شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:15 منتشر شده در مورخ: 1399/12/29 شناسه خبر: 1718467
آیت‌الله دری نجف‌آبادی:

ملت ایران تسلیم توطئه‌ها و شگردهای دشمنان نخواهد شد/ ضرورت تلاش همه جانبه ستاد تنظیم بازار برای رفع کمبودها

ملت ایران تسلیم توطئه‌ها و شگردهای دشمنان نخواهد شد/ ضرورت تلاش همه جانبه ستاد تنظیم بازار برای رفع کمبودها
امام جمعه اراک با اشاره به کمبود برخی از اجناس و ضرورت تلاش همه جانبه ستاد تنظیم بازار برای رفع کمبودها بیان کرد: در جلسه مدیران تذکراتی به مدیران در راستای تنظیم صحیح بازار و برطرف کردن مشکلات داده شده اما از طرفی مشارکت و همدلی مردم می تواند کمبودها را برطرف کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از دیارآفتاب؛آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اراک با اشاره به حقوق اسلامی گفت: رعایت حقوق اسلامی موجب رشد و تعالی جامعه می شود و این مسئله برای جوامع اسلامی ضرورت است که باید به آن اهتمام داشته باشند.

وی افزود: حقوق اسلامی جنبه اخلاقی و آداب زندگی دارد و در همه ابعاد کامل و جامع است که اگر در جوامع بشری طنین انداز شود قطعا آثار و برکات بسیار زیادی خواهد داشت.

اسلام کامل ترین و جامع ترین دین عالم است/امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه سفره حقوق را برای عالم پهن می کند

امام جمعه اراک اظهار کرد: جوامع غربی بر اساس برداشت و تفسیر خودشان از دین ظلم و فساد را ترویج می دهند که نمونه آن اخیرا در داعش نمود پیدا کرد، اسلام کامل ترین و جامع ترین دین عالم است چراکه با هرگونه ظلم ، ستم، تبعیض و ناعدالتی مخالف است.

وی با بیان اینکه امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه سفره حقوق را برای عالم پهن می کند، گفت: امام سجاد(ع) گنجینه ای از معارف در راستای حقوق اسلامی به جامعه عرضه می کند و صحیفه سجادیه همچون گنجینه بزرگی است که امروز باید در دانشگاه های کشور تدریس شود و یادآوری مسئله حقوق در ایام ولادت با سعادت امام سجاد(ع) می تواند آثار و برکات زیادی داشته باشد و باید به آن توجه داشته باشیم. 

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه سال ۹۹ سالی همراه با فداکاری، زحمت، مجاهدت و ایثار برای ملت ایران بود، گفت: علیرغم وجود سختی ها در سال ۹۹ ملت ایران با تاسی از روحیه انقلابی و دینی از آزمون های بزرگ سربلند بیرون آمد و امروز همه باید قدردان باشیم که خداوند متعال بار دیگر این توفیق را به ما عطا کرد که از سفره رحمت الهی بهره مند شویم و همه باید از این فرصت برای سفره آخرت ذخیره سازی کنیم.

وی افزود: تقارن تحویل سال با ایام ماه شعبان و نوروز امسال که متقارن با عید بزرگ شیعیان است فرصتی بزرگ برای رشد و کمال است که باید از آن به خوبی استفاده کنیم چراکه ماه شعبان ماه عشق به اهل بیت(ع) و در راس آنها عشق به امام حسین(ع) است و لذا باید از این گنج بزرگ به خوبی استفاده کنیم.

دستگیری از نیازمندان را سرلوحه رفتار خود قرار دهیم

امام جمعه اراک تاکید کرد: در ایام پیش رو همدلی و برادری با نیازمندان باید بیشتر مورد توجه ما باشد و دستگیری از نیازمندان را سرلوحه رفتار خود قرار دهیم و به آن اهتمام داشته باشیم.

‌وی با اشاره به اینکه در دعای تحویل سال باید به نیکوترین و بهترین رفتار در سال پیش رو توجه داشته باشیم، افزود: «أَحْسَنِ الْحَالِ» در سال جدید باید به گونه ای باشد که تمام رفتار و عملکرد ما مورد رضایت خداوند و خشنودی اهل بیت(ع) باشد و لذا باید در خواندن دعای تحویل سال به این مسئله دقت لازم را داشته باشیم که سالی را همراه با فعالیت در راه رضایت الهی سپری کنیم.

دری نجف آبادی با بیان اینکه در ایام تعطیلات باید به پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا توجه ویژه داشته باشیم، گفت: همچنین حفظ و حراست از طبیعت و منابع طبیعی یک ضرورت مهم و وظیفه شرعی است که همه باید به آن توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد در سال آینده با همت و اراده مسئولین و مشارکت مردم شکوفا می شود، گفت: همه در اصلاح و شکوفایی اقتصاد نقش به سزایی داریم و باید به وظایف خود به خوبی عمل کنیم و البته نقش مسئولین در اینجا با اهمیت تر و مهم تر است.

ضرورت تلاش همه جانبه ستاد تنظیم بازار برای رفع کمبودها

امام جمعه اراک با اشاره به کمبود برخی از اجناس و ضرورت تلاش همه جانبه ستاد تنظیم بازار برای رفع کمبودها بیان کرد: در جلسه مدیران تذکراتی به مدیران در راستای تنظیم صحیح بازار و برطرف کردن مشکلات داده شده اما از طرفی مشارکت و همدلی مردم می تواند کمبودها را برطرف کند.

وی افزود: مسئولین وظیفه مدیریت صحیح و کارآمد دارند تا مشکلات حل شوند چراکه از مدیریت صحیح همه بهره مند می شود و از مدیریت های غلط و ناکارآمد همه آسیب می بینند.

آمریکائی ها بدانند جمهوری اسلامی با قدرت بر روی ارزش های اسلامی و منافع ملت ایران ایستادگی خواهد کرد

دری نجف آبادی با اشاره به وضعیت سیاست خارجه در سال آینده بیانکرد: آمریکائی ها بدانند جمهوری اسلامی با قدرت بر روی ارزش های اسلامی و منافع ملت ایران ایستادگی خواهد کرد و تسلیم توطئه ها و شگردهای دشمنان نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در جمهوری اسلامی یک صدا به نام مقام معظم رهبری وجود دارد و همه ملت یکصدا یک حرف می زنند و آن هم حرف رهبری است و هیچ گونه دوصدایی در جمهوری اسلامی وجود ندارد و همه پشت سر رهبری با قدرت ایستاده ایم و تا آخرین نفس از ایشان حمایت می کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718467
ارسال نظر
نظرات