اخبار داغ

درخواست انگلیس از مالک اینستاگرام برای ایجاد امکان رصد پیام‌های شخصی

 درخواست انگلیس از مالک اینستاگرام برای ایجاد امکان رصد پیام‌های شخصی
انگلیس از متا خواست تا رمزگذاری سرتاسری در فیسبوک مسنجر و اینستاگرام را حذف کند تا دولت بتوان پیام‌ها را رصد کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز، انگلیس پس از تصویب لایحه ایمنی آنلاین توسط پارلمان، از متا خواست تا رمزگذاری سرتاسری را در اینستاگرام و فیسبوک مسنجر بدون اقدامات ایمنی برای محافظت از کودکان در برابر سوء استفاده جنسی انجام ندهد.

رمزگذاری سرتاسری برای جلوگیری از خواندن یا تغییر مخفیانه داده ها، به غیر از فرستنده و گیرنده واقعی، در نظر گرفته شده است. پیام ها توسط فرستنده رمزگذاری می شوند اما شخص ثالث ابزاری برای رمزگشایی آنها ندارد.

متا قصد دارد رمزگذاری سرتاسری را در پیام‌های مستقیم فیسبوک مسنجر و اینستاگرام پیاده‌سازی کند و می‌گوید این فناوری ایمنی و امنیت را تقویت می‌کند.

سوئلا براورمن، وزیر کشور انگلیس گفت که از رمزگذاری قوی برای کاربران آنلاین پشتیبانی می کند، گفت این امر نباید به ضرر ایمنی کودکان باشد.

او گفت: «متا در ارائه تضمینی مبنی بر اینکه پلتفرم های خود را از سوء استفاده کنندگان محافظت می کند، کوتاهی کرده است. آنها باید تدابیر امنیتی مناسبی را ایجاد کنند تا در کنار برنامه‌هایشان درمورد رمزگذاری قرار بگیرند.»

یکی از سخنگویان متا گفت: «اکثریت قریب به اتفاق بریتانیایی ها در حال حاضر به برنامه هایی متکی هستند که از رمزگذاری استفاده می کنند تا از هکرها، کلاهبرداران و مجرمان در امان باشند.»

این شرکت اعلام کرد که در روز چهارشنبه اقدامات خود را به‌روزرسانی خواهد کرد، مانند محدود کردن افراد بالای 19 سال از ارسال پیام به نوجوانانی که آنها را دنبال نمی‌کنند و استفاده از فناوری برای شناسایی و اقدام علیه رفتارهای مخرب.

لایحه ایمنی آنلاین که روز سه شنبه توسط پارلمان اروپا تصویب شد، با الزامات سخت تری برای محافظت از کودکان در برابر دسترسی به محتوای مضر روبرو خواهند شد و رمزگذاری سرتاسری محل اختلاف بین شرکت ها و دولت در قانون جدید است.

پلتفرم‌های پیام‌رسان به رهبری واتس‌اپ با ماده‌ای مخالفت می‌کنند که می‌گویند می‌تواند آنها را مجبور به شکستن رمزگذاری سرتاسری کند.

با این حال، دولت گفته است که لایحه این فناوری را ممنوع نمی کند، اما در عوض شرکت ها را ملزم می کند تا برای جلوگیری از سوء استفاده از کودکان اقدام کنند و به عنوان آخرین راه، فناوری اسکن پیام های رمزگذاری شده را توسعه دهند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه