اخبار داغ

صدرنشینی و صعود تیم ملی والیبال با پیروزی مقابل بحرین؛

بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو| بُرد پرگل تیم فوتبال امید مقابل ویتنام در گام دوم

بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو| بُرد پرگل تیم فوتبال امید مقابل ویتنام در گام دوم
بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگ‌ژو در رشته‌های مختلف ورزشی در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا از هانگ‌ژو؛ در فاصله یک روز مانده به آغاز بازیهای آسیایی هانگژو رقابتهای ورزشی در برخی از رشته‌ها آغاز شده و ادامه دارد.

صعود محمودپور و قهرمانی به فینال روئینگ

در ادامه رقابت‌های ملی‌پوشان ایران امیرحسین محمودپور و رضا قهرمانی در روئینگ دونفره سنگین‌وزن تنها نماینده ایران در روز دوم مسابقات بودند که در دور شانس مجدد رقابت کردند.

محمودپور و قهرمانی در گروه دوم شانس مجدد با حریفانی از کره، بحرین، اندونزی و‌ تایلند رقابت کردند و با زمان ۶:۴۵.۱۱ دقیقه دوم و راهی فینال A شدند. در این رقابت نماینده اندونزی اول و کره سوم شدند.

مسابقه فینال این ماده یکشنبه ۲ مهر برگزار می‌شود.

بازدید هاشمی از‌تمرینات قایقرانی

سرپرست کاروان ورزشی کشورمان از تمرینات ملی پوشان قایقرانی ایران شرکت کننده در بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ بازدید بعمل آورد.

در ادامه رقابتهای قایقرانی روئینگ بازی‌های آسیایی- هانگژو ۲۰۲۲، صبح امروز محمودپور و قهرمانی در روئینگ دونفره سنگین‌وزن تنها نماینده ایران در روز دوم مسابقات بودند که خوشبختانه بعنوان تیم‌ دوم گروه به دیدار فینال مسابقات راه یافتند.

مناف هاشمی سرپرست کاروان کشورمان تماشاگر ویژه این دیدار بود که بعد از اتمام مسابقات ضمن دیدار با نمایندگان کشورمان از تمرینات ملی پوشان زنان ایران نیز بازدید بعمل آورد و با کادر فنی تیم ملی به گفتگو پرداخت.

پیروزی تیم‌های والیبال ساحلی

تیم ملی والیبال ساحلی ایران یک (بهمن سالمی – سینا شوکتی) که در روز نخست این رقابت‌ها استراحت داشت، صبح روز گذشته (چهارشنبه ۲۹ شهریور) به مصاف تاجیکستان رفت و این تیم را با اقتدار و نتیجه دو بر صفر شکست داد.

این تیم از ساعت 4:30 امروز به مصاف عمان 2(الجلبوبی و الهاشمی) رفت و با نتایج 21 بر 17 و 21 بر 11 حریف را شکست داد تا دومین پیروزی را در کارنامه خود به ثبت برساند و از ساعت 9 صبح فردا (جمعه 31 شهریور) به مصاف تیم ماکائو 2 رود.

همچنین تیم ملی ب والیبال ساحلی ایران (عباس پورعسگری – علیرضا آقاجانی) که در نخستین روز این مسابقات ماکائو یک و در دومین روز قطر ۲ را شکست داد از ساعت 15:30 امروز(پنج‌شنبه 30 شهریور) به مصاف کره‌جنوبی یک رفت و با شکست دو بر صفر حریف با اقتدار راهی مرحله حذفی شد.

در این مسابقه ملی‌پوشان با امتیازات مشابه 21 بر 11 در دو ست تیم کره‌جنوبی (دونگ سئوگ لی–جونیونگ کیم) را مغلوب خود کردند.

پورعسگری و آقاجانی فردا استراحت دارند و پس از انجام قرعه‌کشی حریفشان در مرحله بعد مشخص خواهد شد.

تعیین قرعه تیم ملی تنیس روی میز

عصر امروز (پنج شنبه) قرعه‌کشی مرحله گروهی مسابقات تیمی مردان تنیس روی میز بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ انجام شد.

تیم ملی مردان تنیس روی میز ایران در گروه E مسابقات با تیم‌های هنگ‌کنگ، بحرین و مغولستان همگروه شد.

در پایان مرحله گروهی تیم‌های اول و دوم هر گروه به مرحله حذفی صعود خواهند کرد.

تیم ملی مردان تنیس روی میز کشورمان با ترکیب نوشاد عالمیان، نیما عالمیان و امیرحسین هدایی با هدایت جمیل لطف‌الله نسبی در این مسابقات حاضر می‌باشد.

مسابقات تیمی تنیس روی میز بازی‌های آسیایی هانگژو از فردا (جمعه) ۳۱ شهریورماه آغاز خواهد شد.

گروه‌بندی مرحله گروهی مسابقات تیمی تنیس روی میز مردان بدین شرح است:

گروه A: چین، عربستان، ویتنام
گروه B: ژاپن، کره شمالی، نپال
گروه C: کره جنوبی، تایلند، ماکائو
گروه D: چین تایپه، قزاقستان، مالدیو
گروه E: ایران، هنگ کنگ، بحرین، مغولستان
گروه F: هند، سنگاپور، ترکمنستان، یمن

پیروزی پسران بهروز مقابل بحرین

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از ساعت ۱۰ صبح امروز (پنج‌شنبه ۳۰ شهریور) برابر بحرین قرار گرفت و 3 بر یک حریف را شکست داد.

شاگردان بهروز عطایی در دو ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۱۹ حریف را شکست دادند اما در ست سوم ۲۲ بر ۲۵ مغلوب حریف شدند تا مسابقه در ست چهارم ادامه یابد. در این ست ملی‌پوشان ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسیدند تا این دیدار را با نتیجه سه بر یک به پایان رسانند.

سید محمد موسوی، امین اسماعیل‌نژاد، امیرحسین اسفندیار، محمدطاهر وادی، شهروز همایونفرمنش، محمد ولی‌زاده و محمدرضا حضرت‌پور(لیبرو) ترکیب آغاز کننده این مسابقه بودند.

پوروانتورو آگونگ از اندونزی به عنوان داور اول و وونگ چی چور از هنگ‌کنگ به عنوان داور دوم قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند.

در دیگر دیدار امروز قطر به مصاف هنگ‌کنگ رفت و سه بر یک این تیم را شکست داد تا تایلند به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شده و فردا (جمعه ۳۱ شهریور) از ساعت ۶ صبح برابر تیم ملی والیبال ایران قرار گیرد.

تیم ملی بحرین هم با این شکست فردا از ساعت ۶ صبح به مصاف قطر خواهد رفت.

تعیین قرعه بسکتبالیست‌ها؛ هم‌گروهی با قزاقستان، عربستان و امارات

تیم ملی بسکتبال ایران در بازیهای آسیایی  هانگژو با قراقستان، عربستان و امارات در گروه A رقابت می کند.

گروه بندی رقابت های بسکتبال بازی های آسیایی هانگژو به شرح زیر است:

گروه A: ایران، قراقستان، عربستان و امارات 

گروه B: چین، لبنان، چین تایپه و مغولستان 

گروه C: اردن، فیلیپین، بحرین و تایلند 

گروه D: ژاپن، کره جنوبی،اندونزی و قطر.

برنامه مسابقات ایران 

سه شنبه چهارم مهرماه 

ایران_ امارات ساعت ۱۱

پنج شنبه ششم مهرماه 

ایران _ عربستان ساعت ۱۷:۳۰

شنبه هشتم مهرماه 

ایران _ قزاقستان ساعت ۱۳:۳۰

تیم های اول هر گروه بصورت مستقیم به مرحله ی حذفی راه پیدا می کنند و تیم های دوم و سوم گروه   A و B همچنین گروه های C و D  هم بصورت ضربدری با یکدیگر مسابقه می دهند تا چهره چهار تیم دیگر این مرحله مشخص شود.

برتری یک‌طرفه تیم امید مقابل ویتنام

تیم فوتبال امید ایران از ساعت ۱۵ امروز پنجشنبه در دومین بازی خود در مسابقات آسیایی هانگژو به مصاف امید ویتنام رفت و موفق شد با نتیجه پر گل ۴ بر صفر به پیروزی برسد.

امیرارسلان مطهری(5)، سامان تورانیان(47)، مهدی ممی‌زاده(53) و آریا برزگر(90+2) گل‌های ایران را در این بازی به ثمر رسانند.

قضاوت این دیدار برعهده الشماری از قطر بود. خلق از قطر و کیجساتهیت از تایلند هم او را در این امر کمک کردند. این دیدار در ورزشگاه لینپینگ شهر هانگژو برگزار شد.

ایران در بازی نخست با تساوی بدون گل مقابل عربستان متوقف شده بود و در بازی آخر مقابل مغولستان قرار خواهد گرفت.

اعلام برنامه جودوکاران در هانگ‌ژو

تیم ملی جودو مردان و بانوان کشورمان با ترکیب چهار ملی پوش در نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۳ حضور پیدا کرده و از روز دوم مهرماه سال جاری به روی تاتامی خواهد رفت.

امروز ۳۰ شهریورماه سال ۱۴۰۲ ملی پوشان کشورمان در سالن جودو دهکده بازیهای آسیایی هانگژو نخستین مرحله تمرینات خود را پیگیری کردند.

ترکیب تیم ملی مردان و بانوان اعزامی به هانگژو به شرح ذیل است:

٦٦- کیلوگرم: ابوالفضل محمودی 

٨١- کیلوگرم: مهدی فتحی پور 

٩٠- کیلوگرم: قاسم باغچقی 

حسین قمی سرمربی تیم ملی مردان

٧٠- کیلوگرم: مریم بربط

تکتم بیدل سرمربی تیم ملی زنان

ابوالفضل محمودی روز‌ شنبه یکم مهرماه در مراسم وزن‌کشی حضور خواهد داشت و روز یکشنبه دوم مهرماه به مصاف حریفان خود خواهد رفت.

مهدی فتحی پور و مریم بربط(تنها نماینده جودو بانوان) روز یک شنبه دوم مهرماه در مراسم وزن کشی حضور خواهند داشت و هر دو جودوکا روز دوشنبه سوم شهریورماه به روی تاتامی خواهند رفت. 

در روز پایانی مسابقات جودو نیز، قاسم باغچقی روز دوشنبه سوم شهریورماه در مراسم وزن کشی حضور خواهد داشت و روز سه شنبه چهارم مهرماه به مصاف حریفان خود خواهد رفت.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه