اخبار داغ

گفت‌وگو با هندبالیست‌ها پس از صعود؛

سیاوشی: امیدوارم ورق به‌نفع هندبال برگردد/ پاکدل: کسی از شانس صعود با تساوی خبر نداشت

سیاوشی: امیدوارم ورق به‌نفع هندبال برگردد/ پاکدل: کسی از شانس صعود با تساوی خبر نداشت
رئیس فدراسیون، سرمربی و بازیکنان تیم ملی هندبال کشورمان پس از صعود از مرحله گروهی بازی‌های آسیایی، به اظهارنظر پرداختند.

به گزارش خبرنگار اعزامی شبکه اطلاع رسانی دانا از هانگ‌ژو؛ تیم ملی هندبال کشورمان امروز در آخرین بازی مرحله گروهی با ارائه یک نمایش مهیج در یک تقابل حساس، مقابل عربستان سعودی با تساوی به مرحله بعدی راه یافت.

حیدرپور: خدا را شکر که به مرحله بعد رسیدیم

مجتبی حیدرپور بازیکن تیم ملی هندبال ایران بعد از صعود ایران به مرحله یک چهارم نهایی بازی های آسیایی و دیدار پایاپای با عربستان اظهار داشت: این دیدار پایا‌پای طبیعی بود هم برای ما و هم برای تیم عربستان دیدار فوق العاده حساسی بود. دو‌ تیم جنگیدند تا نتیجه لازم را برای صعود بگیرند. اختلاف کم در جریان بازی به دلیل استرس بازی بود؛ اختلافی که امتیازات کمی بود و جبران می‌شد. خوشبختانه آخر بازی ما در این نتیجه پیش افتادیم و کنترل کردیم. اشتباهاتی هم داشتیم که در این سطح از بازی و استرس طبیعی بود، در این موقعیت فقط را شکر می کنیم که توانستیم به مرحله بعد برسیم.

سیاوشی: می‌دانستیم بازی سختی داریم

محمد سیاوشی، دروازه‌بان تیم ملی هندبال ایران نیز در مورد تساوی ۲۳ بر ۲۳ مقابل عربستان گفت: بازی بسیار خوبی بود و همه از هندبال لذت بردیم. می‌دانستیم بازی سختی داریم. عربستان برای برد آمده بود و ما هم به دنبال صعود بودیم. البته اشتباهاتی در دقایق پایانی بازی داشتیم که باعث شد بازی را نبریم. امیدوارم یک بار هم که شده ورق به نام ما برگردد و هندبال مدالیست شود.

بهنام‌نیا: به برد نیاز زیادی داشتیم

محمد مهدی بهنام‌نیا، بازیکن تیم ملی هندبال ایران پس از تساوی برابر عربستان و صعود به یک چهارم نهایی بازی‌های آسیایی اظهار داشت: بعد از فشاری که از بازی قبل روی ما بود و دیداری که به خوبی پشت سر نگذاشتیم به برد امروز نیاز داشتیم. فشار زیادی روی ما بود اما خدا را شکر با همت جوان‌های تیم، صعود کردیم. ۸۰ درصد بازی بازیکنانی داخل زمین بودند، زیر ۲۵ سال سن داشتند. بازیکنان جوان، توانستند فشارها را تحمل کنند. اگر این بازی را می‌باختیم شرایط‌مان واقعا بد می‌شد. خدا را شکر به همت کادر فنی و بازیکنان، مساوی شدیم و نباختیم. امیدوارم روند رو به رشدی داشته باشیم و بتوانیم بازی به بازی بهتر شویم تا نتیجه خوبی در نهایت کسب کنیم.

پاکدل: بازیکنان نمی‌دانستند با تساوی هم صعود می‌کنند

علیرضا پاکدل رییس فدراسیون هندبال بعد از صعود ایران به مرحله یک چهارم نهایی بازی های آسیایی با تساوی برابر عربستان و به دلیل تفاضل گل بهتر گفت: واقعا بازی خیلی خیلی سنگین و پر فشاری بود.هر تیمی برنده می شد صعودش قطعی بود.حقیقتا قبل از بازی تاکید کرده بودم که بچه ها متوجه نشوند با تساوی هم می توانند صعود کنند تا تیم برای برد به زمین برود.شاید همین اتفاق هم کمک کرد تا به نتیجه دلخواه برسیم.

او افزود: این گروه، گروه مرگ بود و گروه بسیار سختی بود ضمن اینکه ما هم چند بازیکن کلیدی مان را بر عهده نداشتیم.این تیم ۱۳ بازیکنی دارد که برای اولین بار رقابت های بازی های آسیایی را تجربه می کنند.خدا را هزار بار شکر با دعای خیر مردم به دور بعد صعود کردیم.در ادامه کار سختی داریم اما بدون امید نیستیم.ما اینجا آمدیم تا بجنگیم.

رییس فدراسیون هندبال درباره حضور بازیکنان جوان در ترکیب تیم و اینکه نسل طلایی هندبال در حال ساخته شدن است، خاطرنشان کرد: من به شما قول می دهم که آینده برای هندبال است.ضمن اینکه ما نسل طلایی حتی پشت سر این تیم داریم.تیمی که در نوجوانان آسیا نایب قهرمان شد و در نبرد جهانی به یک هشتم رسید.دخترانی که در آسیا مقام آوردند و در جهانی به یک هشتم رسیدند.پشت این تیم هم بازیکنانی داریم مثل همین بازیکنانی که تزریق شدند و اگر بخوام نام ببرم مهران رهنما، محمدرضا کاظمی، رضا یادگاری و یونس آثاری هستند که برای ایران تلاش می کنند.شما شک نکنید که آینده برای هندبال ایران است.

کوهزاد: رقابت زیبایی با عربستان داشتیم

علی کوهزاد ملی پوش هندبال ایران درخصوص نحوه صعود تیم ملی ایران به مرحله یک‌چهارم نهایی بازی‌های آسیایی گفت: عربستان از حریفان قدیمی هندبال ایران در آسیاست و تقابل دو تیم همواره به‌سود یک تیم تمام نشده. به همین دلیل بازی امروز رقابت زیبایی بود و درنهایت به تساوی رسید تا ما با امتیازی که از این بازی گرفتیم، به مرحله بعد صعود کنیم. 

کوهزاد در تشریح علت شادی نکردن بازیکنان و این‌که آیا تیم از شرایط جدول و قطعی نبودن صعود مطمئن نبود، گفت: از این‌که با تساوی هم به مرحله حذفی صعود می‌کردیم مطمئن بودیم اما در چند دقیقه پایانی بازی به نفع ما پیش نرفت و علت هم همین بود. 

وی با اشاره به ضریه حساس پشت دروازه ایران در ۲۰ ثانیه پایانی عنوان کرد: دم همه بچه‌ها در خط دفاع، گرم که از جان و دل مایه گذاشتند و اجازه ندادند گل بخوریم.

ملی‌پوش هندبال درباره خالی بودن دروازه ایران در دقایق پایانی و ۲ کلی که دریافت شد، گفت: این یکی از تاکتیک‌های هندبال است که دروازه‌بان بیرون می‌رود و بازیکنان ۷ بر ۶(به لحاظ تعداد بازیکنان در زمین) بازی می‌کنند. به همین دلیل در آن صحنه دروازه ایران خالی بود.

وویوویچ: در پست های مختلف اشتباهات زیادی داشتیم

وسلین وویوویچ سرمربی تیم ملی هندبال ایران بعد از دیدار با عربستان عنوان داشت: بازی سختی بود ، البته باید اشاره کنم که این بازی به دلیل حساسیت صعود یکی از دو تیم ایران و عربستان ، بازی متفاوتی بود.ما تا لحظه آخر دست از تلاش بر نداشتیم و جنگیدیم، در این بازی در پستهای مختلف اشتباهات زیادی داشتیم ، ولی من از عملکرد کلی بچه ها راضی هستم و امیدوارم در مرحله بعد بتوانیم با رفع اشتباهات بازی خوبی داشته باشیم.ما از این مرحله صعود کردیم و باید به فکر بازیهای سخت تر برای صعود به نیمه نهایی باشیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه