اخبار داغ

وحیدی:

تردد زائران اربعین ‌از ‌مرز خسروی همچنان برقرار است/آنچه شورای نگهبان تایید کرد و به قانون تبدیل می شود

تردد زائران اربعین ‌از ‌مرز خسروی همچنان برقرار است/آنچه شورای نگهبان تایید کرد و به قانون تبدیل می شود
وزیر کشور با بیان اینکه برخی زمینه‌های مراحل انتخابات تمام الکترونیکی فراهم است، گفت: برای اجرای این انتخابات نظر شورای نگهبان مهم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد وحیدی، وزیر کشور صبح امروز پنجشنبه با استقبال استاندار و جمعی از مسئولان استان کرمانشاه وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه شد.

وحیدی در بدو ورود در جریان آخرین وضعیت طرح بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه قرار گرفت که از حدود یک ماه پیش آغاز شده و به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت است.

 وزیر کشور: پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان ـ قم ـ تهران را نیمه‌کاره رها نمی‌کنیم

بازدید از مرز خسروی و پیگیری تکمیل زیرساخت‌های اربعین حسینی در این مسیر، پیگیری طرح‌های مهار آسیب‌های اجتماعی در استان و چند طرح ملی دیگر از برنامه‌های سفر یک روزه وزیر کشور به کرمانشاه است.

مرز خسروی یک ظرفیت خوب برای اربعین حسینی است  

احمد وحیدی وزیر کشور در بدو ورود به کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه از سال گذشته امکان تردد زوار از مرز خسروی فراهم شده و یک ظرفیت خوب در حوزه اربعین حسینی ایجاد شده است.

وی گفت: بخش مهمی از این سفر به پیگیری برنامه‌های اربعین و بازدید از زیرساخت‌های این حوزه اختصاص دارد‌.

وحیدی افزود: خوشبختانه سال گذشته امکان تردد زوار از مرز خسروی فراهم و یک ظرفیت خوب در این حوزه ایجاد شد.

وزیر کشور عنوان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته امسال هم تردد زوار حسینی از طریق مرز خسروی همچنان برقرار است.

وحیدی بررسی روند پیشرفت پروژه‌ها و اقدامات مصوب را یکی دیگر از اهداف این سفر برشمرد و گفت: همچنین در این سفر مشکلات و مسائل مرتبط با این حوزه با حضور استاندار و مسئولان کرمانشاه بررسی می‌شود‌.

احمد وحیدی در خصوص تکلیف مجلس به وزارت کشور برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی، اظهار کرد: انتخابات 25 فرایند دارد که بعضی فرایندها  مثل احراز هویت الکترونیکی انجام می‌شود. بخش‌هایی از زمینه‌های اخذ  و شمارش آرا هم فراهم است. تلاش ما هم اجرای قانون است.

وی در پاسخ به این پرسش که نظر شورای نگهبان در این زمینه چیست؟ گفت: نظر شورای نگهبان مهم است. اصلاح قانون انتخابات مجلس در حال بررسی توسط نمایندگان است و پس از تصویب باید شورای نگهبان آن را تایید کند و ما در وزارت کشور آنچه شورای نگهبان تایید کرد و به قانون تبدیل شد را اجرایی می‌کنیم.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه