شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:58 منتشر شده در مورخ: 1400/01/13 شناسه خبر: 1720801
فراز و فرودهای استان مرکزی سال ۹۹؛

از تحقق رویای ۱۸ ساله لیگ برتری شدن اراکی‌ها تا حواشی آلومینیوم و خانه‌به‌دوشی خوشه‌طلایی

از تحقق رویای ۱۸ ساله لیگ برتری شدن اراکی‌ها تا حواشی آلومینیوم و خانه‌به‌دوشی خوشه‌طلایی
علیرغم همه تلخی‌ها در سال ۹۹ یکی از اتفاقاتی که کام مردم اراک و بخصوص همه ی فوتبال دوستان استان مرکزی را شیرین کرد تحقق آرزوی ۱۸ ساله برای لیگ از تحقق رویای ۱۸ ساله لیگ برتری شدن اراکی ها تا حواشی آلومینیوم و خانه به دوشی خوشه طلاییبرتری شدن نماینده فوتبال استان مرکزی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ در بخش اول مجموعه گزارش «فراز فرودهای سال ۹۹» به همه‌گیری ویروش کرونا طی یکسال گذشته و تأثیرگذاری آن بر بسیاری از کنش و واکنش‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف سخن گفتیم (اینجا)؛ حالا در بخش دوم به یکی از موضوعی خواهیم پرداخت که شاید آسیب‌پذیری به نسبت بالایی از شرایط کرونایی یکسال اخیر داشته است، در این گزارش نگاهی گذرا به رویدادهای ورزشی استان مرکزی در رشته فوتبال خواهیم پرداخت.

یکی از اتفاقاتی که علیرغم همه تلخی‌ها در سال ۹۹ کام مردم اراک و بخصوص همه ی فوتبال دوستان استان مرکزی را شیرین کرد تحقق آرزوی ۱۸ ساله برای لیگ برتری شدن نماینده فوتبال استان مرکزی بود که سرانجام در یک شب خاطره‌انگیز به وقوع پیوست.

۲۶ مردادماه ۱۳۹۹، انتظار اراکی‌ها برای حضور در لیگ برتر فوتبال به سرانجام رسید و پس از ۱۸ سال فراز و نشیب، با صعود آلومینیوم اراک به لیگ برتر فوتبال، پایتخت صنعتی ایران در بالاترین سطح فوتبال ایران دارای نماینده شد و همین کافی بود تا جمعی از مردم، مسئولین شهری و استانی علیرغم وضعیت نامطلوب کرونایی راهی استادیوم شوند تا خود را در جشن صعود سهیم کنند.

این در حالی اتفاق افتاد که اراک در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشت و مسئولین بهداشتی هشدارهای لازم را برای عدم برگزاری جشن صعود داده بودند، ولی این هشدارها مانع از حضور انبوه جمعیت مردمی که خود را هر طور بود به استادیوم رسانده بودند نشد!

شاگردان خطیبی در  از هفته پایانی لیگ دسته اول فوتبال کشور موفق شدند با تک‌گل دقیقه ۱۵ ابوالفضل عکاشه برابر داماش گیلان به پیروزی برسند تا تیم آلومینیوم با کسب ۶۳ امتیاز پس از مس رفسنجان به‌عنوان دومین تیم به لیگ برتر صعود کند.

هواداران اراکی پس از سال‌ها چشم‌انتظاری برای حضور یک نماینده از شهرشان در لیگ برتر فوتبال، بالاخره در سال گذشته به آرزوی خود رسیدند و آلومینیوم اراک این رویای طولانی را تحقق بخشید و دل هواداران این کلانشهر را شاد کرد؛ اما مدت زیادی نگذشته بود که خبری عجیب بر روی خبرگزاری‌های ورزشی و استانی منتشر شد و هواداران را نگران کرد؛ خبر کوتاه و ناراحت‌کننده بود «واگذاری امتیاز تیم تازه لیگ برتری شده آلومینیوم اراک در نیم‌فصل».

این خبر، خنده‌ی نقش بسته بر روی لبان هواداران اراکی را به ناراحتی تبدیل کرد و باعث شد درخواست‌ها از مسئولین ورزشی استان برای نگه‌داشتن این تیم در اراک قوت بگیرد اما هرچند این موضوع باعث نگرانی‌هایی شد اما رفته‌رفته با شروع رقابت های لیگ برتر کم‌رنگ‌تر شد.

با شروع مسابقات لیگ برتر در دوره بیستم هرچند تیم آلومینیوم در اوایل عملکرد خوبی نداشت و با برخی حواشی ازجمله بحث جدایی خطیبی از تیم و نارضایتی وی از شرایط باشگاه دسته و پنجه نرم می‌کرد اما درنهایت رسول خطیبی ماندگار شد و توانست با نمایش خوبی از شاگردانش در پایان رقابت‌های نیم‌فصل نخست با آلومینیوم در جایگاه ششم جدول قرار بگیرد و تحسین بسیاری از کارشناسان را برانگیزند هرچند این تیم قبل از آغاز نیم‌فصل دوم با جدایی ناگهانی خطیبی باز هم دچار حاشیه شد.

پس از تغییرات در کادر فنی آلومینیوم این تیم دوباره وارد حاشیه شد و بار دیگر شایعه واگذاری امتیاز آلومینیوم اراک قوت گرفت و پس از باخت سنگین ۶ بر یک مقابل سپاهان اصفهان نگرانی هواداران از این اتفاق بیشتر شد.

اراکی‌ها که پس از آخرین دیدار نیم‌فصل نخست با جدایی ناگهانی رسول خطیبی از این تیم و تغییراتی در کادر فنی در یک شوک فرو رفتند با انتخاب محمود خرم زی به‌عنوان سرمربی موقت و با هدایت این مربی اولین دیدار نیم‌فصل دوم در برابر تیم نساجی مازندران را با تساوی یک بر یک پشت سر گذاشتند اما در دومین مسابقه خود در برابر تیم قدرتمند سپاهان متحمل شکست خانگی سنگین ۶ بر یک شدند.

آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با انتشار توییتی در اینباره نوشت: «واگذاری تیم آلومینیوم به بخش خصوصی مرگ زودهنگام امید فوتبال دوستان است.»

علی‌اکبر کریمی نماینده اراک، خنداب و کمیجان در نامه‌ای به سید علی آقازاده استاندار مرکزی و جعفری مدیرعامل سازمان ایمیدرو خواستار جلوگیری از فروش تیم فوتبال آلومینیم اراک شد.

همچنین سید علی آقازاده استاندار مرکزی طی نامه‌ای به احمد مجیدی مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره کارخانه آلومینیوم ایران (ایرالکو) که مالکیت باشگاه آلومینیوم اراک را در اختیار دارد ضمن اعلام مخالفت استانداری و شورای تأمین استان به‌منظور واگذاری امتیاز این تیم از وی خواسته است تا شایعات مطرح‌شده در این خصوص را تکذیب نمایند.

باشگاه آلومینیوم سرانجام پس از مدت‌ها نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و در اطلاعیه‌ای نوشت: «در مجمع امروز کارخانه آلومینیوم ادامه فعالیت باشگاه به تصویب اعضا رسید و مقرر شد این شرکت تا پایان فصل از باشگاه حمایت کند تا تیم فوتبال آلومینیوم اراک با قدرت در نیم‌فصل دوم به مصاف رقبا برود.»

از طرفی سرانجام با وجود مطرح‌شدن نام‌های مختلف برای نشستن بر روی نیمکت آلومینیوم اراک پس از جدایی رسول خطیبی درنهایت علیرضا منصوریان بازیکن اسبق تیم ملی و استقلال که در ابتدای این فصل لیگ برتر بعد از ۵ هفته از هدایت تراکتور کناره‌گیری کرده بود با عقد قراردادی سکان هدایت تیم آلومینیوم سازان را بعد از معارفه رسمی در روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه برعهده گرفت و موفق شد در سال ۹۹ هر دو دیداری را که بعنوان سرمربی بر روی نیمکت آلومینیوم نشسته بود را با پیروزی به پایان ببرد.

خوشه طلایی، نماینده خانه به دوش فوتبال استان مرکزی در لیگ دسته اول

تیم فوتبال خوشه طلایی دیگر نماینده فوتبال استان مرکزی است که در فصل گذشته علیرغم اینکه اولین حضور خود در سطح لیگ دسته اول را تجربه می‌کرد با مربیگری محسن عاشوری و محمود فکری عملکرد خوبی را به نمایش گذاشت و حتی در هفته‌های پایانی به‌عنوان یکی از شانس‌های صعود به لیگ برتر قلمداد می‌شد اما درنهایت از لیگ برتری شدن بازماند.

ساوجی‌ها برخلاف فصل گشته در مسابقات این فصل رقابت‌های لیگ دسته اول کشور شروع خوبی را با سهراب بختیاری زاده نداشتند تا جایی که وی نهایتاً در هفته ششم از این تیم جدا شد و وحید بیاتلو سرمربی سابق ماشین‌سازی تبریز هدایت خوشه طلایی را بر عهده گرفت.

بیاتلو که در اولین تقابل خود همراه با خوشه طلایی مقابل شهرداری آستارا متحمل شکست در ادامه توانست تیمش را از جایگاه هفدهم جدول رده‌بندی نجات بدهد  و با کسب نتایجی نسبتاً خوب ساوجی‌ها در یک روند مطلوب قرار دهد.

 تیم فوتبال خوشه طلایی ساوه اما بدلیل مشکلات زیرساختی ورزشگاه شهید چمران این شهر با چالش‌های بسیاری در خصوص میزبانی بازی‌هایش روبرو است تا جایی که سال گذشته با سلب امکان میزبانی، خانه‌به‌دوشی را تحمل کرد و چند دیدار خانگی را خارج از خانه بازی کرد ولی امسال دوباره این چالش جدی شده و وضعیت بسیار وخیم چمن این ورزشگاه دوباره برای این تیم مشکل‌ساز شد، به حدی که دوباره این تیم با توجه به همین مسئله مجبور شد دیدارهای خانگی خود را تهران برگزار کند.

عدم‌حمایت از این تیم باعث شد مالک و مدیرعامل این باشگاه تصمیم به واگذاری امتیاز آن بگیرد و حتی این موضوع تا حد زیادی جدی شد اما در نهایت خوشه طلایی همچنان به کار خود ادامه داد.

سال ۹۹ با تمام بالا و پایین ها، تلخی زیاد و شیرینی ها گذشت اما شاید یکی از حسرت هایی که برای ورزش دوستان استان مرکزی در این سال باقی ماند این بود که آنها را از حضور در ورزشگاه و تماشای بازی های لیگ برتری نماینده فوتبال استان محروم کرد، رویایی که هوادران متعصب اراکی را برای تحقق ان ۱۸ سال به ورزشگاه کشاند.


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1720801
ارسال نظر
نظرات