اولین دوره رقابتهای دو و میدانی قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیای میانه در حالی در شهر تاشکند ازبکستان به پایان رسید که اعضاء بزرگترین کاروان ایران در این رده سنی موفق به کسب 31 مدال رنگارنگ و جابجایی دو رکورد ملی در مجموع دو روز شدند.[
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی، در اولین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیای میانه از روز گذشته (چهارشنبه) 7 مهرماه با حضور300 ورزشکار از کشورهای ایران، ازبکستان، ترکمنستان، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان به میزبانی ازبکها در ورزشگاه پاختاکور شهر تاشکند برگزار شد، نوجوانان و جوانان کشورمان با 18 طلا ، 11 نقره و 2 برنز و همچنین شکستن دو رکورد ملی به کار خود پایان دادند.
, شبکه اطلاع رسانی راه دانا, روابط عمومی، در اولین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیای میانه از روز گذشته (چهارشنبه) 7 مهرماه با حضور300 ورزشکار از کشورهای ایران، ازبکستان، ترکمنستان، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان به میزبانی ازبکها در ورزشگاه پاختاکور شهر تاشکند برگزار شد، نوجوانان و جوانان کشورمان با 18 طلا ، 11 نقره و 2 برنز و همچنین شکستن دو رکورد ملی به کار خود پایان دادند.,,
در روز دوم این مسابقات سمیر اقبالی دونده خوش آتیه ایران نیز در دو 2000 متر با مانع (نوجوانان) با ثبت زمان 6:02.61 دقیقه (رکورد قبلی با زمان 6:04.00 دقیقه متعلق به عباس محمدرضایی- 1400/4/16) ضمن ایستادن برسکوی نخست و دریافت گردن آویز طلا رکورد ملی رده سنی نوجوانان را شکست.
, در روز دوم این مسابقات سمیر اقبالی دونده خوش آتیه ایران نیز در دو 2000 متر با مانع (نوجوانان) با ثبت زمان 6:02.61 دقیقه (رکورد قبلی با زمان 6:04.00 دقیقه متعلق به عباس محمدرضایی- 1400/4/16) ضمن ایستادن برسکوی نخست و دریافت گردن آویز طلا رکورد ملی رده سنی نوجوانان را شکست.,,
پیش از این در روز نخست نیز فاطمه زهرا قلعه نویی موفق شده بود با ثبت حدنصاب 54:26.26 دقیقه ضمن کسب مدال طلا رکورد ملی رده سنی جوانان را بهبود بخشد. رکورد پیشین این ماده با زمان 56:16.5 به صبا فرمانپور (1400/6/24) تعلق داشت.
, پیش از این در روز نخست نیز فاطمه زهرا قلعه نویی موفق شده بود با ثبت حدنصاب 54:26.26 دقیقه ضمن کسب مدال طلا رکورد ملی رده سنی جوانان را بهبود بخشد. رکورد پیشین این ماده با زمان 56:16.5 به صبا فرمانپور (1400/6/24) تعلق داشت.,,
لازم به ذکر است الهه علیزاده در پرتاب وزنه (13.08 متر) و نسا مرادی در پرش طول (5.47 متر) نیز با کسب عناوین چهارمی و ششمی از دستیابی به مدال بازماندند. ارشیا مصدقی نیز با 3 خطای پی در پی از دور مسابقات حذف شد.
, لازم به ذکر است الهه علیزاده در پرتاب وزنه (13.08 متر) و نسا مرادی در پرش طول (5.47 متر) نیز با کسب عناوین چهارمی و ششمی از دستیابی به مدال بازماندند. ارشیا مصدقی نیز با 3 خطای پی در پی از دور مسابقات حذف شد.,گفتنی است کادر فنی تیم ملی دو و میدانی کشورمان را پریسا بهزادی، محمدمحسن ربانی، حمید ابراهیم نژاد، تورج و ایرج سپهوند تشکیل دادند.
, گفتنی است کادر فنی تیم ملی دو و میدانی کشورمان را پریسا بهزادی، محمدمحسن ربانی، حمید ابراهیم نژاد، تورج و ایرج سپهوند تشکیل دادند.,,
برابر اظهارات ریییس فدراسیون دو و میدانی ازبکستان در بازدید میدانی و دیدار با پریسا بهزادی نایب رییس بانوان فدراسیون دو و میدانی کشورمان، تیم ملی ایران با حضور پر تعداد در این رقابت ها رنگ و لعابی بیش از انتظارات به نخستین دوره مسابقات قهرمانی آسیای میانه بخشید. این ادعای وی در رقابت جذاب و دیدنی پرتاب دیسک جوانان و نوجوانان، دوهای 100 متر و 200 متر، 800 متر و 1500 متر از سوی همگان مشهود بود. چرا که درخشش جوانان و نوجوانان ایران در این رقابت ها مهر تأییدی بر شایستگی دو و میدانی ایران بعنوان یکی از قدرتهای برتر رده های سنی پایه در سطح قاره کهن بود.
, برابر اظهارات ریییس فدراسیون دو و میدانی ازبکستان در بازدید میدانی و دیدار با پریسا بهزادی نایب رییس بانوان فدراسیون دو و میدانی کشورمان، تیم ملی ایران با حضور پر تعداد در این رقابت ها رنگ و لعابی بیش از انتظارات به نخستین دوره مسابقات قهرمانی آسیای میانه بخشید. این ادعای وی در رقابت جذاب و دیدنی پرتاب دیسک جوانان و نوجوانان، دوهای 100 متر و 200 متر، 800 متر و 1500 متر از سوی همگان مشهود بود. چرا که درخشش جوانان و نوجوانان ایران در این رقابت ها مهر تأییدی بر شایستگی دو و میدانی ایران بعنوان یکی از قدرتهای برتر رده های سنی پایه در سطح قاره کهن بود.,,
در مجموع ورزشکاران نوجوان و جوان کاروان دو و میدانی کشورمان به ترتیب ذیل صاحب مدال های طلا، نقره و برنز شدند:
, در مجموع ورزشکاران نوجوان و جوان کاروان دو و میدانی کشورمان به ترتیب ذیل صاحب مدال های طلا، نقره و برنز شدند:,, ,
طلا (روز اول):
, طلا (روز اول):,• امیر حسین اسدی منش- 10000 مترپیاده روی (جوانان) - 45:50.51 دقیقه
, • امیر حسین اسدی منش- 10000 مترپیاده روی (جوانان) - 45:50.51 دقیقه,• فاطمه زهرا قلعه نوعی -10000 مترپیاده روی (جوانان) - 54:26.26 دقیقه (همراه با رکورد شکنی)
, • فاطمه زهرا قلعه نوعی -10000 مترپیاده روی (جوانان) - 54:26.26 دقیقه (همراه با رکورد شکنی),• محمد عبدشهری- 1500 متر (نوجوانان)- 4:04.79 دقیقه
, • محمد عبدشهری- 1500 متر (نوجوانان)- 4:04.79 دقیقه,• ارسلان قشقایی- پرتاب وزنه (جوانان) – 18.43 متر
, • ارسلان قشقایی- پرتاب وزنه (جوانان) – 18.43 متر,• امیر فرزام صفری-1500 متر(جوانان)- 4:01.15 دقیقه
, • امیر فرزام صفری-1500 متر(جوانان)- 4:01.15 دقیقه,• بنیامین یوسفی- 100 متر(جوانان) – 10.96 ثانیه
, • بنیامین یوسفی- 100 متر(جوانان) – 10.96 ثانیه,طلا (روز دوم):
, طلا (روز دوم):,• آرین آسوق- 800 متر (نوجوانان)- 1:56.75 دقیقه
, • آرین آسوق- 800 متر (نوجوانان)- 1:56.75 دقیقه,• بیتا فکری- پرتاب چکش(جوانان)- 55.91 متر
, • بیتا فکری- پرتاب چکش(جوانان)- 55.91 متر,• سمیر اقبالی- 2000 متر با مانع (نوجوانان)- 6:02.61 دقیقه (همراه با رکورد شکنی)
, • سمیر اقبالی- 2000 متر با مانع (نوجوانان)- 6:02.61 دقیقه (همراه با رکورد شکنی),• صادق صمیمی – پرتاب دیسک (جوانان)- 61.49 متر
, • صادق صمیمی – پرتاب دیسک (جوانان)- 61.49 متر,• محمرضا ضیایی- پرتاب دیسک (نوجوانان)- 55.77 متر
, • محمرضا ضیایی- پرتاب دیسک (نوجوانان)- 55.77 متر,• محدثه ابراهیم پور – 200 متر (جوانان)- 24.98 ثانیه
, • محدثه ابراهیم پور – 200 متر (جوانان)- 24.98 ثانیه,• بنیامین یوسفی- 200 متر (جوانان)- 21.06 ثانیه
, • بنیامین یوسفی- 200 متر (جوانان)- 21.06 ثانیه,• امیر فرزام صفری- 800 متر (جوانان)- 1:55.27 دقیقه
, • امیر فرزام صفری- 800 متر (جوانان)- 1:55.27 دقیقه,• امیر مقدمی400 متر با مانع (جوانان) – 52.72 ثانیه
, • امیر مقدمی400 متر با مانع (جوانان) – 52.72 ثانیه,• سارینا ساعدی- پرش سه گام (جوانان)- 12.67 متر
, • سارینا ساعدی- پرش سه گام (جوانان)- 12.67 متر,• سهند نوری- پرتاب چکش (جوانان)- 64.91 متر
, • سهند نوری- پرتاب چکش (جوانان)- 64.91 متر,• مهلا محروقی- پرتاب دیسک (جوانان)- 47.94 متر
, • مهلا محروقی- پرتاب دیسک (جوانان)- 47.94 متر,نقره (روز اول):
, نقره (روز اول):,• امیر حسین ماماقانی- پرتاب وزنه (جوانان) - 17.75 متر
, • امیر حسین ماماقانی- پرتاب وزنه (جوانان) - 17.75 متر,• امیر حسین پاپی- 1500 متر(جوانان) – 4:01.91 دقیقه
, • امیر حسین پاپی- 1500 متر(جوانان) – 4:01.91 دقیقه,• نرگس رستگار- 100 متر با مانع (جوانان) - 15.04 ثانیه
, • نرگس رستگار- 100 متر با مانع (جوانان) - 15.04 ثانیه,• حسین بیزار- پرش طول (جوانان) - 6.94 متر
, • حسین بیزار- پرش طول (جوانان) - 6.94 متر,نقره (روز دوم):
, نقره (روز دوم):,• ملیکا نوروزی- پرتاب چکش (جوانان)- 55.81 متر
, • ملیکا نوروزی- پرتاب چکش (جوانان)- 55.81 متر,• محمد رضا رحمانی فر- پرتاب دیسک (جوانان)- 54.40 متر
, • محمد رضا رحمانی فر- پرتاب دیسک (جوانان)- 54.40 متر,• امیر رضا معین پور- 2000 متر با مانع (جوانان)- 21.89 ثانیه
, • امیر رضا معین پور- 2000 متر با مانع (جوانان)- 21.89 ثانیه,• امیر حسین پاپی- 800 متر (جوانان)- 1:56.24 دقیقه
, • امیر حسین پاپی- 800 متر (جوانان)- 1:56.24 دقیقه,• حسین بیزار- پرش ارتفاع (جوانان)- 2.04 متر
, • حسین بیزار- پرش ارتفاع (جوانان)- 2.04 متر,• فاطمه محیطی زاده – هفتگانه (جوانان)- 4660 امتیاز
, • فاطمه محیطی زاده – هفتگانه (جوانان)- 4660 امتیاز,• آرین اسلامی- پرتاب چکش (نوجوانان)- 61.76 متر
, • آرین اسلامی- پرتاب چکش (نوجوانان)- 61.76 متر,برنز(روز اول):
, برنز(روز اول):,• امیررضا معین پور- 100 متر(جوانان) - 11.06 ثانیه
, • امیررضا معین پور- 100 متر(جوانان) - 11.06 ثانیه,برنز(روز دوم):
, برنز(روز دوم):,• محمد سیستانی- پرتاب چکش (نوجوانان)- 59.08 متر
, • محمد سیستانی- پرتاب چکش (نوجوانان)- 59.08 متر,, ,
انتهای پیام/
, انتهای پیام/]
ارسال دیدگاه