شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:17 منتشر شده در مورخ: 1400/01/02 شناسه خبر: 1718892
نادری خبر داد:

اعتراض به پلتفرم نشست‌های مجازی اتحادیه بین المجالس جهانی

اعتراض به پلتفرم نشست‌های مجازی اتحادیه بین المجالس جهانی
رئیس اتحادیه بین‌المجالس مجلس شورای اسلامی نسبت به استفاده از نوع پلتفرم مورد استفاده در برگزاری نشست‌های مجازی اتحادیه بین‌المجالس جهانی واکنش نشان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد نادری رئیس اتحادیه بین‌المجالس مجلس شورای اسلامی نسبت به استفاده از نوع پلتفرم مورد استفاده در برگزاری نشست‌های مجازی اتحادیه بین‌المجالس جهانی واکنش نشان داد.  

اتحادیه بین‌المجالس جهانی(IPU) با همکاری سازمان ملل متحد نشستی را با موضوع زنان برگزار می کند که باتوجه به بیماری همه گیر کووید-19، این نشست در سال جاری بصورت مجازی در روز 3 فروردین برگزار خواهد شد. 

باتوجه به پلتفرم آمریکایی استفاده شده در این اجلاس و تحریم‌های یکجانبه علیه جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی نمی توانند در این نشست مشارکت داشته باشند. 

نادری در پیامی به دبیرکل اتحادیه اتحادیه بین‌المجالس جهانی، نسبت به این اقدام واکنش نشان داده و خواستار بررسی و رفع فوری این محدودیت شد. 

در پیام ارسالی به دبیرکل اتحادیه آمده است: همانطور که در مفاد اساسنامه IPU قید شده ، یکی از اصول اساسی اتحادیه اطمینان از مشارکت آزادانه و کامل کلیه پارلمان های عضو در کلیه فعالیت های اتحادیه است. این اصلی است که به طور مداوم در فعالیت های اتحادیه مورد احترام قرار می گیرد و انتظار جدی وجود دارد که در دوره همه گیر COVID-19 این امر ادامه یابد. 

بر این اساس ، من از جنابعالی و همکاران شما در دبیرخانه می خواهم که اقدامات فوری لازم را برای حل این مشکل جدی که قطعاً مانع مشارکت آزادانه و کامل نمایندگان پارلمان اسلامی ایران در رویدادهای مجازی مزبور خواهد بود ، انجام دهند."

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1718892
ارسال نظر
نظرات