شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:12 منتشر شده در مورخ: 1399/12/16 شناسه خبر: 1714295
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان مطرح کرد؛

توزیع ۳۴۰۰ اصله نهال در شهرستان پاوه

توزیع ۳۴۰۰ اصله نهال در شهرستان پاوه
سامان وسیمی گفت: در این هفته تعداد ۳۴۰۰ اصله نهال توسط اداره منابع طبیعی در بین مردم توزیع خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هزارماسوله، به مناسبت هفته درختکاری مراسمی در محوطه مسکن مهر تپه کوله پاوه با حضور معاون فرماندار و جانشین سپاه ناحیه پاوه و اعضای شورای اداری و فعالین محیط زیست برگزار شد.

سامان وسیمی در گفتگو با خبرنگار هزار ماسوله، ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اظهار داشت: این مراسم در اولین روز از هفته منابع طبیعی و روز درختکاری برای اجرای سنت حسنه درختکاری و ترویج فرهنگ حفظ و احیای منابع طبیعی با شعار همه با هم جهاد، برای حفاظت از منابع طبیعی می باشد.

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاوه به تشریح فعالیت های این اداره در هفته منابع طبیعی پرداخت و گفت: در این هفته تعداد ۳۴۰۰ اصله نهال توسط اداره منابع طبیعی در بین مردم توزیع خواهد شد.

وی افزود: منابع طبیعی یک سرمایه و یک امانت الهی برای همه نسلها می باشد است و همان طور که مطلع هستید وجود پوشش گیاهی و درختان جنگلی طبیعی در هر منطقه ای بعنوان یک سرمایه ارزشمند نقش شاخصی در توسعه و آبادانی پایدار آن منطقه را دارد.

وسیمی گفت: مهمترین نقش وجود درختان را حفظ آب و افزایش منابع آبی زیرزمینی و جلوگیری از فرسایش خاک و ورود ریز گردها و جذب دی اکسید کربن و تولید اکسیژن و سایر موارد دانست.

رئیس اداره منابع طبیعی در ادامه انجام درختکاری و توسعه جنگلها را راه حلی مناسب برای مقابله با تغییر اقلیم و حفاظت از تنوع زیستی دانست و افزود: تحقق این موارد اولا نیازمند مشارکتهای مردمی و اجرای طرح های حفاظتی و صیانت و مدیریت منابع جنگلی و بهره برداری اصولی از جنگلها و مراتع می باشد.

سامان وسیمی یادآوری کرد: آموزش جوامع محلی و مشارکت و همراهی مردم و استفاده از دانش بومی در جهت بهره برداری اصولی از منابع طبیعی نقش بسزایی دارد.

وی در ادامه افزود: بیش از ۹۲ درصد از سطح وسعت شهرستان منابع طبیعی و اراضی ملی می باشد با این میزان بالای سطح اراضی ملی در شهرستان در امر حفاظت و حمایت از منابع طبیعی ما تنها نبوده ایم و خوشبختانه با وجود انجمن ها و سمن های زیست محیطی و فعالین زیست محیطی شاهد مشارکت های مردمی به طور مستقل و خودجوش بوده ایم و خواهیم بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1714295
ارسال نظر
نظرات