شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 17:41 منتشر شده در مورخ: 1400/09/06 شناسه خبر: 1787692
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

۲۱ مانع در مسیر افزایش جمعیت شناسایی شده است

۲۱ مانع در مسیر افزایش جمعیت شناسایی شده است
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای تدوین قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ۲۱ مانع برای ازدواج شناسایی شد و راهکارهای مناسب برای آن تدوین شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قم فردا امیرحسین بانکی پور در نشست علمی که ظهر امروز با موضوع خانواده، جمعیت و فرزندآوری در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار با بیان این که برنامه‌های توسعه در کشور در راستای خانواده نبوده است، اظهار داشت:در طی این سال‌ها همواره برنامه‌های توسعه علیه خانواده بوده است.

وی  قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: تاکید این قانون بر روی خانواده است و هدف از آن حمایت و پشتیبانی از خانواده است.

بانکی پور ابراز داشت: در حال حاضر به سمت فاجعه‌ای نزدیک می‌شویم که در تاریخ ایران مانند نداشته است به‌طوری‌که موضوع جمعیت در آینده تبدیل به ابر بُحران می‌شود.

وی با مقایسه ایران و اروپا در زمینه پیری جمعیت تصریح کرد: در اروپا ۳۰۰ سال زمان برد تا کشورهای این قاره پیر شوند اما در ایران طی ۳۰ سال این اتفاق رخ خواهد داد.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: علاوه بر این مردم تمام کشورهای اروپا به یکباره پیر شدند اما در خصوص کشور ما با کشورهای همسایه این موضوع فرق می‌کند و تنها ایران است که در نقشه سی‌سال بعد سازمان ملل پیر شده است.

وی با بیان این که این موضوع از لحاظ امنیتی نیز خطرآفرین است، تاکید کرد: ایران هر زمانی که در برابر کشورهای منطقه ضعیف‌تر شده کشورهای منطقه به مرزهای جغرافیای کشورمان طمع کرده‌اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فرق دیگر اروپا با ایران است که این کشورها در حالی وارد بحران جمعیتی شدند که توسعه‌یافته و ثروتمند بودند که با کشورمان که درحال‌توسعه است قابل‌مقایسه نیست.
وی تاکید کرد: در راستای تدوین قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ۲۱ مانع برای ازدواج شناسایی شد و راهکارهای مناسب برای آن تدوین شد.

عضو کمیسیون فرهنگی  ابراز داشت: الگوی مسکن خانواده‌ها، نگرانی از بیکاری سرپرست خانواده، اشتغال و نگرانی آتیه زنان، هزینه بالای مراکز ناباروری، عقیم‌سازی بی‌رویه در دهه ۷۰، افزایش سزارین، قبح‌زدایی از سقط جنین، عدم اطمینان به زندگی مشترک، نهادینه شدن فرزند کمتر زندگی بهتر و رایگان بودن اقلام پیشگیری از جمله عوامل بازدارنده در افزایش جمعیت است.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1787692
ارسال نظر
نظرات