اخبار داغ

تیمی که تیم نبود؛

تاوان لج‌بازی بر سر بزنگاه؛ همه دلایل حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا

تاوان لج‌بازی بر سر بزنگاه؛ همه دلایل حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا
تیم فوتبال پرسپولیس با دلایلی که بی‌پایان هستند و خودساخته، قافیه لیگ قهرمانان آسیا را در برابر دیدگان هواداران به خودی‌ها باخت.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ تیم فوتبال پرسپولیس شب گذشته در آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و در شرایطی که ورزشگاه آزادی با بیش از ۵۰ هزار تماشاگر آماده پیروزی سرخ‌پوشان و جشن صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی بود، در عین ناباوری با نتیجه ۲ بر یک به الدحیل قطر باخت و لیگ قهرمانان را ترک گفت.

این شکست واکنش‌ها و انتقادات بسیاری را برانگیخته. پرسپولیس در ۶ بازی اخیر خود در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا عملکرد بسیار ضعیفی داشته و از ۱۸ امتیاز ممکن آن‌ها تنها ۴ امتیاز کسب کرده‌ و آخرین پیروزی پرسپولیس به دیدار مقابل استقلال تاجیکستان در دیدار رفت باز می‌گردد که همین امر ضعف فنی تیم را نمایان می‌کند.

به‌جز ترکیب استفاده شده توسط یحیی گل‌محمدی و سیستم عجیبی که رنگ‌وبوی برد نداشت، بازیکنان هم شب گذشته به‌جز علی‌رضا بیرانوند اصلاً در حدواندازه‌های خود ظاهر نشدند اما مسائل فنی تمام ماجرای شکست تلخ شب گذشته پرسپولیس نیست و مسائل حاشیه‌ای و مدیریتی، تأثیر بیش‌تری در این حذف داشته‌اند.

لغو پی‌درپی تمرینات و اعتصاب از سوی یحیی گل‌محمدی که رنگ‌وبوی لج‌بازی با رضا درویش را می‌داد یا اعلام فسخ قرارداد در کوران رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا؛ از کوچک‌ترین مواردی هستند که روی این تیم تأثیر گذاشته‌اند تا پرسپولیس در هفته‌های اخیر لیگ ایران و آسیا، یک ناکام مطلق و به‌تمام معنا به شمار بیاید.

تمرکز بازیکنان و کادرفنی روی مصاحبه علیه مدیریت باشگاه یا تقابل به‌وجود آمده بین تیم فنی و مدیریتی پرسپولیس از دیگر مواردی است که تیم یحیی گل‌محمدی را به یک مجموعه فروپاشیده و بازنده تبدیل کرده و از آن تیمی که حتی در روزهای بدش هم راه و رسم بردن را بلد بود، دیگر هیچ خبری نیست.

پرسپولیس که شب گذشته از استقبال خیره‌کننده و تشویق بی‌نظیر هوادارانش هم بهره می‌برد، در دقایق پایانی بازی با کوران خشم دیگ جوشان آزادی مواجه شد تا طنین «بی‌غیرت» و «حیا کن، رها کن» به جای هروله جشن صعود و شادی، صدای کف استادیوم و هواداران متعصب را به یحیی گل‌محمدی و رضا درویش برساند.

قرمزپوشان علاوه بر ایرادات فنی بسیار، سر بزنگاه به حواشی بی‌پایان خود باختند. ماجرای تغذیه با سیب‌زمینی و تخم‌مرغ از یک سو و استوری‌های هماهنگ‌شده بازیکنان از سویی دیگر به همراه ناهماهنگی تیم هیأت مدیره و مدیرعامل با یک‌دیگر و با تیم فنی، همه و همه دست به دست هم دادند تا پرسپولیس یک بازنده بزرگ لقب بگیرد.

حالا پرسپولیسی مانده که در لیگ برتر دیگر صدرنشین نیست و لیگ قهرمانان آسیا را از دست داده. یحیی گل‌محمدی و رضا درویش مانده‌اند با حوض‌شان و این در الی است که بیم برکناری یا جدایی هر کدام از آن‌ها به یک اندازه وجود دارد. باید منتظر ماند و دید که برنده این بازی چه کسی خواهد بود؛ چرا که بازنده‌اش حتماً هواداران هستند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه