نگرانی روسیه و کره شمالی از گسترش فعالیت‌های ناتو به منطقه آسیاپاسیفیک

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقام‌های روس و کره شمالی درباره گسترش فعالیت‌های ناتو به منطقه آسیاپاسیفیک ابراز نگرانی کردند.


سخنگوی وزارت خارجه چین: به تداوم هم‌کاری با دولت جدید ایران تمایل داریم

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به مقاله رئیس جمهور منتخب ایران در خصوص سیاست خارجی و روابط با چین تصریح کرد که این کشور مایل است با دولت جدید ایران همکاری کند.


گشت‌زنی دریایی مشترک روسیه و چین علیه هیچ کشوری نیست

وزارت دفاع چین موضع این کشور را نسبت به عملیات گشت‌زنی نیروی دریایی این کشور و روسیه در اقیانوس آرام بیان کرد.


حزب عمران خان در پرونده بازپس‌گیری کرسی‌های پارلمان پیروز شد

حزب جنبش عدالت پاکستان به رهبری «عمران خان» با رای دیوان عالی این کشور در پرونده تعیین سرنوشت کرسی‌های ویژه مجلس ملی، پیروز این نبرد قضایی مقابل کمیسیون انتخابات پاکستان شد که طی آن تعداد کرسی‌های این حزب در پارلمان …


مذاکرات دوحه بدون نتیجه پایان یافت

معاون دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین از بی‌نتیجه بودن مذاکرات دوحه به دلیل تعلل، کارشکنی و وقت‌کشی نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد و تاکید کرد که تیم گفت‌وگو کننده بنیامین نتانیاهو اختیاراتی از خود ندارد.


بیانیه‌ نشست ناتو مملو از «دروغ و تهمت» است

سخنگوی هیأت چین در اتحادیه اروپا اعلام کرد که بیانیه ناتو در واشنگتن مملو از ذهنیت جنگ سرد و لفاظی‌های جنگ طلبانه است.


واکنش پکن به ادعاهای دبیرکل ناتو

پس از آنکه دبیرکل ناتو، چین را به «حمایت از روسیه» در جنگ اوکراین متهم کرد، پکن امروز –سه‌شنبه– به «تهمت‌ها و حملات ناتو» واکنش نشان داد.


آمادگی رئیس‌جمهور قزاقستان برای افزایش همکاری‌ها با ایران در دولت پزشکیان

رئیس جمهور قزاقستان با تبریک به مسعود پزشکیان، پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری را جلوه‌ آشکاری از حمایت مردم ایران از برنامه‌های سیاسی وی توصیف کرد که به دنبال سرافرازی کشور است.


افزایش ۵۷ درصدی گردشگران خارجی در چین

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در رابطه با لغو روادید پکن با کشورهای مختلف، اظهار داشت: در پنج ماهه اول سال جاری، تعداد گردشگران خارجی در چین ۵۷ درصد افزایش یافته است.


شی‌ جین‌پینگ: سازمان همکاری شانگهای در سمت انصاف و عدالت ایستاده است

«شی‌جین پینگ» رئیس جمهور چین با اشاره به شتاب تحولات جهانی، تاکید کرد: سازمان همکاری شانگهای در سمت انصاف و عدالت قرار دارد که برای جهان اهمیت حیاتی دارد و در سمت درست تاریخ ایستاده است.