اخبار داغ

امیر نور محمدی در گفتگو با دانا عنوان کرد؛

ارائه بسته تشویقی فرزند آوری نوبهار تا توسعه توریسم سلامت

ارائه بسته تشویقی فرزند آوری نوبهار تا توسعه توریسم سلامت
مدیرعامل شرکت شهرسالم مهمترین بخش‌های بسته خرسند ساز را حمایت از فرزندآوری عنوان کرد و گفت: بسته های "نوبهار" و "مددیار" مشوق‌های فرزند آوری و استحکام بنیان خانواده است.

امیر نور محمدی مدیرعامل شهر سالم در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا با بیان اینکه ماهیت کاری شرکت شهر سالم در وهله اول بهداشت درمان پرسنل بازنشستگان شهردای و در وهله دوم ارائه خدمات بهداشتی درمانی در سطح تهران است. در حال حاضر ۱۹ مرکز درمانی زیر مجموعه شهر سالم وجود دارد که تقریبا صفر تا صد خدمات سرپایی را انجام می دهند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه موضوع سلامت یکی از مهمترین شعارهای این دوره مدیریت شهری تهران محسوب می شود، تاکید کرد: با توجه به اهمیت سلامت محوری در شهرداری تهران باید بتوانیم هزینه های تامین سلامتی را در میان کارکنان شهرداری کاهش دهیم.

نور محمدی با بیان اینکه کاهش جمعیت و افزایش سالمندی از مشکلات و دغدغه‌هایی است که در آینده در کشور دردسرساز می‌شود و دغدغه‌هایی را به همراه خواهد داشت، گفت: متاسفانه در ۱۰ سال آینده با یک جمعیت سالخورده و سالمندی روبه رو خواهیم بود. با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و اظهارات رهبری مبنی بر افزایش موالید باید امکانات بهتری برای درمان ناباروری و حمایت از فرزندآوری انجام شود که در این راستا شرکت شهر سالم اقداماتی را در دستور کار خود دارد.

ارائه  بسته تشویقی فرزند آوری نوبهاربه ۳۳۸ نفر

مدیرعامل شرکت شهرسالم مهمترین بخش‌های بسته خرسند ساز را حمایت از فرزندآوری در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری به مسئله افزایش جمعیت و فرزندآوری و راه‌های تسهیل آن عنوان کرد و اظهار داشت: بسته‌های "نوبهار" مشوق‌های فرزند آوری و استحکام بنیان خانواده است، در واقع کل هزینه به دنیا آمدن نوزاد در بیمارستان را مجموعه شهرداری متقبل می‌شود که می‌توان گفت ۳۳۸نفر بسته تشویقی فرزند آوری نوبهار را دریافت کردند.

نور محمدی در ادامه به بسته‌های تشویقی مددیار نیز اشاره کرده و گفت: استفاده از خدمات پزشک عمومی و تخصصی در مراکز شرکت شهر سالم برای کارکنان شهرداری کاملا رایگان است و در نظام نوبت دهی ابن مراکز نیز کارکنان در اولویت قرار خواهند گرفت، در واقع براساس سیاست شورای ارتقا سلامت شهرداری، در تلاشیم تا در بحث ناباروری، آزمایشات مربوطه و آزمایشات ژنتیک بتوانیم هزینه‌ها را به حداقل برسانیم.

مدیرعامل شرکت شهرسالم با اشاره به این مطلب که حدود ۴ میلیون نفر خدمت، به پرسنل بازنشسته و شهروندان تهرانی ارائه می‌کنیم، گفت: ۷۰ درصد این خدمت مربوط به شهروندان و ۳۰ درصد مربوط به پرسنل شهرداری است.

پایش سلامت جسم و روان ۱۷ هزار کارگر

نورمحمدی در ادامه به اجرای پایش سلامت جسم و روان اشاره کرد و گفت: نگاه شرکت شهر سالم، سلامت محوری است که توجه به این نگاه، بسیاری از هزینه‌های درمان را کاهش می دهد. بر همین اساس پایش سلامت جسم و روان قریب به ۴۸ هزار نفر از پرسنل شهرداری انجام شد و قریب به ۱۷ هزار نفر از پرسنل شهرداری در حوزه کارگری نیازمند به خدمت را رصد کردیم که ارجاع حدود ۲ هزارو ۷۰۰ نفر به متخصص‌های درمانی صورت گرفته بدون آنکه هزینه‌ای پرداخت شود.

اجرای واکسیناسیون هپاتیت B و تزریق به ۱۵ هزار کارگر

مدیرعامل شرکت شهرسالم درباره طرح واکسیناسیون هپاتیت B کارگران که سال گذشته انجام شد، افزود: با توجه به اینکه یکی از مشاغل پرخطر در شهرداری تهران، خدمات انجام شده توسط پاکبانان است، با حمایت وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی تهران تامین واکسن هپاتیت B کارگران انجام و طرح آغاز شد که می توان گفت واکسیناسیون ۱۵ هزار نفر از قشر خدمات شهری را انجام دادیم و امیدواریم برای مشاغل پرخطر دیگر به ویژه کادر آتش نشانی این کار را انجام دهیم.

راه اندازی ۳ مرکز طب کار در سال جاری

نور محمدی در ادامه تصریح کرد: با نگاه سلامت محور و برای پایش و سلامت در حوزه شهرداری و شهر تهران مراکز طب کاری ایجاد کردیم که بتوانیم در چهار پهنه تهران مراکز طب کار را توسعه دهیم؛ یک مرکز در سال ۱۴۰۰ راه اندازی شده که با توجه به شیوع کووید ۱۹ کمرنگ بود، این در حالیست که شرکت شهر سالم در تلاش است تا سه مرکز طب کار در منطقه ۲۰ ،۲ و ۲۱ راه اندازی می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه پیگیری های لازم درباره کسب مجوز برای ایجاد مرکز جامع سلامت روان صورت گرفته است، گفت: با توجه به اینکه شرکت شهر سالم مسئولیت بحث پایش سلامت را داشته در این دوره موضوع افزایش سطح این خدمت مورد توجه قرار گرفته  که می توان گفت علاوه بر این نظام ارجاع را در این دوره را شاهد بودیم.

نورمحمدی با بیان اینکه خدمات در حوزه سلامت روان به موازات پایش سلامت جسم نیز انجام شد، تصریح کرد: ساماندهی بیمه ها و ارتقای سطح ارائه خدمات به کارگران پیمانکاری شهرداری نیز برای امسال مدنظر قرار می گیرد.

توسعه توریسم سلامت و اوج گیری خدمات در سال جاری

مدیرعامل شرکت شهرسالم، توریسم سلامت را نقطه عطف در کارنامه شرکت شهر سالم ارزیابی کرد و گفت: برنامه شرکت شهر سالم برای سال جاری کیفیت‌محوری و توجه به درآمدهای پایدار است که باید در سال جاری روی آن تمرکز کنیم، در همین راستا در تلاشیم تا توریسم درمانی را توسعه دهیم.

به گفته نور محمدی؛ سازو کارهای لازم به صورت کلانتر در راستای توسعه توریسم سلامت صورت گرفته و حتی اعتبارات لازم برای آن دیده شده و با توجه به مذاکراتی که انجام شده است، پیش‌بینی می‌کنیم که در سال جاری شاهد اوج‌گیری خدمات این بخش باشیم.

طب سالمندی در دستور کار شرکت شهر سالم

مدیرعامل شرکت شهر سالم با اشاره به راه‌اندازی بخش‌های مختلف درمانگاه‌های مناطق در سال جاری گفت: توسعه بخش های درمانی از دیگر برنامه های شرکت شهر سالم است، به عنوان مثال افزایش بخش تصویر برداری در مرکز منطقه ۵ است. همچنین اولویت‌بخشی به پزشک خانواده، نسخه الکترونیک و برنامه‌ریزی برای طب سالمندی با توجه به تغییرات جمعیتی، اهم فعالیت‌هایی است که برای سال آینده در دستور کار شرکت شهر سالم قرار دارد.

وجود ۱۲ هزار پرونده در بحث پزشک خانواده/تکمیل پرونده های پزشک خانواده در سال جاری

نور محمدی با تأکید بر لزوم بسترسازی اجرایی و فرهنگسازی در میان بهره‌برداران طرح پزشک خانواده گفت: بعد از آماده‌سازی بسترهای لازم، ۲۰ هزارپرونده پزشک خانواده ایجاد شده که می‌‎توان گفت ۱۲ هزار پرونده فعال در این خصوص وجود دارد که در تلاشیم در سال جاری پرونده‌ها تکمیل شود.

راه اندازی نسخه الکترونیک در سال جاری

وی در ادامه به راه اندازی نسخه الکترونیک در سال جاری اشاره کرد و گفت: راه اندازی نسخه الکترونیک با هدف ارتقای کیفیت خدمات با محوریت شرکت شهر سالم و با نگاه به کارمندان شهرداری و تمامی شهروندان طراحی شده است.

به گفته نور محمدی، مبنای ایجاد پرونده الکترونیک، حذف دفترچه و ایجاد نسخه الکترونیکی است و این سامانه به پیشگیری قبل از درمان کمک می‌کند که در تلاشیم در سال جاری راه اندازی شود.

مدیرعامل شرکت شهر سالم در خاتمه تصریح کرد: اگر امروز نگاه ما به سمت سلامت سلامت محور و پیشگیری نرود و تمام توجه به سمت درمان محور باشد در آینده مشکلات حوزه درمان دو چندان خواهد شد و این موضوع نیازمند توجه فرا وزارتخانه است، چرا که باید سلامت فرد در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید:

گفتگو اختصاصی با مدیر عامل شرکت شهر سالم

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه