اخبار داغ

یادداشت علی توفیق درباره تیم ملی بسکتبال؛

المپیک، هدف بسکتبال

المپیک، هدف بسکتبال
علی توفیق سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان و دبیر اسبق فدراسیون در یادداشتی به بررسی شرایط تیم ملی بسکتبال پرداخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ لیست 27 نفره تیم ملی بسکتبال که توسط هاکان دمیر سرمربی جدید این تیم اعلام شده به نوعی تمامی موجودیت بسکتبال ایران است. شاید می‌شد یکی دو نفر دیگر هم به لیست هاکان اضافه شوند، ولی پتانسیل فعلی و واقعی بسکتبال ما همین است.

نکته جالب در لیست جدید، دعوت دوباره بازیکنان دورگه‌ای است که پیش از این برای تیم ملی زحمات زیادی کشیده بودند و گویا فدراسیون بسکتبال با آنها آشتی کرده. برای مثال آرون گرامی‌پور که در لیگ تایوان بازی می‌کند، جزو 10 بازیکن برتر لیگ این کشور است. من نام 3 نفر را در لیست دیدم و امیدوارم این بازیکنان در همراهی تیم ملی، مشکلی نداشته باشند.

ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند که هدف فدراسیون و سرمربی جدید، رسیدن با المپیک با همین بازیکنان است. ما پیش از این هم تجربه صعود به المپیک در شرایط سخت را داشته‌ایم و رسیدن به آن دور از دسترس‌مان نیست. در این راه، حضور حامد حدادی می‌تواند کمک بزرگی باشد.

داشتن لیگ برتر پویا قطعا می تواند به تیم ملی کمک کند. ما فصل گذشته لیگ خوبی را تجربه نکردیم و همین می تواند شرایط آمادگی بازیکنان و تیم ملی را تحت تاثیر قرار دهد. با درخواست کادر فنی تیم ملی و به دلیل هم‌زمانی لیگ برتر با سوپرلیگ بسکتبال غرب آسیا و پنجره‌های انتخابی جام جهانی، وقفه‌های زیاد و متعددی در لیگ به وجود آمد. آماده نگه داشتن یک تیم از نظر فنی و روانی در این وقفه‌ها، کار بسیار سخت و پُرهزینه‌ای بود. در تقویم فصل آینده لیگ، این مسابقات و مشکلات باید در نظر گرفته شوند و به نظر من، نحوه برگزاری لیگ، تغییر خواهد کرد.

علی توفیق – مربی و کارشناس بسکتبال

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه