اخبار داغ

صدور ۲ میلیون برگ جریمه معاینه فنی در تهران

صدور ۲ میلیون برگ جریمه معاینه فنی در تهران
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: از ابتدای سال جاری بیش از ۲ میلیون برگ جریمه و اعمال قانون برای خودروهای فاقد معاینه فنی صادر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ محمد رازقی، درباره جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی اظهار داشت: بیش از ۲ میلیون برگ جریمه از ابتدای سال جاری برای خودروهای که نسبت به این قانون بی تفاوت بوده و معاینه فنی نمی‌گیرند توسط پلیس راهور صادر شده است.

وی گفت: در نیمه اول سال بحث آلودگی هوای تهران توجه زیادی به آن نمی‌شود ولی در نیمه دوم سال چون تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی را در پی دارد به آن توجه می‌شود چراکه مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد.

رازقی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی هم برابر قانون و مقررات باید نسبت به رانندگانی که در حوزه آلودگی هوا به قوانین و مقررات احترام نگذاشته و با خودروهای فاقد معاینه فنی تردد می‌کنند برخورد لازم و قانونی را انجام می‌دهد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: در حوزه آلایندگی و دودزا بودن نیز پلیس راهور تهران بزرگ، این دسته از خودروها را متوقف کرده و آنان را ملزم به رفع نقص فنی کرده تا مجدداً معاینه فنی را اخذ کنند؛ همچنین رانندگانی هم که معاینه فنی گرفته‌اند ولی شرایط سابق و قبلی را ندارند مجدداً باید به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده و پلیس راهور به محض دودزا بودن وسیله نقلیه برگه معاینه فنی خودرو را ابطال می‌کند.

سرهنگ رازقی گفت: برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی و دودزا برابر قانون هوای پاک بر عهده پلیس است و از همین ابتدای سال و در طرح تشدید با خودروهای دودزا، ۳ مرحله این طرح را اجرایی کرده و در ۶ ماهه گذشته خودروها و موتورسیکلت‌های فاقد معاینه فنی اعمال قانون شدند.

وی افزود: به تازگی موتورسیکلت‌ها هم ملزم به گرفتن برگه معاینه فنی شدند ولی چون تعداد مراجعه کنندگان کم است باید الزاماتی به صورت تشویقی برقرار شود تا راکبین موتورسیکلت هم بخواهند و بتوانند به این مراکز مراجعه کرده و کارت معاینه فنی موتورسیکلت خود را دریافت کنند.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه