حراج جدید شمش طلا فردا برگزار می‌شود

سی و هشتمین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، فردا (یکشنبه، ۳۱ تیر ماه) برگزار خواهد شد.


تراکنش‌های مشکوک بانکی زیر تیغ مالیات/ هوشمندسازی نظام مالیاتی در دولت سیزدهم

هوشمندسازی نظام مالیاتی با زیر ذره‌بین قرار دادن تراکنش‌های مشکوک بانکی در راستای شناسایی فراریان مالیاتی و بستن راه‌های فسادی است که با ترفندهای مختلف از پرداخت مالیات شانه خالی می‌کنند.


بدهی ۱۶۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تأمین اجتماعی تا ۱۴۰۰

خزانه داری کل کشور، میزان بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی در پایان سال ۱۴۰۰ را، معادل ۱۶۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.


پیش‌بینی معاون رئیس‌جمهور درباره برنج بعد از افزایش نرخ ارز

رئیس سازمان برنامه و بودجه در مکاتبه با سرپرست ریاست جمهوری قیمت برنج هندی و ایرانی بعد از حذف ارز ترجیحی را پیش بینی کرد.


راه اندازی پلتفرمی برای همکاری سازمان‌های زمین‌شناسی عضو «بریکس»

در اولین نشست سران سازمان‌های زمین‌شناسی کشورهای عضو بریکس، برای راه‌اندازی پلتفرم زمین‌شناسی به عنوان مکانیزم همکاری متقابل سازمان‌های زمین‌شناسی عضو بریکس تفاهم شد.


سیاسیون اقتصاد را به دست متخصصان بسپارند

یک فعال اقتصادی با تأکید بر اینکه سیاسیون باید اقتصاد را رها کنند و کار را به دست متخصصان بسپارند گفت: ما باید از حاشیه به متن اصلی اقتصاد برویم و کار را به افراد حرفه‌ای تحویل دهیم.


حذف ارز نیمایی شایعه یا واقعیت؟/ التهاب در بازار موبایل

بازار موبایل همچنان تحت تاثیر عدم تخصیص ارز و آثار مرتبط با شوک ناگهانی جهش سود بازرگانی برخی برندها با چالش های قیمتی جدی مواجه شده، در این بین برخی صادرکنندگان اقدام به واردات موبایل زیر ۶۰۰ دلار آن هم …


چشم‌انداز اقتصادی ژاپن تاریک است؟

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد چشم‌انداز رشد جهانی آن در سال ۲۰۲۴ بدون تغییر باقی می‌ماند و رشد کندتری برای ژاپن پیش‌بینی کرد.


دلار شکست خورد

پوند در برابر دلار آمریکا به بالاترین میزان یک سال اخیر رسید.


طلای جهانی در مسیر رکورد جا خوش کرد

قیمت طلا امروز پنجشنبه (۱۸ جولای) پس از رسیدن به یک رکورد در جلسه قبل و با توجه به افزایش انتظارات برای کاهش نرخ بهره آمریکا در ماه سپتامبر، ثابت ماند.