اخبار داغ

رخشانی مهر مطرح کرد؛

۳۰ درصد مدارس کشور خیر ساز هستند

۳۰ درصد مدارس کشور خیر ساز هستند
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در بیست‌وسومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت:بیش از ۳۰ درصد مدارس یا کامل خیرساز هستند یا مشارکتی ساخته شده اند.
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهراله رخشانی‌مهر در بیست‌وسومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت: دایره کار خیر بسیار گسترده است. در میان همه کارهای خیر، مدرسه سازی متمایز است زیرا جایگاه مدرسه متمایز است و آینده را می‌سازد.

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا,
 
,
وی ادامه داد: مدرسه جایگاهی رفیع است و آینده چه خوب و چه بد در مدرسه شکل می‌گیرد. مدرسه فقط یک ساختمان نیست بلکه رفیع‌ترین بنا برای ساختن آینده است. خیران کسانی هستند که در ساخت سرنوشت افراد سهیم‌اند. هرچند با حضور بیش از ۳۰ هزار خیر نیک اندیش مدرسه سازی به یک فرهنگ تبدیل شده است و بیش از ۳۰ درصد مدارس یا کامل خیرساز هستند یا مشارکتی ساخته شده اند و سال قبل بیش از ۳,۰۰۰ میلیارد تومان تعهد خیران محقق شد اما همچنان به فرهنگ مشارکت، همدلی و همراهی نیازمندیم.
,
 
,
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: در راستای توسعه فرهنگ مشارکت، طرح آجر به آجر اجرا شد و همه مردم را به مدرسه‌سازی دعوت کردیم تا با هر میزان سرمایه و توانی که دارند در مدرسه سازی سهیم شوند. یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در این طرح مشارکت کردند. روزانه بیش از ۵۰۰۰ نقاشی در قالب پویش به رنگ مدرسه ثبت شده است. به امید روزی که ایرانیان حتی با مبلغ یک آجر در ساختن مدرسه مشارکت کنند. وقتی همه ملت ایران درگیر این رسالت مقدس شوند، آینده درخشان‌تر و فرهنگ غنی تری خواهیم داشت.
,
 
,
علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز در بیست‌وسومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور با بیان اینکه بهترین، اساسی‌ترین و زیربنایی ترین کار در کشور با دستان خیرین مدرسه ساز رقم می‌خورد اظهار کرد: کار خیران از این منظر که مدرسه می سازند و آینده این کشور را رقم می زنند، بسیار قابل توجه است اما مهمتر آنکه فرهنگ احسان و نیکوکاری را نهادینه می‌کنند.
,
 
,
وی افزود: امروز جامعه خیرین شاخ و برگ بیشتری پیدا کرده است و کمیسیون مدرسه‌یاری به ارتقای تحصیل در مناطق محروم نیز کمک می‌کند.
,
 
,
سرپرست وزارت آموزش و پرورش به حضور بیش از ۳۰ هزار خیّر مدرسه‌ساز و بیش از یک میلیون خیّر خرد در کشور اشاره کرد و گفت: امروز با افتخار اعلام می‌کنیم بیش از ۳۰ درصد مدارس کشور را خیرین ساخته اند و طی سال‌های اخیر بیش از ۵۰ درصد پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش با کمک خیرین تکمیل شده است.
,
 
,
انتهای پیام/
]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه