شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 22:00 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1716119

گفت‌و‌گوی تلفنی وزیر خارجه ژاپن با ظریف؛ امیدواری «موته گی» برای سفر به تهران

گفت‌و‌گوی تلفنی وزیر خارجه ژاپن با ظریف؛ امیدواری «موته گی» برای سفر به تهران
وزیر امور خارجه در گفت‌و‌گوی تلفنی وزیر خارجه ژاپن با استقبال از گسترش روابط و سفر «موته گی» به تهران، گفت: با ایفای تعهدات طرف مقابل، به ویژه لغو تحریم، ایران آمادگی دارد اجرای تعهدات خود را از سر بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «موته گی» وزیر امور خارجه ژاپن امروز (چهارشنبه) تلفنی با همتای ایرانی خود گفت‌و‌گو کرد.

 
در گفت‌وگوی تلفنی «موته گی» وزیر امور خارجه ژاپن با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، طرفین در خصوص راهکارهای تقویت و توسعه روابط دوستانه دو کشور، آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و از جمله برجام تبادل نظر و رایزنی کردند.
 
* امیدواری وزیر خارجه ژاپن برای سفر به تهران/ حمایت ژاپن از برجام
 
وزیر امور خارجه ژاپن ضمن تاکید بر یافتن راه‌هایی برای گسترش روابط دو کشور، حمایت ژاپن از برجام و انجام تعهدات همه طرف‌های این توافق را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد با بهبود شرایط کرونایی، بتواند در آینده نزدیک به تهران سفر کند.
 
ظریف نیز با استقبال از گسترش روابط و سفر موته گی به تهران،  تاکید کرد: با ایفای تعهدات طرف مقابل، به ویژه لغو تحریم، جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد اجرای تعهدات خود را از سر بگیرد.
 
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نقش سازنده جمهوری اسلامی در مهار بحران‌های منطقه‌ای، ابعاد اقدامات انجام شده از جمله همکاری با نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن برای را تشریح کرد.
 
به گزارش فارس، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چندی پیش در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کیودو ضمن درخواست برای آزادی دارایی‌های مسدود شده جمهوری اسلامی در ژاپن به واسطه تحریم‌های آمریکا، از توکیو خواست از اجرای تصمیمات غیرقانونی واشنگتن علیه تهران خودداری کند. 
 
گفتنی است «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس نیز امروز با حسن روحانی تلفنی درباره برجام، مسائل دوجانبه و اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد. 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1716119
ارسال نظر
نظرات