شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:43 منتشر شده در مورخ: 1399/12/13 شناسه خبر: 1713638
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد خبر داد؛

طراحی المان نوروزی با موضوع مهدویت/ ۱۲۰هزار اصله درخت در پویش «نفس عمیق» کاشته می‌شود

طراحی المان نوروزی با موضوع مهدویت/ ۱۲۰هزار اصله درخت در پویش «نفس عمیق» کاشته می‌شود
یعقوبی گفت: امسال ۱۲۵۰ المان در شهر مشهد نصب می‌شوند که از این تعداد ۶۰ المان جدید رونمایی شده که با نزدیک شدن به ایام نیمه شعبان مضوعیت مهدوی دارند و المان‌ها تا پایان تابستان جمع‌آوری نمی‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، مهدی یعقوبی، قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد صبح امروز در نشست خبری برنامه‌های ستاد استقبال از بهار اظهار کرد: ۱۷میلیون گل برای استقبال از بهار کاشته خواهد شد که ۱۶میلیون یعنی ۹۴درصد آن از گلخانه‌داران خراسان رضوی تهیه شده است.

وی افزود: سال‌های پیش حداکثر ۷۰ درصد کل گل‌ها از داخل استان تهیه می‌شد و از طرفی کاشت این گل‌ها در حاشیه شهر همچون بلوارتوس و کال زرکش افزایش پیدا کرده است.

قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد خاطر نشان کرد: با توجه به ادامه شیوع کرونا المان‌های تعاملی در نظر گرفته شده است تا جای خالی جشنواره گل لاله امسال را در نوروز پر کند.

وی افزود: امسال جشنواره گل لاله نداریم زیرا ممکن است پروتکل‌ها اجازه حضور در پارک‌ها را ندهد لذا بالغ بر ۹۰۰ آدرس گل کاری داریم که ۳۲ مورد آن میادین ویژه است.

یعقوبی تأکید کرد: در تامین خاک غنی شده فضای سبز با بهره‌گیری از خاک برگ‌های جمع‌آوری شده در پاییز گذشته خودکفا شده‌ایم.

وی افزود: امسال ۱۲۵۰ المان جدید در شهر مشهد نصب می‌شوند که از این تعداد ۶۰ المان جدید رونمایی می‌شود که با توجه به ایام نیمه شعبان مضوعیت مهدوی دارند و المان ها تا پایان تابستان جمع‌آوری نمی‌شود.

قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد تصریح کرد: ریسه‌بندی‌ها به صورت نوستالژی در نظر گرفته شده است و ۲۰۰ ستون برای ریسه‌بندی در محورهای منتهی به حرم مطهر نصب کرده‌ایم.

وی افزود: ۶۰ هزار شعله لامپ با گارانتی ۱۸ ماهه در ۵۰ نقطه شهر مشهد نصب می‌شوند.

۲ میلیون متر مربع رنگ‌آمیزی خواهد شد

یعقوبی خبر داد: افزایش ساعت مبادله پسماند در نظر گرفته شده است تا وسایل مستعمل را برای خیریه‌ها دریافت کنیم.

وی افزود: میوه تنظیم بازار در فروشگاه‌های شهرداری عرضه خواهد شد و تخفیف‌های ۱۵ الی ۲۰ درصدی برای مواد شوینده لحاظ می‌شود.

قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری تشریح کرد: هزینه استقبال از بهار ۱۳ میلیارد تومان در اصلاح بودجه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: المان‌های نصب شده در مرحله رفع نقص هستند و هنوز شکل نهایی پیدا نکرده‌اند، خواسته‌ایم از مجریان نقص‌ها را رفع کنند.

یعقوبی اذعان کرد: در خصوص جمع‌آوری تابلوهای غیر مجاز نیز از حوزه قضایی مجوز گرفته‌ایم. محور به محور پاکسازی می‌کنیم.

سامانه درخواست کارگر به زودی رونمایی می‌شود

وی در رابطه با راه‌اندازی سامانه درخواست کارگر با افزود: قطعا کارگران را نمی‌توانیم مجبور کنیم به جایگاه‌ها بیایند اما برخی از افراد حاشیه خیابان نشسته‌اند متکدی هستند و باید اجبارا ساماندهی شوند.

قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری خاطر نشان کرد: پروژه ساماندهی کارگران با انجمن صنفی کارگران هماهنگ شده است و به محض اینکه بتوانیم مستقلش کنیم واگذار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: به زودی اپلیکیشنی رونمایی می‌شود تا شهروندان بدون حضور در محل، نیروی کار مورد نیاز خود را طلب کنند.

یعقوبی تصریح کرد: نهضت سواد آموزی قرار است بیاید در جایگاه و به کارگران آموزش بدهد، بیمه کارگران و به کارگیری آنها در پروژه های شهری نیز از دیگر اقدامات است.

وی افزود: همچنین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس منتهی به حرم مطهر افزایش پیدا می‌کند و زمان حرکت اتوبوس‌ها کاهش می‌یابد.

درخواست نهال محدود به هفته درختکاری نیست

قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد تصریح کرد: امسال در قالب پویش نفس عمیق کاشت ۱۲۰هزار اصله درخت پیش‌بینی شده است.

وی افزود: در کنار آن در طرح مشارکت ادارات نیز بستری فراهم شده تا ادارات میزان درخت مورد نیاز خود را اعلام و همکاران ما به صورت رایگان آن را در اختیارشان قرار دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713638
ارسال نظر
نظرات