اخبار داغ

قالیباف در مناظره پایانی:

دقت کنیم که در نقشه دشمن حرکت نکنیم

دقت کنیم که در نقشه دشمن حرکت نکنیم
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در وهله اول دقت کنیم که در نقشه دشمن حرکت نکنیم؛ حتما دشمنان آرامش و آسایش را برای ملت ما نمی‌خواهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قالیباف با تبریک عید غدیر گفت: شب گذشته بعد از پایان مناظره، با خودم فکر کردم که بعد از بحث های مطرح شده در مناظره امروز باید چه چیزی بیان کنم.

وی افزود: با دقت به نکات مطرح شده از سوی بنده و سایر عزیزان این موضوع مشخص شد که این موارد در دو سه دهه گذشته نیز بیان شده و حتما باید حل کنیم، اما چرا همچنان این موارد حل نشده باقی مانده است.

قالیباف گفت: در وهله اول دقت کنیم که در نقشه دشمن حرکت نکنیم؛ حتما دشمنان آرامش و آسایش را برای ملت ما نمی‌خواهند. آن‌ها دنبال پریشان کردن مردم هستند؛ پس نباید آنها را پریشان‌تر کنیم. آنها نمی‌خواهند افق روشنی از ایران عزیز ما در ذهن مردم ساخته شده و مردم امیدوار به آینده شوند لذا ما با تصمیمات و رفتار خودمان به این موضوع توجه کرده که خدای ناکرده نقشه دشمن را تکمیل نکرده و حرکت به گونه ای باشد که وظیفه خودمان را به درستی انجام دهیم.

وی ادامه داد: مردم دغدغه‌هایی همچون اجاره مسکن دارند که با سررسید اجاره خانه‌شان، کجا زندگی کرده و در کدام حاشیه شهر رفته و به کدام روستا پناه ببرند؛ آنها در حوزه تحصیلات و معیشت مشکل داند پس نا برای مردم  آرامش ایجاد کنیم.

قالیباف افزود: البته بنده معلم اخلاق نیستم و اینجا هم جای درس اخلاق نیست اما ما نباید تنش درست کرده و باید گشایش درست کنیم. اگر بنا بر بحث هم است، دعوا و چالش ما بر سر حل مشکل مردم باشد.

وی یادآور شد: هفته آینده که هر کدام از ما توفیق خدمت پیدا کردیم، باید برای حقوق مردم، کسری بودجه و ارز تصمیم گیری کنیم که اینها به قدرت اجماع و همراه سازی و مدیریت نیاز دارد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: اگر در مناظره دیشب بحث از کرسنت و چای دبش شد، باید بررسی شود که ریشه خسارات و فسادها کجاست؛ بدون شک ریشه در ناکارآمدی دارد.

قالیباف افزود: سه ماه از ابتدای سال گذشته و هنوز مصوبه مجلس در پرداخت پول بازنشستگان اجرایی نشده است؛ برای این کارها به اجماع سازی و وحدت و همکاری نیاز داریم.

وی با اشاره به بیانات امروز مقام معظم رهبری گفت: باید تلاش، فعالیت و هم‌افزایی ها برای حل مشکلات باشد؛ گیر اساسی است که وقتی به پست و مسئولیت رسیدیم، خدای ناکرده دغدغه مردم دغدغه دوم ما می‌شود حال اینکه باید هر آن چه برای خودمان می پسندیم، برای مردم بپسندیم پس اگر گرفتار تنش‌های گذشته و بگومگوهای شدیم و برای مشکلات زندگی مردم  چاره اندیشی نکنیم، به وظیفه اسلامی و ایرانی خودمان عمل نکردیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در فرصت ۵ دقیقه‌ای دوم گفت: قالیباف برای همه مردم شناخته شده است؛ اهل کار و نه تنش و دعوا و ستیز هستم. همه عمر و جوانی‌ام را برای زندگی و دین مردمم جنگیده‌ام؛ بحث و دعواهای اینجا با آن جنگیدن‌ها متفاوت است. 

وی افزود: این دعواها هیچ فایده‌ای ندارد و مشکل مسکن، تحریم، گرانی خودرو، تورم، بیکاری و امنیت را حل نمی‌کند و نه صدای روستایی مظلوم در دور دست و کشاورزان زحمت کش را نمی‌رساند که با زحمت تولید می‌کند و از فروش نهایی محصولش هم ۳۰ درصد به دست نمی‌آید. این دعواها مشکل کارمندان با حقوق ثابت و تورم ۴۰ درصد و مشکل سربازان را حل نمی کند البته تلاش کردیم تا حدودی حقوق سربازان را حل کنیم لذا این جنگ‌های سیاسی و تنش ها فایده ای ندارد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: هیچ‌گاه بعد از دوران دفاع مقدس در مسئولیتم، هرگز وارد این بازی‌ها نشدم و قبول هم نداشتم. ما در جنگ بزرگ شدیم و برای حفظ وطن و امنیت حانواده‌ها ما جنگ کردیم. هرگز تنش و دعوا نمی‌کنم که بخواهم درون دل مردم را خالی کنم. هرگز «قالیباف» چنین کاری را نخواهد کرد.

وی مجددا گفت: این دعواها و تنش‌ها هیچ ثمری ندارد و گشایشی ایجاد نمی کند و تنها مردم را ناامید می‌کند. دعواهای سال ۸۸ و ۹۲ در مناظره‌ها برای زندگی مردم نبود و این را مردم دیدند و لمس کردند. همه دیدیم آن روزها چه حرف‌هایی زده شد، نگرانم دوباره این اتفاق تکرار شود که ان‌شاءالله نخواهد شد.

قالیباف بیان کرد: به پشتوانه عملکرد و برنامه‌ام، طرح‌های اجرایی‌ام را اعلام کردم و برای تحقق آن ها می‌جنگنم.

وی درباره زمان بندی وعده‌هایش به دوران شهرداری تهران اشاره و اظهار کرد: تا قبل از حضورم در شهرداری تهران، مردم حقی نداشتند بدانند پروژه در کدام زمان اجرا می‌شود. برای تمام وعده هایم زمان بندی دارم تا زندگی و عمر وردم را تلف نکرده تا در دنیا و آخرت مدیون مردم باشم.

قالیباف گفت: بدون جدل سیاسی برای زندگی و معیشت تلاش کنیم؛ می‌خواهم یک خدمتگزار و مدیر قوی و ارشد قوه مجریه و نه یک سخنران باشم لذا از هر تنشی دوری می کنم.

وی با اشاره به عملکردش در نیروی انتظامی گفت: روزی که در نیروی انتظامی رفتم، نیروی انتظامی با همه درگیر بود لذا اولین کارم، بیرون کردن پلیس از تنش جنگ با مردم و مجموعه ها بود و نیروی انتظامی در کمترین زمان ممکن تبدیل به نیروی مورد اعتماد مردم شد.
 
قالیباف یادآور شد: در شهرداری تهران هم با سه دولتی کار کردم که هر سه با من مخالف سیاسی و کاری بودم ولی هرگز تنش ایجاد نکرده و به مردم خدمت کردم آن زمان اجازه ندادم در کار با شوراهای شهر تنشی به وجود آید و کار و امورات را پیش بردم.

وی تاکید کرد: اگر پشت میز ریاست جمهوری نشستیم، با جدل سیاسی و عافیت طلبی و بهانه جویی کار مردم و زندگی جوانان را تلف نکنیم؛ من همین رویه را در مجلس پیش بردم و تکلیف قوانین بر زمین مانده را مشخص کردم نمونه آن قوانین تجارت و بانک مرکزی است. آن جا هم سلایق مختلف وجود داشت و همه تنش‌ها در ابتدای مجلس را دیدند اما آرامش را حاکم کردم و پیش بردم.

قالیباف اظهار کرد: طرح ها و برنامه هایم را با آرامش و در زمان بندی مشخصی اجرا می کنم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درادامه مرحله دوم مناظره پنجم گفت: طرح ۵ فوریتی‌ام را در روزهای گذشته مطرح کردم؛ اولین وظیفه ما ایجاد سپر حمایتی برای زندگی روزمره مردم است که پریشانی را از خانواده های ایرانی جمع کرد.

قالیباف با بیان اینکه متعهد به جبران فاصله حقوق تمامی حقوق‌بگیران با تورم است، گفت: چند کالای اساسی جهیزیه در قالب رفاه کارت داده و توجه به حوزه سلامت مردم دارم.

وی با اشاره به اهمیت موضوع مسکن گفت: با وجود اجرا و قانونی شدن طرح جهش مسکن، می توان ۲۰۰ متر زمین مسکونی در اختیار خانواده‌ها داد تا درگیر گرفتن وام نشده و به صورت شراکتی خانه بسازد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به موضوع خودرو اشاره و اظهار کرد: علاوه بر واردات خودروی سبک و سنگین، به دنبال حل مشکل خودرو و تولید آن خواهم بود.

وی با اشاره به طرحش برای ایجاد پایتخت دوم اقتصادی ایران در منطقه اقیانوس هند، گفت: طرح هادی تدبیل به یکی از معضلات روستاها شده است؛ حتما طرح‌های هادی را بازنگری کرده و توسعه می‌دهیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه روستا بی‌صاحب است، افزود: بعد از ادغام وزارت جهاد در وزارت کشاورزی، روستا صاحب ندارد که در برنامه هفتم پیش بینی هایی داشتیم و این موضوع در اولویت ما است؛ همچنین امنیت شغلی دهیاران مظلوم روستاها برقرار کرده و اشتغال را به روستاها برمی‌گردانیم.

وی ادامه داد: کشاورزان بین ۲۵ تا ۳۰ درصد از فروش محصولات‌شان به دست می‌آورند که این ظلم مضاعف در حق کشاورزان و نشان‌دهنده اشکال در سیستم توزیع است.

قالیباف با تاکید بر لزوم صرفه جویی در آب گفت: باید به کشاورزان کمک کرده تا با استفاده از آب‌های زیرسطحی و کشت گلخانه‌ای کار را به گونه ای پیش برده تا صرفه اقتصادی داشته باشد؛ اکنون ۱۲۰ میلیون تن تولید کشاورزی داریم اما ۲۰ میلیارد دلار در سال واردات کشاورزی می‌شود آن هم کالاهای اساسی که امنیت غذایی را به هم می‌زند

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه