کدام کشورها بیشترین سرمایه‌گذاری را در اقتصاد ایران داشته‌اند؟

برای رسیدن به رشد هشت درصدی اقتصادی، جذب سالانه حداقل ۷۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی نیاز است و روسیه، امارات و چین در صدر کشورهایی هستند که بیشترین سرمایه‌گذاری را در اقتصاد ایران داشته‌اند.


تکانه اقتصادی دیگری نخواهیم داشت/ ‌امکان قطع یارانه سه دهک اول

معاون رئیس‌ جمهور با بیان اینکه ۷۹ میلیون نفر در کشور یارانه می‌گیرند که همه آنان مستحق دریافت یارانه نیستند، گفت: سه دهک اول که درآمدهای بالاتر دارند، به‌تدریج یارانه آنها قطع می‌شود.


نرخ رشد اقتصادی در ۶ ماه نخست امسال به ۷ و نیم درصد رسید

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: نرخ رشد اقتصادی کشور در شش ماه نخست امسال ۷ و نیم درصد بوده که دستاورد بزرگی به شمار می رود.


ضرورت هدایت منابع به سمت کسب و کار‌های کوچک

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران درباره نقش سککوک در حمایت از اقشار ضعیف و رفع محرومیت‌ها گفت: سککوک سامانه‌ای برای تامین مالی زنجیره تأمین است که در زمینه رشد تولید و شکوفایی اقتصادی دارای کارکرد صحیح است.


واریز سود ۶۰۰هزار تا ۱.۲میلیون تومانی سهام عدالت تا شب یلدا

رئیس سازمان بورس با بیان این‌که مرحله اول سود سهام عدالت تا شب یلدا واریز می‌شود در مورد رقم واریزی گفت: افرادی که سهام ۵۰۰هزارتومانی دارند ۶۰۰هزار تومان و افراد دارای سهام یک‌میلیون‌تومانی دو برابر این رقم سود می‌گیرند.


صادارت ایران به عراق 30 درصد رشد کرد

دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به رشد 30 درصدی صادرات ایران به عراق به لحاظ ارزشی در 7 ماه از سال جاری، گفت: چالش‌هایی در مورد صادرات به عراق داریم که غفلت از آن‌ها می‌تواند اثرات …


افزایش سقف معافیت مالیاتی حقوق را تایید کرد

رئیس سازمان مالیاتی خبر داد، افزایش سقف معافیت مالیاتی حقوق در بودجه ۱۴۰۳ از سوی رئیس جمهور تایید شد.


سقف معافیت مالیاتی حقوق احتمالا افزایش یابد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: احتمال دارد در آخرین نسخه از لایحه بودجه که رئیس جمهور به مجلس ارائه می کند ، عدد معافیت مالیاتی برای سال آینده افزایش یابد.


برنامه‌ای برای واردات برنج نداریم

وزیر اقتصاد گفت: موضوع پیشگیری از واردات برنج برای دولت حائز اهمیت است و فعلا برنامه‌ای در این رابطه نداریم.


گزارش مرکز آمار از رشد 7.1 درصدی اقتصاد ایران در تابستان 1402

براساس این گزارش، تولید ناخالص داخلی با احتساب در تابستان 1402 در مقایسه با تابستان سال گذشته 7.1 درصد و بدون احتساب نفت 4.2 درصد افزایش یافته است.