اخبار داغ

خوزستان در المپیک ۲ مدال می‌گیرد؛

عبدولی: محمد بنا کار خاصی نکرده؛ او به جوان‌های زیادی ظلم کرده است!

عبدولی: محمد بنا کار خاصی نکرده؛ او به جوان‌های زیادی ظلم کرده است!
عنوان‌دار کشتی فرنگی جهان و المپیک گفت: محمد بنا کشتی‌گیر حاضر و آماده را از لیگ و شهرستان‌ها به تیم ملی برده و کار خاصی نکرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید عبدولی بعد از قهرمانی تیم گروه ملی فولاد در لیگ برتر فرنگی در جمع خبرنگاران در مورد اولین تجربه سرمربیگری‌اش اظهار داشت: بعد از چند سال دوری از کشتی، بازگشتم مصادف شد با دست گرفتن یک تیم در استان خوزستان که خداراکش توانستیم 22-23 کشتی‌گیر خوزستانی که در سطح تیم ملی مطرح هستند را استخدام کنیم. ما کارهای استخدامی‌شان را انجام دادیم که بدون مشکل به کشتی‌شان ادامه دهند و تا زمانی که در تیم ملی هستند حقوق‌شان را دریافت کرده و از مزایای شرکت بهرمند هست تا بعدا ان‌شاءالله در پست‌های مدیریتی و ورزشی بتوانند مشغول به کار شوند. 

وی حضور در لیگ برتر را تجربه سختی عنوان کرد و ادامه داد: این اولین تجربه مربیگری‌ام بود، واقعا سخت بود و سعی می‌کنم دیگر تکرار نشود و در حیطه مربیگری لیگ و کشتی اصلا نباشم ولی اگر خواستم به کشتی کمک کنم فقط در تیم ملی باشد، واقعا لیگ برای مربیگری اصلا خوب نیست. 

عضو سابق تیم ملی فرنگی درخصوص اینکه اگر از او خواسته شود که به تیم ملی کمک کند، تصریح کرد: من فقط دیگر قصد مربیگری در لیگ را ندارم و اگر برای تیم ملی از من دعوت شود به روی جفت چشمانم، همه تلاشم را برای مملکتم خواهم کرد. 

عبدولی در پاسخ به سوالی که به سختی‌های کار محمد بنا در جایگاه سرمربی اشاره داشت، عنوان داشت: محمد بنا که مربیگری لیگ نکرده، کشتی‌گیر حاضر و آماده که مربی شهرستان زجرش را کشیده را تحویل گرفته، کار شاقی نکرده که، الان شهریار زندگی می‌کند اگر یک کشتی‌گیر را خودش به عنوان قهرمان استان تحویل داد بعد به به و چه چه بکنید! ما هم در شهرستان برایش دست می‌زنیم. 

دارنده مدال برنز المپیک 2016 ریو درباره اینکه چرا دلگیری‌اش از محمد بنا تمامی ندارد؟، گفت: با بنده خدا که من کار ندارم. خدا باید دلش را با او صاف کند که این همه ظلم به این جوانان کرده است! اصلا من کاری ندارم، تا زمانی که تیم ملی بودم خودتان هم می‌دانید تنها کشتی‌گیری که تمام مسابقات انتخابی تیم ملی را شرکت کرد و اگر هم شرکت نکرد به اسم تیم ملی در جام یادگار امام حضور داشت و با رقبای مستقیمش کشتی گرفت، سعید عبدولی بود. هیچ کسی منتی سر من ندارد که بگوید سعید عبدولی را بدون انتخابی بردیم. اگر همان سال 2017 که دیسکالیفه شدم در مسابقات هفت‌تیر، تا دو ماه بعدش چهار کشتی پشت سر هم گذاشتند و در فاصله کوتاه با کشتی‌گیر تازه نفس و به هرکدام‌شان می‌باختم از گردونه مسابقات کنار می‌رفتم. ببینید با چه سختی‌ای برای من انتخابی می‌گذاشتند و من از آنها سربلند بیرون می‌آمدم یا نه. امروز منت مردم سر من هست، منت فدراسیون، کارمندان فدراسیون، کارکنان خانه کشتی سر من هست اما منت هیچ مربی‌ای سر من نیست. 

قهرمان اندیمشکی کشتی فرنگی درباره شانس برادرش علیرضا برای رسیدن به دوبنده وزن 77 کیلوگرم تیم ملی در المپیک 2024 پاریس خاطرنشان ساخت: علیرضا با این کشتی‌ای که گرفت (مبارزه محمدرضا مختاری در فینال لیگ) خیلی امیدوارم کرد. اشتباهاتی داشت که می‌توانست کشتی را ببرد. مختاری و علیرضا کشتی خوبی گرفتند، من رضایت کامل از کشتی علیرضا دارم. بعد از جوانان جهان در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکرده بود و باید در این مبارزه شرکت می‌کرد که تلنگری به او بخورد و به خودش بیاید که تفاوت مسابقات جوانان و بزرگسالان جهان را متوجه شود. 

عبدولی در ارزیابی عملکرد تیم ملی فرنگی در مسابقات جهانی بلگراد تصریح کرد: کشتی فرنگی از آزاد نتیجه بهتری گرفت. کار بچه‎ها خیلی خوب بود و می‌تواند خیلی بهتر هم باشد. الان تیم ملی از پتانسیل خوبی برخوردار است، کشتی‌گیران خوبی داریم که با برنامه‌ریزی و درست کار کردن و بتوانند از مربیان آنها در شهرستان هم حتی شده برای یک اردو استفاده کنند که دل کشتی‌گیر قرص شود قول می‌دهم می‌توانند نتیجه خوبی بگیرند. 

وی در پیش‌بینی نتیجه تیم ملی فرنگی در بازی‌های المپیک نیز گفت: نتیجه خوبی می‌گیریم. حداقل 2 مدال المپیک سهم خوزستان است. 

سعید عبدولی در واکنش به اینکه حقش در المپیک مدال طلا بود که به آن نرسید، تاکید کرد: از ما که گذشت ان‌شاءالله برادران و پسرهایم بتوانند نتیجه بگیرند. پسرم قهرمان خردسالان کشور شده است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه