شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 17:48 منتشر شده در مورخ: 1400/01/25 شناسه خبر: 1724702
معاون اجتماعی سپاه فجر فارس خبرداد؛

برنامه مهمون کوچیکا و روزه کله گنجیشکیا در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود

برنامه مهمون کوچیکا و روزه کله گنجیشکیا در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود
محمدجعفر دوستدار گفت: در ماه مبارک رمضان و مهمانی خدا، مجموعه مدیریت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر معاونت اجتماعی سپاه فجر فارس با همکاری دستگاه‌های مختلف فرهنگی، ویژه برنامه‌ای را با عنوان "مهمون کوچیکا" تدارک دیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدجعفر دوستدار معاون اجتماعی سپاه فجر فارس در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شیرازه، اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان و مهمانی خدا، مجموعه مدیریت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر معاونت اجتماعی سپاه فجر فارس با همکاری دستگاه‌های مختلف فرهنگی، ویژه برنامه‌ای را با عنوان "مهمون کوچیکا" تدارک دیده است.

وی افزود: این برنامه در دو بخش و با هدف ترویج فرهنگ روزه‌داری، ترویج سبک زندگی اصیل اسلامی و ایرانی، ترویج حرمت نگه داشتن ماه خدا، و ترویج سنت های نیک در دستور کار قرار دارد؛ مخاطبان بخش اول برنامه روزه اولی ها هستند که برنامه هایی را برای این گروه سنی تدارک دیده ایم و بخش دوم برنامه، ویژه کودکان غیر مکلف هست که با هدف ترویج سنت حسنه روزه کله گنجیشکی با عنوان "روزه کله گنجیشکیا" تدارک دیده شده است. 
 
دوستدار با بیان اینکه در بخش روزه اولی‌ها، برای تمام کسانی که مخاطبین برنامه‌اند لذا اولین‌بار روزه می‌گیرند و وارد مهمانی خدا می‌شوند، خاطرنشان کرد: همایش مجازی ویژه روزه اولی‌ها، تماس با آنها و خانواده آنها  و جشن روزه اولی ها در نیمه رمضان همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(ع) برگزار می شود.
 
اهداء لوح تقدیر برای همه شرکت‌کنندگان، همراه با مسابقه عکس و خاطره اولین روزه‌داری، از دیگر کارهای  جانبی این برنامه است که معاونت اجتماعی سپاه فجر فارس به آن اشاره کرد.
 
 وی با اشاره به بخشی دوم برنامه‌های در نظر گرفته شده با عنوان "روزه کله‌گنجیشکیا" گفت: این برنامه برای بچه‌هایی است که هنوز به سن تکلیف نرسیده‌اند، اما خانواده‌های متدین و علاقه‌مند به حوزه تربیت، قبل از رسیدن به سن تکلیف، روزه کله‌گنجشکی را به عنوان یک فرهنگ اسلامی ترویج می‌کنند و ما هم برای ترویج این سنت حسنه، برنامه‌هایی تدارک دیده‌ایم.
 
دوستدار با بیان اینکه کسانی که حتی یک روز در ماه مبارک رمضان هم روزه کله‌گنجشکی می‌گیرند، می‌توانند وارد لیست ما شوند، تصریح کرد: برای این افراد ویژه برنامه‌هایی از جمله جشن ویژه روزه کله‌گنجشکی‌ها، ارسال نامه و تشکر به درب منازل، تماس با خانواده‌ها، و ارسال پیکسل یادبود اولین روزه کله‌گنجشکی تدارک دیده‌ایم تا این فرهنگ و سبک زندگی در خانواده‌های ایرانی رایج شود.
 
به گفته معاون اجتماعی سپاه فجر استان فارس، این برنامه را کار مشترک دستگاههای مختلف از جمله صدا و سیما، بسیج دانش آموزی و آموزش و پرورش، شهرداری صدرا و چندین دستگاه دیگر عنوان کرد و از علاقمندان دعوت کرد تا با استفاده از ربات ..... در این برنامه ثبت نام نمایند.
 
وی در پایان تصریح کرد: اگر کسی مایل به کمک به ترویج این کار خیر و سنت حسنه بود، معاونت اجتماعی سپاه فجر فارس آمادگی دریافت کمک‌های مالی و معنوی و حتی همکاری در اجرای برنامه‌ها را دارد تا این کار ارزشمند به بهترین وجه انجام شود. علاقه‌مندان در صورت تمایل به همکاری می‌توانند به شماره تلفن 09174820597 تماس بگیرند.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1724702
ارسال نظر
نظرات