اخبار داغ

خودم هم نسبت به عملکرد فنی کشتی آزاد نقد دارم؛

دبیر: به انتقادات بی‌ربط گوش نمی‌دهم/ ۹ مدال یزدانی شوخی نیست!

دبیر: به انتقادات بی‌ربط گوش نمی‌دهم/ ۹ مدال یزدانی شوخی نیست!
رئیس فدراسیون کشتی گفت: خودم هم نسبت به عملکرد فنی کشتی آزاد نقد دارم و بعد از بازی‌های آسیایی در مورد کادرفنی صحبت می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع‌رسانی دانا, علی‌رضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در حاشیه مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در صربستان، پیرامون نتایج ناامیدکننده تیم کشتی آزاد اظهار داشت: به مردم ایران این نایب قهرمانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تبریک می‌گویم و کاری هم به نقدهای  غیرمنصفانه ندارم، چون نه پیگیر این مسائل هستم و نه در تلفنم این چیزها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌بینم، اما اگر کسی قهرمان جهان باشد و نقد منصفانه‌ای مطرح کند، حتما آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌پذیرم. باید بگویم که ما نباید یادمان برود چه تیمی را تحویل گرفتیم. یک نفر که رزومه‌اش مشخص است، باید در حد خودش صحبت کند.

وی در ادامه بیان داشت: کشتی را با مقام‌های نهم و یازدهم تحویل من دادید آن هم با دلار ۷ هزارتومانی بعد فرار کردید و الان با دلار ۵۰ هزار تومان کار می‌کنیم. من نقد منصفانه را گوش می‌دهم ولی حرف بی‌ربط را جواب می‌دهم. الان تیم ما دوم دنیا شده، می‌گویند جواب بدهیم، ولی یک زمانی تیم یازدهم دنیا می‌شد کسی جوابگو نبود. نتایج ما را باید با سال قبل‌مان بسنجیم بله نسبت به سال قبل عقب افتادیم اما نباید با چند سال قبل بسنجیم. ما نسبت به قبل قابل قیاس نیستیم و کشتی‌مان رشد کرده است. من خودم بیشترین نقد را دارم و به درستکار گفتم شما یک قهرمان جهان و المپیک را نبردید!

دبیر درباره بحث‌های زیرساختی کشتی ایران گفت:  زیرساخت‌ها زمان می‌برد. ما نسل خوب کشتی‌مان را در نوجوانان آزاد داریم که نسل آینده را می‌سازند. ما حتما باید بررسی کنیم که چرا یک قهرمان بزرگ المپیک و جهان را نبردیم. یکسری‌ها می‌گویند که باید کادرفنی قوی شود اما من می‌گویم کسانی که در باشگاه‌ها کار می‌کنند می‌توانند با این کادر کار کنند.  ۳،۴ کشتی‌گیرمان در حد خودشان کشتی نگرفتند.

وی راجع به این که کشتی‌گیران ایرانی در تایم دوم شکست می‌خوردند، عنوان داشت: اینکه ما در ۵ ثانیه آخر می‌بازیم، اتفاق نیست. کادرفنی باید درباره این موضوع جوابگو باشد. این موضوع ریشه در تاریخ کشتی ما دارد. بزرگترین ایراد کشتی ایران در ۳۴-۳۵ سال گذشته این است که ما در ۵ ثانیه و ۱۰ ثانیه آخر می‌بازیم. ما روانشناس آوردیم ولی نتوانستیم این مشکل را حل کنیم. سوال من این است که چرا ما کمتر از خودمان کشتی می‌گیریم؟ من اعتقاد دارم آدمی که از خدا بترسد خدا همه را از او می‌ترساند و من می‌خواستم این موضوع را جا بیاندازم که بچه‌های ما خداترس باشند. ما ۲-۳ روانشناس آوردیم و هنوز نتوانستیم این مشکل را حل کنیم، این کار زمان می‌برد. ما در رشته‌های دیگر ورزشی هم همین مشکل را داریم. من قبول ندارم که کشتی‌گیر در ۳ ثانیه آخر ببازد. رحمان عموزاد به نظر من دو مشکل داشت یکی‌اش این بود که چرا بدنش در کشتی دوم و سوم کم آورد و یکیش هم این بود که چرا دو کشتی که می‌توانست برنده شود، بازنده شد. ما حرف‌ها و نقدهای منصفانه را می‌پذیریم و حرف‌های بی‌ربط را گوش نمی‌دهیم.

رئیس فدراسیون کشتی در رابطه با برنامه‌ریزی برای کسب ۳ سهمیه دیگر المپیک ۲۰۲۴ خاطرنشان ساخت: تیم از همین‌جا به اردو می‌رود و منتظر می‌مانیم که بازی‌های آسیایی برگزار شود. گلیج هم در وزن ۹۷ در رقابت‌های آسیایی شرکت می‌کند البته اگر مصدومیت مچ پای او برطرف شود. من خودم در مسائل فنی دخالتی ندارم. من خودم می‌توانستم سرمربی باشم ولی کارهای بزرگتری دارم. از من ایراد مدیریتی نمی‌توانند بگیرند و به مسائل فنی گیر می‌دهند. کادرفنی کارش را در بازی‌های آسیایی ادامه می‌دهد و بعد از آن هم می‌نشینیم و صحبت می‌کنیم. این نقدهایی که صورت می‌گیرد را من بدترش را از کادرفنی انجام می‌دهم. من به نقدهای منصفانه پاسخ درست می‌دهم ولی اگر نقد بی‌ادبی و سیاسی و اعتقادی باشد اصلا توجهی نمی‌کنم.

وی در پایان گفت: کشتی آزاد در المپیک خیلی بهتر نتیجه می‌گیرد. اصل برنامه ما برای مسابقات ۲۰۲۸ است. ما در المپیک ۲۰۲۴ هم خوب خواهیم بود. ما در کشتی فوق‌العاده خوب هستیم و نباید به مردم القا کنیم که در کشتی بد هستیم. درباره حسن یزدانی هم که انتقاد شده است باید بگویم که حریفش قهرمان المپیک و جهان بوده است و کشتی‌گیر خوبی است، اما باید بیشتر تلاش کنیم. من به حسن یزدانی تبریک می‌گویم که ۹ مدال جهانی دارد که اصلا شوخی نیست.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه