اخبار داغ

دانا گزارش می دهد؛

«بچه زرنگ» پرفروش و پرمخاطب‌ترین انیمیشن تاریخ سینمای ایران شد

«بچه زرنگ» پرفروش و پرمخاطب‌ترین انیمیشن تاریخ سینمای ایران شد
انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» طی ۲ ماه اکران و با شکست رکورد پرفروش‌ترین انیمیشن، توانست عنوان پرمخاطب‌ترین انیمیشن تاریخ سینمای ایران را هم از آن خود کند.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ انیمیشن سینمایی «بچه‌زرنگ» به تهیه کنندگی حامد جعفری از پنج مهر در سالن‌های سینمای سراسر کشور در حال اکران است و طی مدت دو ماه از آغاز اکران، توانست رکورد پرمخاطب‌ترین انیمیشن تاریخ سینمای ایران را بزند.

این رکورد پیش از این در اختیار انیمیشن سینمایی «فیلشاه» اثر قبلی گروه «هنرپویا» کمپانی سازنده «بچه‌زرنگ» بود که در حدود ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار مخاطب داشته است. بچه زرنگ تاکنون بیش از ۱ میلیون و ۳۳۵ هزار مخاطب داشته و با فروش بیش از ۴۴ میلیارد تومانی، عنوان پرفروش ترین فیلم انیمیشن و فیلم کودک تاریخ سینمای ایران را از آن خود کرده است.

«بچه‌زرنگ» محصول تیمی ۲۵۰ نفره از هنرمندان در گروه هنرپویاست است که در تیم کارگردانی بهنود نکویی، هادی محمدیان و محمدجواد جنتی و در تیم نویسندگان علی رمضان حضور داشته است.

همچنین هومن حاجی عبداللهی صداپیشه شخصیت «ببری» کاراکتر مکمل فیلم را بر عهده دارد و سعید شیخ زاده مدیر دوبلاژ فیلم است. جواد پزشکیان، هدایت هاشمی، میرطاهر مظلومی، ژرژ پطروسی، مینا قیاسپور، مریم رادپور، تورج نصر، اردشیر منظم، مهسا عرفانی، ابراهیم شفیعی، نازنین یاری، علیرضا دیباج، متانت اسماعیلی و پویا فهیمی صداپیشگی شخصیت‌های این انیمیشن را بر عهده دارند.

فرایند تدوین انیمیشن سینمایی «بچه‌زرنگ» توسط حسن ایوبی، آهنگسازی توسط امیر توسلی، اصلاح رنگ توسط سامان مجد وفایی و طراحی و ترکیب صدا توسط حسین ابوالصدق انجام شده است.

بچه زرنگ محصول مشترک گروه هنر پویا و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

در ادامه جدول انیمیشن های میلیاردی گیشه ایران را مرور خواهیم کرد که بر اساس میزان بیشترین مخاطب ردیف شده است.

انیمیشن

تاریخ انتشار

میزان تماشاگر (حدود و تقریبی)

فروش گیشه (تومان)

بچه زرنگ

۱۴۰۲

یک میلیون و ۳۳۵ هزار

۴۴ میلیارد و ۵۵۰ میلیون

فیلشاه

۱۳۹۶

یک میلیون و ۲۵۰ هزار

۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون

پسر دلفینی

۱۴۰۱ ۹۲۰ هزار ۲۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون

لوپتو

۱۴۰۱ ۸۸۵ هزار ۲۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون

شاهزاده روم

۱۳۹۴ ۷۷۰ هزار

۵ میلیارد

تهران ۱۵۰۰

۱۳۹۱ ۶۰۰ هزار ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون

بنیامین

۱۳۹۸ ۴۰۰ هزار ۵ میلیارد و ۲۲۰ میلیون

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه