اخبار داغ

در سفر وزیر صمت به همدان؛

عملیات احداث پتروشیمی ابن سینا/ بازدید از واحدهای صنعتی تویسرکان

عملیات احداث پتروشیمی ابن سینا/ بازدید از واحدهای صنعتی تویسرکان
عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیأت همراه و جمعی از مسئولان امروز به استان همدان سفر کردند تا از پروژه های صنعتی این استان بازدید کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیأت همراه و جمعی از مسئولان امروز ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ به استان همدان سفر کردند تا از پروژه های صنعتی این استان دیدن کنند.

افتتاح شهرک صنفی کارگاهی، آغاز عملیات احداث پتروشیمی ابن سینا، بازدید از چند طرح تولیدی و صنعتی و دیدار و گفت و گو با فعالان اقتصادی از برنامه های سفر یک روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت به همدان است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این سفر کلنگ احداث پتروشیمی ابن سینا را به زمین زد و عملیات اجرایی این پروژه بزرگ پس از سال‌ها وقفه آغاز شد.

از مزیت‌های این پروژه می توان به فراهم بودن امکان دسترسی به خوراک مورد نیاز طرح و امکان اجرای طرح توسعه درآینده، دسترسی به امکانات زیربنایی از قبیل برق، آب، سوخت گاز، بنزین و خطوط ارتباطی، توسعه زنجیره ارزش محصوالت پتروشیمی جهت تامین نیاز داخلی و ارزآوری بیشتر، کاهش بیکاری در نتیجه اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم برای صدها نفر، ایجاد امنیت بیشتر برای سرمایه گذاری به ویژه در بخش خصوصی و در نتیجه کاهش ریسک سرمایه گذاری و افزایش درآمد کشور به دلیل ارزش افزوده بالاتر فرآورده‌های نفتی اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی ابن سینا همدان در این باره گفت: ضریب اشتغال این شرکت در دوره بهره برداری ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم برآورد شده است.

امیر آذری افزود: ۶۶ میلیون یورو از محل آورده سهام داران برای این طرح تزریق و از محل صندوق توسعه ملی نیز ۲۲۵ میلیون یورو اختصاص می یابد.

وی اظهار داشت: با اجرای این طرح از خروج ارز جلوگیری شده همچنین تولیدات آن به سایر کشورها نیز صادر می شود.

آذری مطالبات و خواسته های این مجموعه را دایر شدن گمرک در منطقه ویژه جهان آباد برای تسریع و تسهیل در واردات و صادرات کالاها دانست.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه