شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:09 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 شناسه خبر: 1717653
دبیر ستاد تنظیم بازار خراسان رضوی مطرح کرد؛

کشتار مرغ زیر ذره‌بین دستگاه‌های اطلاعاتی/ برگزاری ۴۲ "روستابازار" در استان خراسان رضوی

کشتار مرغ زیر ذره‌بین دستگاه‌های اطلاعاتی/ برگزاری ۴۲ "روستابازار" در استان خراسان رضوی
غفوری مقدم گفت: فرمانداری مشهد و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی از چند روز قبل به صورت مستقیم به حوزه مرغ ورود کرده‌اند تا علاوه بر تشدید نظارت‌ها، روند توزیع و کشتار مرغ در کشتارگاه‌ها سر و سامان پیدا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی غفوری مقدم، دبیر ستاد تنظیم بازار خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، در رابطه با تمهیدات در نظر گرفته شده برای کاهش التهاب و تنظیم بازار شب عید اظهار کرد: طبق تصمیمی که در جلسه روز یک شنبه ستاد تنظیم بازار گرفته شد، توزیع مرغ منجمد همچنان ادامه می یابد.

وی افزود: به دلیل این که تاکید اصلی ستاد تنظیم بازار بر رفع کمبودها در زمینه مرغ گرم است، جلساتی را به صورت مداوم با جهاد کشاورزی استان داشته ایم تا به زودی مشکلات مربوط به کمبود این کالا نیز برطرف شود و  دیگر شاهد صف‌های طولانی برای تهیه مرغ نباشیم.

دبیر ستاد تنظیم بازار خراسان رضوی با اشاره به تامین سهمیه ۲۱۰ تنی گوشت منجمد وارداتی و اضافه شدن سهمیه ۱۵۰۰ تنی به این میزان گوشت اظهار کرد: با تامین این حجم از گوشت امیدواریم مشکلات مربوط به صف های طولانی برای تهیه این اقلام مرتفع شود.

وی افزود: در استان ۴۲ روستا بازار برای توزیع این نوع گوشت در نظر گرفته شده و سازمان میادین شهرداری نیز برای توزیع انواع اقلام مختلف پای کار آمده است. همچنین غرفه هایی در شهر برای توزیع مرغ و گوشت در نظر گرفته شده است.

غفوری مقدم تصریح کرد: اتاق اصناف مشهد برای توزیع مناسب اقلام مختلف مورد نیاز شهروندان از مدتی قبل به ثبت نام فروشگاه های عضو این اتاق در سامانه اینترنتی پرداخته است و ۳۱ هزار و ۱۵۰ فروشگاه عضو این سامانه شده اند. قرار بر این شد این سامانه در تمام شهرستان های استان نیز استفاده شود.

وی افزود: برای توزیع میوه تنظیم بازار در ایام منتهی به عید نوروز اشاره کرد و افزود: در دو روز آینده درباره قیمت میوه های تنظیمی بازاری تصمیمات لازم گرفته می شود و انواع میوه در ۱۳ بازار و چهار روستا بازار صورت می‌گیرد.

دبیر ستاد تنظیم بازار خراسان رضوی در رابطه با حل معضل صف‌های طولانی خرید مرغ در مشهد گفت: فرماندار مشهد و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی از چند روز قبل به صورت مستقیم به این موضوع ورود کرده اند تا علاوه بر تشدید نظارت ها، روند کشتار مرغ در کشتارگاه ها و روند توزیع سر و سامان پیدا کند.

وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای تنظیم بازار قند و شکر افزود: ۴۴۰۰ تن سهمیه شکر برای استان تهیه شده و ۱۰۰۰ تن نیز برای تبدیل شکر به قند اختصاص یافته است و تا ماه رمضان توزیع قند و شکر به صورت مداوم ادامه می یابد.

دبیر ستاد تنظیم بازار خراسان رضوی اذعان کرد: به منظور رصد دقیق بازار و گرفتن تصمیمات به موقع با دستور معاون اقتصادی استاندار، تمامی مرخصی های اعضای این ستاد تا پایان تعطیلات نوروز لغو شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717653
ارسال نظر
نظرات