اخبار داغ

لحظه به لحظه؛

آخرین اخبار از چهل و پنجمین روز عملیات طوفان الاقصی/ بازداشت 48 فلسطینی در کرانه باختری            

آخرین اخبار از چهل و پنجمین روز عملیات طوفان الاقصی/ بازداشت 48 فلسطینی در کرانه باختری            
تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی وارد چهل و پنجمین روز از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی شده است که این رژیم همچنان از هدف قرار دادن بیمارستان‌ها دست برنمی‌دارد.

به گزارش خبرنگار بین الملل شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی وارد چهل و پنجمین روز از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی شده است که این رژیم همچنان از هدف قرار دادن بیمارستان‌ها دست برنمی‌دارد.

به گزارش رسانه‌های فلسطینی، ارتش رژیم صهیونیستی بامداد روز دوشنبه بیمارستان اندونزی در شمال شهر غزه را با گلوله‌های واقعی و نیز شلیک گلوله‌های توپخانه در مجاورت آن هدف قرار داد که بر اثر آن تعدادی شهید و زخمی شدند.

خبرگزاری وفا به نقل از منابع محلی گزارش داد که ارتش با شلیک گلوله مستقیم به بیمارستان اندونزی که مملو از مجروحان بود، همراه با گلوله باران شدید توپخانه علیه اطراف بیمارستان منجر به مجروح شدن تعدادی از شهروندان با جراحات مختلف از جمله یک پزشک شد.

گزارش‌های فلسطینی از شهادت هشت نفر در گلوله باران و شلیک توپخانه به بیمارستان اندونزی حکایت دارند، در حالی که مدیر پزشکی بیمارستان تاکید کرد که یک پزشک بر اثر اصابت گلوله صهیونیست‌ها در محوطه بیمارستان زخمی شده است.

هلاکت ۲ نظامی صهیونیست در شمال غزه

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت دو نظامی این رژیم  از یگان چترباز در جریان درگیری‌های غزه اذعان کرد

این دو  نظامی از گردان 890 تیپ چتربازان ارتش رژیم صهیونیستی بودند که در نبردهای شمال نوار غزه به هلاکت رسیدند.

17 شهید در بمباران شرق رفح

منابع محلی فلسطینی گزارش دادند که در بمباران  صهیونیست‌ها به دو باب منزل در شرق رفح 17 نفر به شهادت رسیدند.

رسانه‌های اسرائیلی: هنوز توافقی برای توقف جنگ صورت نگرفته است

رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع سیاسی که در جلسه کابینه رژیم اسرائیل شرکت داشت، نوشتند: هنوز توافق نهایی صورت نگرفته است، اما پیشرفت‌های وجود دارد.

استقرار تک تیراندازهای اسرائیلی بر پشت بام برج‌های نزدیک به بیمارستان اندونزی

شبکه خبری المیادین گزارش داد: تک تیراندازهای رژیم صهیونیستی بر روی پشت بام برج‌های شیخ زاید در نزدیکی بیمارستان اندونزی واقع در شمال نوار غزه مستقر شده‌اند.

 رسانه‌ها از وضعیت فاجعه بار بیمارستان شهدای الاقصی غزه خبر دادند

شبکه خبری المیادین گزارش داد که وضعیت بیمارستان شهدای الاقصی غزه فاجعه بار است، ده‌ها مجروح بر روی زمین و راهروهای بیمارستان به حال خود رها شده‌اند.

حمله موشکی مقاومت لبنان به یک مرکز فرماندهی نظامی اسرائیل

مقاومت اسلامی لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد در راستای حمایت از ملت استوار فلسطین در نوار  غزه و حمایت از مقاومت شجاع و شرافتمند آن، رزمندگان مقاومت اسلامی امروز دوشنبه پایگاه «برانیت» مرکز فرماندهی لشگر 91 را با دو موشک «برکان» هدف قرار دادند که در نتیجه تلفات قطعی به دشمن وارد شده است.

به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک سدیروت

آژیر خطر در شهرک صهیونیست نشین سدیروت و دیگر مناطق اطراف نوار غزه به صدا درآمده است.

 عربستان خواستار توقف فوری جنگ در غزه شد

خبرگزاری رویترز به نقل از وزیر امور خارجه عربستان سعودی نوشت: خواستار توقف فوری جنگ در غزه و ارسال کمک‌های بشردوستانه به این منطقه هستیم.

هدف قرار دادن 7 خودروی نظامی اسرائیل در محورهای مختلف شمال غزه

سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:  7 خودروی نظامی رژیم اسرائیل را در درگیری‌های شبانه در محورهای شمال نوار غزه در بیت حانون، بیت لاهیا، الصفطاوی و غرب اردوگاه جبالیا با خمپاره‌های «تاندوم» هدف قرار دادیم.

جزئیات سی‌ان‌ان از پیش‌نویس توافق برای آزادی اسرای صهیونیست در غزه

سی‌ان‌ان به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد پیش‌نویس جدید توافق برای آزادی اسرای اسرائیلی در غزه خواستار توقف پنج روزه در جنگ در قبال آزادی 50 اسیر توسط جنبش مقاومت فلسطین، حماس است.

این رسانه نوشته توافق هنوز حاصل نشده و متن آن برای اصلاح میان طرف‌ها در رفت و برگشت است، اما مقام‌های کاخ سفید خوش بینی‌های بی‌سابقه‌ای درباره پیشرفت حاصل‌شده در مذاکرات ابراز می‌کنند.

منابع آگاه گفته‌اند که شکاف‌ها در برخی از زمینه‌ها از بین رفته‌اند و در حالی که مذاکرات هنوز هم ممکن است دچار فروپاشی شوند این احتمال هم وجود دارد که توافق طی چند روز آینده حاصل شود.

جان فاینر، معاون رئیس شورای امنیت ملی کاخ سفید به سی‌ان‌ان گفت: «ما فکر می‌کنیم نسبت به هر زمان دیگر در هفته‌های گذشته به توافق نزدیک‌تر شده‌ایم.»

تمجید حماس و جهاد اسلامی از اقدام انصارالله یمن در توقیف کشتی اسرائیلی

جنبش‌های جهاد اسلامی و حماس از اقدام انصار الله یمن در توقیف کشتی اسرائیلی در دریای سرخ تمجید کردند.

«اسامه حمدان» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی با اشاره به اقدام انصارالله یمن در توقیف یک کشتی صهیونیستی در آب های ساحلی دریای سرخ  آن را گامی مثبت و  قابل تقدیر دانست.

مذاکرات توکیو با تل‌آویو و انصارالله برای آزادی کشتی اسرائیلی

ژاپن گفته «علاوه بر تماس‌های مستقیم با حوثی‌ها» برای درخواست از یمنی‌ها جهت آزادسازی کشتی اسرائیلی با مقام‌های تل‌آویو نیز در تماس است.

یوکو کامیکاوا، وزیر خارجه ژاپن گفت: «ما به علاوه از عربستان سعودی، عمان، ایران و سایر کشورهای دخیل هم می‌خواهیم خواستار آزادی سریع این کشتی و خدمه آن توسط حوثی‌ها شوند.

ضربه ارتش یمن به اقتصاد اسرائیل

کشتی‌های اسرائیلی و کشتی هایی که با تجارت اسرائیل ارتباط دارند، مجبور خواهند بود به سبب تهدیدهای ارتش یمن به آفریقای جنوبی رفته و از آنجا وارد دریای مدیترانه شوند.

نگرانی شدید صهیونیست‌ها بعد از عملیات دریایی یمن ضد کشتی اسرائیلی

مراکز و محافل و رسانه‌های صهیونیستی با ابراز نگرانی شدید درباره پیامدهای توقیف کشتی اسرائیلی توسط نیروی دریایی یمن اعلام کردند که انصارالله وارد مرحله عملی کردن همه تهدیدات خود ضد اسرائیل شده و آشکارا از خطوط قرمز ما عبور کرده است.

بمباران شهر رفح در جنوب نوار غزه

جنگنده های رژیم صهیونیستی سه منزل مسکونی را در محله الجنینه رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند که تا کنون دستکم 17 نفر به شهادت رسیده اند.

 حمله توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

منابع فلسطینی از حمله توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به اطراف دو شهرک «عیتا الشعب» و «مرکبا» در جنوب لبنان خبر داد.

حمله مجدد مقاومت لبنان به یک مرکز نظامی صهیونیستی در مزارع شبعا

مقاومت اسلامی لبنان اعلام کرد که پایگاه «زبدین» رژیم صهیونیستی در مزارع اشغالی شبعا را با سلاح های مناسب هدف قرار دادند که در نتیجه تلفات قطعی به دشمن وارد شده است.
حزب الله امروز دو بار پایگاه «برانیت» مرکز فرماندهی نظامی اسرائیل را با موشک «برکان» هدف قرار داد.

مقاومت لبنان همچنین امروز در تداوم حملات خود علیه مواضع صهیونیست‌ها، نیروی پیاده نظام اسرائیلی را در تپه «الکرنتینا» نزدیک مرکز نظامی «حدب یارون» با سلاح مناسب هدف قرار داد.

بازداشت 48 فلسطینی در کرانه باختری                   

منابع خبری فلسطینی اعلام کردند که نیروهای اشغالگر اسرائیلی امروز 48 فلسطینی از جمله 13 کارگر را در کرانه باختری بازداشت کردند.

حملات خمپاره ای مقاومت به تجمعات نظامیان صهیونیست در شمال غزه

سرایاالقدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد : تجمعات نظامیان صهیونیستی و خودروهای آنها را در شمال نوار غزه با خمپاره هدف قرار دادیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه