دریافت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ بر اساس اعلام یورونیوز؛ 5 کشور فرانسه، مجارستان، اتریش، ایتالیا و جمهوری چک اولین محموله واکسن آسترازنکا را دریافت کردند.

تلویزیون عمومی ORF اتریش خبر داد که این کشور ۳۶۰۰۰ دوز از این واکسن را دریافت کرده است.

در مجارستان این واکسن پنجمین واکسن بعد از فایزر، مادرنا، بیون‌تک و اسپوتنیک وی است که وارد این کشور شده است.

طبق گفته دولت، واکسن آسترازنکا برای ۲۰۰۰۰ نفر کافی خواهد بود.

"انتال فلر" رئیس اجرایی مجارستان گفت: "اتحادیه اروپا ۳۰ میلیون دوز را رزرو کرده که از این تعداد بیش از ۶ میلیون دوز به مجارستان می رسد."

فرانسه ۲۷۳۰۰۰ دوز از واکسن آسترازنکا را دریافت کرده که همه آن مخصوص پزشکان و کادر درمان است.
 
دکتر "بریژیت بونان" رئیس داروساز بیمارستان فوک در فرانسه گفت: "این واکسن یک مزیت دارد، آن هم این است که ما می توانیم آن را در یخچال نگه داریم."

علیرغم اعلان آژانس دارویی اروپا مبنی بر اینکه این واکسن برای همه بزرگسالان قابل استفاده است، ولی فرانسه این واکسن را برای افراد ۵۰ تا ۶۴ سال مجاز اعلام کرده است.
 
این سومین واکسن است که وارد فرانسه شده و طبق وعده های "امانوئل مکرون" هر کس بخواهد می تواند تا پایان تابستان واکسینه شود. تاکنون ۱.۸ میلیون نفر در فرانسه واکسینه شده اند.
 
در فرانسه تردد و رفت و آمد ممنوع شده و رستوران ها و اماکن عمومی تعطیل شده اند، مرزهای مشترک با کشورهای خارج از اتحادیه اروپا نیز بسته است.
 
تا امروز ۳.۵ میلیون نفر در فرانسه به ویروس مبتلا شده اند که از این تعداد۷۸۷۰۰ مورد مرگ ثبت شده است.

اولین محموله واکسن کرونای آسترازنکا روز شنبه وارد ایتالیا شد.
 
وزارت دفاع ایتالیا گفت: "۲۴۹۶۰۰ دوز واکسن آسترازنکا وارد فرودگاه Pratica Di Mare واقع در ۴۰ کیلومتری جنوب رم شد. این پایگاه به عنوان یک مرکز ملی برای توزیع واکسن در سراسر ایتالیا است."
 
وی ادامه داد: این واکسن ها توسط ارتش طی روزهای آینده در سراسر کشور توزیع می شود. وزارت دفاع پیش بینی کرد که ایتالیایی ها می توانند از هفته آینده واکسن را دریافت کنند.
 
دولت علیرغم استقبال از ورود این واکسن از تعداد دوزهای وارد شده ابراز ناامیدی کرد. انتظارات اولیه این بود که ایتالیا ۲۸ میلیون دوز از این واکسن را در سه ماه اول سال ۲۰۲۱ دریافت کند که تا امروز تنها ۲ میلیون دوز وارد شده که بسیار کمتر از حد انتظار است.
 
 
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1706057
ارسال نظر
نظرات