شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 09:37 منتشر شده در مورخ: 1400/02/01 شناسه خبر: 1726359
قایق‌ها از گمرک ترخیص شدند ولی به تمرین پیش از تایلند نمی‌رسند؛

سهرابیان: کارمان برای کسب سهمیه المپیک سخت شده اما امیدواریم/ برای اخذ ویزای تایلند بیش از ۱۰۰ مکاتبه بین‌المللی داشتیم!

سهرابیان: کارمان برای کسب سهمیه المپیک سخت شده اما امیدواریم/ برای اخذ ویزای تایلند بیش از ۱۰۰ مکاتبه بین‌المللی داشتیم!
رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: محدودیت‌ها باعث شده تا شانس ورود قایقرانی ایران به المپیک کاهش یابد اما من به بچه‌هایم اطمینان کامل دارم و امیدوارم که سربلند باشیم.

علی‌رضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا پیرامون وضعیت پاروزنان ایرانی در آستانه مسابقات کسب سهمیه المپیک تایلند اظهار داشت: روند مسابقات امسال با سال‌های پیش فرق می‌کند و فقط دارندگان مدال طلای این رقابت‌ها می‌توانند راهی توکیو شوند. با این قوانین از کشورمان تنها یک زن و یک مرد می‌توانند حائز سهمیه المپیک شوند و این موضوع در ماده‌های اسلالوم و آب‌های آرام صدق می‌کند.

او صحبت‌هایش را این‌گونه ادامه داد: به بچه‌ها ایمان داریم و اگر شرایط مانند سال‌های پیش بود، قایقرانی خیلی زودتر از این حرف‌ها سهمیه‌اش را قطعی می‌کرد. محدودیت‌ها باعث شده تا شانس ورود قایقرانی ایران به المپیک کاهش یابد اما من به بچه‌هایم اطمینان کامل دارم و امیدوارم که سربلند باشیم.

رئیس فدراسیون قایقرانی درباره مسئله اخذ ویزای تایلند و حواشی مربوط به آن عنوان کرد: کم‌کاری‌های کشور تایلند در بحث صدور ویزا باعث شد تا فدراسیون قایقرانی مجبور شود ۳ بار بلیت‌های رزرو شده را عوض کند. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان به این موضوع ورود کردند و با رایزنی‌های صورت گرفته ویزای کشور تایلند برای قایقرانان ایرانی عصر دیروز صادر شد.

وی هم‌چنین افزود: فکر می‌کنم کنفدراسیون آسیایی و کشور میزبان توانایی برگزاری و مدیریت چنین رویدادی را نداشتند. تیم‌هایی که در تایلند اقامت دارند، از شایط اسکان و وضعیت رفاهی و غذایی بسیار بد یاد می‌کنند و کیفیت میزبانی را نازل می‌دانند. تایلندی‌ها اقداماتی اساسی برای مکاتبه با سفارت ایران در پاریس نداشتند که این موضوع باعث تأخیر زیادی هم شد.

سهرابیان درمورد چگونگی اخذ ویزا اذعان داشت: رئیس کمیته اسلالوم کنفدراسیون آسیایی اهل تایلند است و با توجه به این‌که کشورهای ازبکستان و چین در این ماده سهمیه‌ها را کسب کرده‌اند و تنها ایران و قزاقستان و تایلند باقی مانده‌اند، این کارشکنی‌ها صورت گرفت. ما برای اخذ ویزا و رفع مشکل حدود ۱۰۰ نامه به مراجه مختلف بین‌المللی زدیم تا موضوع برطرف شود. تایلندی‌ها به‌محض این‌که فهمیدند اگر ایران نباشد مسابقات اسلالوم لغو خواهد شد، به ما نامه زدند و موانع را برطرف کردند.

رئیس فدراسیون قایقرانی درخصوص مشکلات گمرکی برای خروج قایق‌ها از انبار گمرک خاطرنشان کرد: مبالغ مذکور با کمک معاونت‌ها و ورود مسئولین پرداخت شد تا مراتب ترخیص تجهیزات قایقرانی پی‌گیری شود. قایق‌ها در آستانه ورود به تهران قرار دارند اما پس از مسابقات کسب سهمیه المپیک می‌توان از آن‌ها استفاده کرد که امیدوارم قایقرانان ما با کسب سهمیه به تمرین با قایق‌های جدید بپردازند.

سهرابیان نهایتاً گفت: مسابقه مثل هندوانه‌ای دربسته است اما هر نتیجه‌ای که بگیریم، فارغ از کسب مدال یا کسب سهمیه المپیک من به بچه‌ها افتخار می‌کنم و عملکردشان را ستایش می‌کنم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1726359
ارسال نظر
نظرات