اخبار داغ

دمشق:

حملات اسرائیل به سوریه، منطقه را به سمت تنش سوق داده است

حملات اسرائیل به سوریه، منطقه را به سمت تنش سوق داده است
رئیس هیأت سوریه در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل حملات مکرر رژیم صهیونیستی به «شهرها، بنادر و فرودگاه‌های غیرنظامی سوریه» را محکوم کرد و گفت که تداوم این حملات، منطقه را به سطوح بی‌سابقه تنش سوق داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «بسام صباغ» رئیس هیأت سوریه در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل امروز سه‌شنبه در سخنانی در مجمع گفت که جهان شاهد چالش‌های جدی است، به ویژه ادامه اشغال و گسترش تروریسم که نیازمند همکاری کشورهای عضو برای ایجاد نظم جهانی چند قطبی جدید است.

وی تأکید کرد که حملات مکرر رژیم صهیونیستی به شهرها، بنادر و فرودگاه‌های غیرنظامی سوریه، منطقه را به سطوح بی‌سابقه تنش سوق داده است.

صباغ تصریح کرد، سیاست‌های هرج و مرج خلاقانه آمریکا منجر به بی ثباتی امنیت و ثبات در منطقه ما و ظهور تروریسم و ​​نابودی دستاوردهای توسعه شد و منشور ملل متحد نیز از این هرج و مرج در امان نماند.

مقام سوری ادامه داد، سوریه بر حق مشروع خود برای بازگرداندن کل جولان اشغالی سوریه تأکید دارد؛ حقی که توسط قوانین بین المللی تضمین شده است.

به گزارش سانا، صباغ افزود: اسرائیل با اشغال سرزمین های عربی از جمله جولان سوریه، شهرک‌سازی، تغییر ترکیب جمعیتی، غارت منابع و تصرف اراضی به نقض منشور سازمان ملل ادامه می‌دهد.

وی همچنین به تحولات فلسطین اشاره کرد و گفت: سوریه از هیچ تلاشی برای ایستادن در کنار مردم فلسطین در مبارزه آنها برای بازپس گیری حقوقشان به ویژه حق آنها برای ایجاد کشور مستقل به پایتختی قدس و اعطای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل دریغ نکرده و نخواهد کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه